اصطلاحات کیپاپ

اصطلاحاتی که شاید براتون سوال باشه چه معنی ای داره؟

اگر شما هم از طرفداران کیپاپ باشید،مشخصا با یک سری از اصطلاحاتی رو به رو شدید که معنی آنهارا نمیدونستید.در این پست از مجله فرهنگی خبری تهران تا سئول با معرفی اصطلاحات کیپاپ و بیان نمونه های آن در بین گروه های کیپاپ همراهتون هستیم.

اصطلاحات کیپاپدر کیپاپ یک سری کلمات وجود دارد که  ممکن است یا ریشه کره ای داشته باشند و یا انگلیسی. در ابتدا درباره خود کلمه “کیپاپ” توضیح میدهیم.


کیپاپ:

کی-پاپ یا پاپ کره‌ای یک ژانر از موسیقی است که از کره جنوبی آغاز شده است و با گذر زمان در آمریکا،اروپا و سر تا سر جهان گسترش یافته است به همین دلیل آن را میتوان یک موسیقی عامه پسند دانست. با ظهور گروه های نسل سوم کیپاپ همچون بی تی اس، بلک پینک، استری کیدز و… کیپاپ طرفداران بیشتری پیدا کرد.

کیپاپ اکثر اوقات با رقص‌هایی زیبا و چشم نواز و البته سخت خودش شناخته میشه. اجرای زنده آهنگ‌های کیپاپ در شوها و کنسرت‌های مختلف، نمایش های زیبا و برنامه های ریلیتی شو باعث افزایش محبوبیت کیپاپ در اکثر کشورهای جهان از جمله بین کشورهای پارسی زبان شده است.

شاید براتون جالب باشه که بدونید، کیپاپ متاثر از سبک ها و ژآنرهای موسیقیایی مختلفی و در تلفیق با موسیقی کره ای به وجود آمده.قبلا از اینکه اصطلاح کیپاپ، ترند بشه،از اصطلاح “گایو”برای بیان موسیقی پاپ کره ای استفاده میشده.

پیش از این در پادکست “آرتیکست”به معرفی کیپاپ پرداخته بودیم که از طریق پخش کننده زیر میتونید شنونده باشید.

کیپاپ به انگلیسی به صورت Kpop و به کره ای به صورت 케이팝 (keipap) نوشته میشوند.

کیپاپ


آیدل یا آیدول:

به کسانی که در صنعت کیپاپ خواننده هستند آیدل (idol) به انگلیسی و آیدول (아이돌) به کره ای گفته می شود. آیدل میتواند عضو یک گروه باشد(برای مثال لیسا از بلک پینک) و یا سولوییست(خواننده تک نفره:همچون آیو) باشد.کلمه آیدل برای کارآموزانی که هنوز دوره کارآموزی خودرا به پایان نرسانده اند صدق نمیکند.

شاید برایتان جالب باشد بدانید که همه روزه صدها داوطلب در آزمون هایی که توسط کمپانی ها در سرتاسر جهان برگزار می شود شرکت می کنند تا درصورت قبول شدن و گذراندن دوران کارآموزی،تبدیل به آیدل یا آیدول کیپاپ شوند.


ادیشن:

به تست دادن برای عضویت در یک کمپانی و در نهایت قرارداد بستن با کمپانی برای انجام فعالیت‌های هنری، ادیشن دادن می‌گویند.


کارآموز یا تِرِینی:

قبل از اینکه کیپاپ استار ها آیدل خطاب شوند، کارآموز یا ترینی(trainee)هستند. کار آموزها در کمپانی هایی که مجوز ورود به آن را گرفته اند،چندین سال مهارت های مختلفی همچون خواندن یا رقصیدن را آموزش میبینند. دوره کارآموزی هر فرد بسته به توانایی ها و ظهور استعدادش تفاوت میکند.پس از پایان دوره کارآموزی شخص میتواند به عنوان یک آیدل ظاهر شود.دوره کارآموزی در کمپانی های کره جنوبی دشوار است و فرد تمامی ساعات شبانه روز را باید مشغول تمرین باشد و وعده غذایی کمی به آنها داده میشود تا استایل آیدل گونه خودرا حفظ کنند و در صورت اضافه وزن باید در مدت زمان کوتاهی وزن بسیار زیادی کم کنند.برای مثال جیمین عضو گروه معروف بی تی اس در دوره کار آموزی هر ده روز یک بار یک وعده غذایی صرف میکرده است.

 


دبیو:

هنگامی که دوره کارآموزی یک فرد به پایان میرسد و تمامی مهارتها و توانایی های لازم را دارا میشود میتواند به عنوان عضوی از گروه یا خواننده تک خوان اولین اثر هنری خودرا منتشر کند که به آن اثر اولیه دبیو (Debut) گفته میشود. این اثر هنری اولیه میتواند یک ترک یا آلبوم رسمی و یا یک اجرای زنده بین عموم باشد.تاریخ دبیو نیز تاریخی است که گروهی اولین اثر هنری رسمی خودرا منتشر کرده است.


کامبک:

کسانی که طرفدار کیپاپ نیستند ممکن است کلمه کامبک(comeback) را هنگامی استفاده کنند که هنرمندی که موسیقی را برای مدتی کنار گذاشته است دوباره به آن برگردد، ولی در کیپاپ هنگامی که هنرمندی (گروه یا سولو) آهنگ(تِرَک) یا آلبوم جدیدی را حتی بعد از مدت زمانی کم منتشر میکند در اصل کامبک داده است.


مکنه:

در زبان کره ای مکنه(막내) به کوچکترین عضو یک خانواده یا گروه گفته میشود. در کیپاپ مکنه گروه یعنی آن فرد از سایر هم گروهی ها کوچکتر باشد.و اصطلاح گلدن مکنه (Golden maknae) یا مکنه طلایی به کوچکترین عضو گروه و کسی که مهارت های بالایی در رقصیدن خوانندن و… داشته باشد گفته میشود، همانند جونگکوک عضو معروف گروه بی تی اس.


بایس یا بایِس:

بایس(bias) اصولا اولین کلمه ای است که کیپاپرها با آن آشنا می شوند. بایس به فرد مورد علاقه یک فن در یک گروه گفته میشود. برای مثال اگر فردی بگوید: بایس من جیسو است، یعنی از بین اعضای بلک پینک جیسو را بیشتر از سایرین دوست دارد.


بایس رِکِر:

بایس به اولین و مورد علاقه ترین آیدل یک فرد گفته میشود، بایس رکر(bias wrecker) به دومین فرد مورد علاقه یک فن از یک گروه گفته میشود. برای مثال اگر فردی بگوید: بایس من از بلک پینک جیسو و بایس رکر من جنی است، یعنی جیسو اولویت اول و جنی اولویت دوم آن فرد است.

 


لیدر:

به رهبر یا سرگروه(leader) یک گروه لیدر گفته میشود. لیدرها اصولا وظایفی بیشتری نسبت به سایر اعضا دارند.لیدر وظیفه سازماندهی گروه را دارد.در هنگام برد یک جایزه لیدرها اصولا صحبت و تشکر میکنند. مثلا اگر فردی بگوید جیهیو لیدر گروه توایس است یعنی سرگروه آن گروه جیهیو است.


ویژوال:

به جرئت تمامی اعضای یک گروه به اندازه کافی زیبا و جذاب هستند ولی ویژوال(visual) یک گروه به عضوی از آن گروه گفته میشود که از سایر اعضا زیباتر و چهره ای مطابق با معیارهای جهانی و کره جنوبی داشته باشد.برای مثال ویژوال گروه بی تی اس کیم سوکجین و ویژوال گروه بلک پینک جیسو است.


مِین ووکالیست:

مِین(main) برای توصیف بهترین فرد در یک مهارت گفته میشود برای مثال مِین لوکالیست (main vocalist) به فرد یا افرادی گفته میشود که از سایر اعضا صدای بهتری دارد و میزان زمان بیشتری را میخواند. برای مثال وندی از ردولوت مین لوکال این گروه است.


مین رَپِر:

مین رپر (main rapper) به فرد یا افرادی گفته میشود که از سایر اعضا رپ بهتری دارد و میزان زمان بیشتری را میخواند.برای مثال مین رپر بی تی اس شوگا یا مین یونگی است.


مِین دنسر:

مین دنسر (main dancer) به فرد یا افرادی گفته میشود که از سایر اعضا رقص بهتری دارد و میزان زمان بیشتری را میرقصد.و اصولا بر روی استیج جلوتر از سایر اعضا قرار میگیرد.برای مثال مین دنسر گروه ایتزی چریونگ است.


لید وکال،لید رپر و لید دنسر:

بعد از مِین وکالیست ها،مین رپر و دنسر، لید ها هستند که مهارت بیشتری در رقصیدن،خواندن و یا رپ کردن دارند. برای مثال لید دنسر،رقصنده ای است که بعد از مین دنسر مهارت بیشتری دارد و یا لید وکالیست بعد از مین وکالیست توانایی خواندن بهتری دارد.برای مثال لیا از ایتزی لید رپر این گروه است.


لاین:

لاین های کیپاپ را چند نفر از اعضای یک گروه یا آیدل های مختلف از چند گروه تشکیل می دهند.
مکنه لاین: کوچک ترین اعضای گروه؛ برای مثال مکنه لاین گروه بلک پینک رزی و لیسا هستند.

هیونگ/اونی لاین: بزرگ ترین اعضای گروه؛ برای مثال هیونگ لاین گروه بی تی اس جین،نامجون، یونگی و هوسوک هستند.

وکال لاین: کسانی که خواننده های اصلی گروه هستند؛ برای مثال وکال لاین اکسو بکهیون، چن و دی او هستند.

رپر لاین: کسانی که خواندن پارت های رپ در آهنگ هارا به عهده دارند؛ برای مثال رپر لاین استری کیدز چانگبین و هان هستند.

لاین های سال: وقتی چند آیدل در یک سال متولد شده باشند لاین آن سال را تشکیل می دهند؛ برای مثال 97 لاین کیپاپ شامل آیدل های متولد سال 1997(جونگکوک،یوگیوم، مینگیو،لیسا و…) است.


آنتی فن یا هِیتِر:

آنتی فن(anti-fan) یا هیتر(hater) به کسی گفته میشود که بر ضد یک گروه و یا طرفداران آن نظراتی را منتشر و شایعه هایی را پراکنده کند. هیتر ها اصولا از صدا و چهره آیدلها ایراد میگیرند و به آنها تنفر میورزند. یکی از آیدلهایی که هیتر و آنتی فن های زیادی دارد جنی از بلک پینک است.مکنه لاین بی تی اس(جونگکوک،تهیونگ و جیمین) نیز آنتی فن های زیادی دارند.

 


هیونگ:

در زبان کره ای به برادر بزرگتر هیونگ (형) گفته میشود. اگر طرفدار کیپاپ باشید مسلما آیدل مردی را دیده اید که به هم گروهی بزرگترش هیونگ میگوید. برای مثال جونگکوک از بی تی اس،کیم تهیونگ را هیونگ خطاب میکند.


اونی:

در زبان کره ای به خواهر بزرگتر اونی(언니) گفته میشود. و گروه های دختر به دلیل صمیمیت بین اعضا، عضو یا اعضای بزرگتر خود را با عنوان اونی خطاب میکنند.


ویلایو:

ویلایو(vlive) یک اپلیکیشن مخصوص طرفداران کیپاپ است که آیدلها هر چند وقت یکبار یا به دلیل مناسبت های مختلف در آن لایو یا پخش زنده دارند و در آنجا به کامنت افراد جواب میدهند.


ویورس:

ویورس(weverse) نیز یک اپلیکشین برای طرفداران کیپاپ است که در آنجا آیدلها پست متنی یا تصویری میگذارند. حتی طرفداران نیز قادر به پست گذاشتن هستند و آیدلها میتوانند آن پست را رویت کنند.


فندوم:

به مجموعه طرفداران یک گروه فندوم (fandom) گفته میشود. فندومها ممکن است اسمهای مختلفی داشته باشند.اسم فندوم بی تی اس آرمی،بلک پینک بلینک و توایس وانس است.

 


رنگ فندوم:

آیدل های کی پاپ یک یا دو رنگ را انتخاب می کنند و آن رنگ را نشان خود و طرفداران خود می دانند. برای مثال رنگ فندوم گروه توایس صورتی است.


کانسپت:

واژه کانسپت به معنای تصور کلی از چیزی است اما در کیپاپ به معنای فضا، ملودی و استایل آلبوم و آهنگ های منتشر شده ی آیدل هاست. برای مثال آلبوم های گروه بلک پینک اغلب دارای کانسپت گرل کراش است.


فن چنت:

شعارهای طرفداران در حین مراسم ها یا کنسرت آیدل خودشان است. پلی برای تعامل و ارتباط فن ها با آیدل مورد علاقه‌شان که اغلب شامل اسامی آیدل یا قسمتی از متن آهنگ آنهاست.


استریم:

یکی از مهم ترین کمک فن ها به پیشرفت آیدل خود استریم است. فن ها با استریم حمایت خود را از موسیقی های مورد علاقه‌شان نشان می دهند که این حمایت میتواند شامل بازدید زدن موزیک ویدیو در یوتیوب، شنیدن آهنگ در پلتفرم‌های جهانی موسیقی مانند اسپاتیفای و … باشد.


لایت استیک:

لایت استیک ها در واقع دستگاه هایی الکترونیکی و قابل حمل هستند که هر آیدل یا گروه دستگاه مخصوصی با شکل، رنگ و اندازه مخصوص به خود را دارد و فن ها آنها را تهیه می کنند.

 


ساسِنگ:

ساسنگ(사생)به افراد یا فن هایی گفته میشود که مانند یک طرفدار معمولی  رفتار نمیکنند، از حد خود خارج شده و به زندگی خصوصی آیدلها تجاوز میکنند. ساسنگ ها حتی شبانه روز به دنبال آیدل خود هستند و آن هارا در بعضی اوقات تعقیب و آزار میدهند.


شیپ:

احتمال بسیار زیاد اصطلاح شیپ زیاد به گوشتون خورده، این اصطلاح شیپ (ship) به معنی این هست که دو نفر با هم نقاط مشترک زیادی دارن و بهم دیگه میان.شیپ ها میتونه فرندشیپ (دوستی ساده)، استریت(زن و مرد) یا گی(مرد و مرد) یا لزبین (زن و زن) باشه. از عمده شیپ های گی معروف تهکوک (تهیونگ و جونگکوک)، چانبک(چانیول و بکهیون)، و از شیپ های استریت معروف لیزکوک(لیسا و کوک)و… میباشد. من آقای کیم و خانم جانگ رو شیپ میکنم, این یعنی شیپ مورد نظر من استِرِیت(زن و مرد) هستش و من دوست دارم این دو فرد با هم قرار بذارن یا فقط فک میکنم بهم میان.


اگیو (کیوت بازی):

در کره جنوبی اصطلاحات و استایل های کیوت طرفداران زیادی دارد.اصطلاح اِگیو (애교) به معنای حرکات کیوت و مینیک های سوییت هست. حرکاتی مثل چشمک زدن،قلب درست کردن،بینی رو چین دادن، لب غنچه کردن و… با نام اگیو یاد میشه.اگر طرفدار گروه های کیپاپ باشید به جرئت اگیو بایستون رو دید.

 


آ ای گو یا او مای گاد:

اگر اهل دراما باشید به جرئت عبارت آ ای گو (아이고) یا او خدای من رو شنیدید. این عبارت هنگامی که چشمتون به یه چیز کیوت میوفته یا وقتی ذوق میکنید، وقتی هدیه ای میگیرید یا وقتی دلتون میسوزه استفاده میشه.لازم ذکر هست که گفته بشه وقتی عصبی هستید هم بکار میره.این عبارت ممکنه در تلفظ فارسی آیگو نیز گفته بشه.

 

 


فن میتینگ:

وقتی آیدل ها با فن های خود ملاقات می کنند و در این رویداد به بازی های متنوع و یا خواندن آهنگ های مختلف می پردازند و فن هارا سوپرایز می کنند.

 


فن ساین:

فن ساین همان ملاقات با آیدل است اما خصوصی تر و تفاوتش در این است که فن ها برای گرفتن امضا از آلبوم جدید آیدل حضور پیدا می کنند.

 


دیسبند:

اگر به هر دلیلی اعضای یک گروه قرارداد خود را با کمپانی تمدید نکنند و یا راه خود را از گروه جدا کرده و گروه را ترک کنند دیسبند رخ می دهد.


منیجر:

منیجر به معنی مدیر است و در کیپاپ به کسی گفته می شود که به فعالیت آیدل‌ها نظارت دارد.


استف:

به کارمندان کمپانی که در مسائل مختلف به اعضا گروه/سولوییت کمک می کنند و برخی برنامه ریزی ها به عهده‌شان است استف می گویند.


از همراهیتون ممنونم؛ اسم فندومتون چیه؟

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
100 نظرات
 1. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

  اربیت(نام فندوم گروه لونا) و بلینک. خسته نباشی فاطمه پست باحالی بود.

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   زنده باشید ممنون از حمایتتون

 2. زهرا مسعودی می گوید

  وااااای چقدر خوب بود😍😍😍😍
  من مردم برای فن آرتا🙈😻

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   خوشحالم خوشتون اومده

 3. سانیا سنچولی می گوید

  سوان( فندوم گرلزجنریشن)، آرمی ، اکسوال
  خیلی پست قشنگی بود خسته نباشی

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   ممنونم عزیزم^^

 4. KOSAR می گوید

  خسته نباشید عالی و مفید بود
  کیوت و دوست‌داشتنی😍🤭
  فقط فن آرتا😃

  بلینک💗🖤

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   ممنون از کوثر عزیز و دوست داشتنی ^^

 5. Mahdis می گوید

  چانبک🥺💜

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   شیپ معروفیه توی کیپاپ

   1. Army می گوید

    من خودم آرمی و بلینک و اکسوال و آرو و یوئنا هستم ولی هیچوقت هیچ یک ازفرد ها رو شیپ نکردم مثلا تو کل جهان شیپ ویکوک(تهیونگ و جونگ کوک) معروفه و بعد چانبک ( چانیول و بکهیون)
    و من در بی تی اس ot7 و در بلک پینک ot4 و تو اکسوال ot12 هستم و عاشق آیو هستم و تو استرو سولو استن هستم و بایسم چا اون وو هست

 6. نرگس داورپناه می گوید

  آرمی🥺💜 خیلی پست خوبی بود خسته نباشی

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   مرسی از شما

 7. Stay and miraculer می گوید

  استی ( فندم استری کیدز)
  خسته هم نباشی

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   ممنون از شما

  2. Hyunlix می گوید

   یه استی که میراکلر هم هست 🙂 همزاد منی؟

   1. :) می گوید

    من هم میراکولرم هم استییی

 8. Sama می گوید

  عالی بود ،راستی عکسای کارتونی و با چه برنامه ای درست میکنی عزیزم؟

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   عکسا اماده هستند

 9. هستی می گوید

  خيليييييي خوب بود❤❤
  مرسيييييي😘

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   ممنون هستی عزیز

 10. فاطمه می گوید

  خیلی خوب بود ممنون میشه بگبن دیسپچ چیه؟

  1. hueningkai می گوید

   یه…. یه چیزیه که نمیدونم دقیقا چیه، ولی همش دنبال رو کردن دست ایدلا و اینکه با کی قرار میذارن با کی نمیذارنه و کلا فکر کنم همیشه ایدلای بیچاره تحت تعقیب دیسپچن. خیلی فضولههههه

  2. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   دیسپچ یه خبرگزاری با بیس قوی ایه که اصولا افشای قرار ایدل هارو انجام میده

 11. hueningkai می گوید

  عالی بوددد 🍓من مولتی‌فن حسااابیم و ارمی بلینک وانس موآ اربیت ایتینی مای مومو نورلند انجین تمون اکسوال چویس و فن چوی‌سومی‌ام. 👀

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   واو عالیه

 12. Eileen می گوید

  آرمی 🙂 یک سوال داشتم مثلا چطوری تشخیص میدی که مثلا فلان گروه مال دوم نسل ؟

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   وابسته به سالی که دبیو کردند تفاوت میکنه

 13. مانا می گوید

  ارمی

  1. فاطمه سادات قاسمی می گوید

   واو ×.×

 14. لبخند_ملیح می گوید

  ارمی ،بلینک ،استی
  البته کلا کیپاپرم ولی خب این سه تا بیشتر =)
  شیپ هم که ویکوک رو شیپ می کنم
  اها نود درصد فن ارتایی رو هم که گذاشتی کشیدم =)))

  1. نرگس داورپناه می گوید

   واو پس خیلی هنرمندی😃 مرسی از نظرت

 15. نرجس حسینعلی پور می گوید

  عالی بود ممنون خسته نباشید

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی از نظرت

 16. نرجس حسینعلی پور می گوید

  قطعا یه پست مفید برای نیوکیپاپرهاست😍

  1. نرگس داورپناه می گوید

   بله دقیقا همینطوره

 17. آستیاژ رئیسی می گوید

  از طرف فندوم اکسوال، یه خسته نباشیدِ حسابی بابت پست جامع و عالیت به تو 👍🏻🤩

  1. نرگس داورپناه می گوید

   اکسوال های خفن😎 مرسی از تو

 18. Dream 13 می گوید

  ولوو😍 فن آرتا خیلی خوشگل بودن
  و منم یه مولتی هستم 😊

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی که نظر دادی❤

 19. Yoona2009 می گوید

  Army

  1. نرگس داورپناه می گوید

   بوراهه💜

 20. ناشناس می گوید

  میخواستم ببینم وایب تو کیپاپ به چه معناست؟؟

  1. سانیا سنچولی می گوید

   سلام دوست عزیز کلا معنوی لغوی وایب همون انرژی ، فاز یا حس میشه. بر فرض مثال میگویند آهنگ happy از ته یان وایب خوبی به آدم میده: یعنی انرژی و حس و حال خوبی رو شنونده القا میکنه.

  2. Army7 می گوید

   وایب یعنی احساست نسبت به یه چیزی
   وایب تو کیپاپ یعنی اینکه کدوم گروه یا اعضا از گروه حس بهتری بهت نسبت به بقیه می ده

 21. Lili می گوید

  ارمی

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی که نظر دادی💜

 22. کیم ری آ می گوید

  آرمی، بلینک هستم ممنون با این توضیحات خیلی چیزای جالبی داشت

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی از تو

 23. Sinner می گوید

  ساب لیدر یعنی چی؟!

  1. سانیا می گوید

   البته بطور رسمی موقعیت لیدری ، به ساب لیدری تقسیم نمیشه اما در کل موقعیت هایی مثل ساب وکالیست یعنی وکالیست فرعی که از وکالیست اصلی پشتیبانی میکنه اما لاین هاش کمتره و به نسبت قسمت هایی که از نظر آوایی چالش بر انگیزتر نیستن رو میخونن و اصولا برای ویژوال گروه استفاده میشوند.

 24. سحر می گوید

  سلام آرمیم، و پست خوبی بود👏. میتونم به بقیه معرفی کنم و به راحتی کیپاپ رو نشونشون بدم. مرسی از زحمتی که میکشی💜

  1. نرگس داورپناه می گوید

   ممنونم که این پست رو به بقیه معرفی میکنی❤

 25. یوئنا می گوید

  عالی بود واقعا معنی بعضی کلمات مثل بایس رکر رو خیلی می خواستم بدونم😍^-^
  البته من یوئنا ام😇💕💕💕
  مرسی*_*

  1. نرگس داورپناه می گوید

   واو مرسی از تو❤

 26. Teahkook می گوید

  Moaaaaaaaa:)

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی ازت موآ عزیز

 27. وانس می گوید

  من وانس ارمی نورلند انجین و مای هستم

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مولتی فن؟
   مرسی بابت نظرت❤

 28. Nayrika می گوید

  ببخشید زمانی که همه ی اعضای گروه بایستت هستن چی میشه؟

  1. سانیا سنچولی می گوید

   در این صورت شما یک طرفدار ( فن ) واقعی هستید که همه اعضای گروه رو استن میکنه. و سولو استن نیستید. اصطلاح خاصی براش در نظر نگرفته شده. اما بر فرض مثال بی‌تی‌اس ۷ عضو داره ؛ شخصی که میخاد بگه مت هر ۷تا استن میکنم و فن هر هفت عضو هستم میتونه بگه من OT7 استن میکنم.
   برای بقیه گروه ها به همین صورت؛

 29. arat می گوید

  اکسوال💛🌝

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی که نظر دادی❤

 30. Fati می گوید

  سلام عالی بود مرسی من طرفدار استرو هستم و اروها( اسم فندم گروه استرو) هستم

  1. setayesh می گوید

   هاييييييييي اروها يافتتتتمممممم

  2. نرگس داورپناه می گوید

   ممنونم ازت❤

  3. Faty می گوید

   عزیزم منم faty هستم و یک آروها💪

 31. ARMY می گوید

  وای خیلی خوب بود
  من آرمی و بلینک و استی(فندوم استری کیدز) هستم خیلی فن آرت هات بامزه و کیوت بودن

  1. نرگس داورپناه می گوید

   خیلی ممنون که وقت گذاشتی

 32. Bts می گوید

  آرمی💜 ممنونم برای سایت خوبتون خیلی مفید بود💜

  1. نرگس داورپناه می گوید

   بوراهه مرسی از تو💜

 33. PINK_ARMY می گوید

  با افتخار (آرمی)⛓💜

  1. نرگس داورپناه می گوید

   واو مرسی ازت آرمی عزیز

 34. نیلوفر می گوید

  ممنون خیلی نیاز داشتم
  هیتر هستم 🤣✋
  نه ولی فن هم نیستم

  1. نرگس داورپناه می گوید

   بله مرسی از شما

 35. Exo-L می گوید

  با افتخار اِری یا همون اکسوال هستم^~^❤

  1. نرگس داورپناه می گوید

   ممنون ازت اکسوال خفن😎

 36. Armin می گوید

  سلام به همگی من فندومم بلینک هستش بایسمم لیسا 💕💕

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی که نظر دادی

 37. 🌸BLINK💎ARMY🦋 می گوید

  سلام من یک آرمی و بلینک هستم ممنون بابت سایت خوبتون❤

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی از تو که وقت گذاشتی

 38. Yuna می گوید

  آرمی « بی تی اس» بلینک «بلک پینک» یوئونا «آیو»
  اکسوال«اکسو» میدزی «ایتزی»

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مولتی فن یونو؟ مرسی ازت

 39. Kim jisoo می گوید

  من بلینک،آرمی و میدزی هستم
  خیلی پست خوبی بود ممنونم

  1. نرگس داورپناه می گوید

   ممنونم از تو که نظر دادی

 40. Kimshi می گوید

  مولتی آرمی هستم
  بلینک و تیومه و یوئنا هم هستم
  با افتخار

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی که وقت گذاشتی ❤

 41. Army girl می گوید

  معنی مومنت رو نگفتی

  1. سانیا سنچولی می گوید

   مومنت کلمه ی انگلیسی moment است، و معنی لحظه میدهد.

 42. Shadow می گوید

  من آرمیم. نامجون و جین رو شیپ میکنم فقط 😂❤ نامجین.
  هر هفتا رو دوست دارم.

  1. نرگس داورپناه می گوید

   مرسی که نظر دادی آرمی جان^^

 43. سارا می گوید

  خیلیییی ممنونــــــم بابت توضیحات خیلـــــی دقیقققق🥰

  من فن خیلیا هستم در واقع کیپاپرم 😍🥰

  1. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

   خیلیم عالی.گروه های کیپاپ همشون خوبن

 44. 하스티 می گوید

  با افتخار من مونببه هستم☺بایسمم ای تم و بایس رکرمم جوهانه😌

  1. نرگس داورپناه می گوید

   منم عاشقشونم!! مرسی ازت مونببه عزیز

 45. سونام می گوید

  بلینک / ارمی / اکسوال / میدزی / استی / اروها مطلب مفیدی بود

 46. سارا می گوید

  آرمی و بلینک

 47. Patimah ARMY FOREVER می گوید

  ی آرمی که با ابد عاشق آیدلاشه
  و ی استی که برا آیدلاش میمیره

 48. Mijin می گوید

  خسته نباشی واقعا مفید بود فن آرتا هم خیلی قشنگ بودن نام فندومم آرمی بلینک و استی🏸🐁

 49. Maryambanoo می گوید

  اگه مارو هم قبول داشته باشین، من تریپل اسم.گرین پیز. هیونمین رو هم شیپ میکردم (کیم هیون جونگ و پارک جونگمین 🥺💚)