زودیاک در فرهنگ کره جنوبی

اگر یکی از دوستداران کشور کره جنوبی هستید،پس حتما تا بحال نام «زودیاک» را شنیده اید. اکثر مردم کشور کره جنوبی به ستاره شناسی و طالع بینی باور عمیقی دارند و در اکثر معرفی نامه های آیدل ها و بازیگران، نام های مختلف زودیاک ساین ها به چشم می خورد. در این پست از وبسایت تهران تا سئول به معرفی و بررسی زودیاک در فرهنگ کره جنوبی پرداخته ایم. با ما همراه باشید!

زودیاک

 

زودیاک چیست؟

در تعریفی رایج زودیاک به منطقه ای از آسمان گفته میشود که تقریبا ۸ درجه شمال یا جنوب (به اندازه عرض جغرافیایی آسمانی) مسیر آشکار خورشید در طول حوزه آسمانی در طول سال را شامل میشود. مسیرهای ماه و سیاره های قابل مشاهده درون کمربند زودیاک قرار دارند.طالع بینان، زودیاک را به دوازده نشانه تقسیم کرده اند که هر کدام ۳۰ درجه طول سیاره ای را شامل میشوند و تقریبا مربوط به صور فلکی هستند.

زودیاک ساین نشان دهنده جایگاه سیاره ها در زمان متولد شدن شخص است و آن شخص برای هر سیاره منظومه شمسی یک زودیاک ساین دارد.

رایج ترین ساین زودیاک “سان ساین” است که همان ماه تولد شخص است.

دومین ساین زودیاک، رایزینگ ساین (Ascendant) است که در واقع همان ظاهر ما مقابل مردم است. این ساین مانند ماسکی است که مردم در برخورد اول آن را می بینند و قضاوت می کنند.

سومین و مهم ترین ساین زودیاک، مون ساین است.این ساین توصیف کننده احساسات و تمایلات درونی فرد است و معمولا نزدیک ترین شباهت هارا به شخصیت فرد دارد.اگر فرد در شب متولد شده باشد؛ این شباهت ها قوت بیشتری دارند.

این ساین ها هر کدام به صورت جداگانه به روی جنبه های مختلف زندگی و ویژگی های شخصیتی فرد اثر میگذارند.در واقع مانند تیکه های پازلی برای تکمیل طالع هستند.

از این تست برای فهمیدن ساین های خود، تست دهید!

زودیاک

 

تاریخچه زودیاک:

واژه زودیاک به معنی “دایره حیوانات کوچک” است و تاریخچه آن به بابلیان بر می گردد.در قرن پنجم قبل از میلاد، ستاره شناسان بابلی هر سال را به ۱۲ ماه و هر ماه را به ۳۰ روز تقسیم کردند و برای هر کدام یک نشانی گذاشتند.انسان ها در دوره باستان ستاره‌ها را با طرحی خاص دنبال می‌کردند که اسم آن را صورت فلکی گذاشته بودند.

تاریخچه زودیاک

زودیاک در نگاه علم:

در واقع زودیاک منطقه ای در آسمان است که تقریبا ۸ درجه شمال یا جنوب مسیر آشکار خورشید، در طول حوزه آسمانی در سال است. همچنین در طالع بینی غربی، زودیاک به دوازده نشان تقسیم شده است که هر کدام ۳۰ درجه از طول سیاره ای را اشغال می‌کنند.


معرفی بخش های زودیاک:

 

1.فروردین

قوچ، اِریس (Aries)، حمل
سیاره حاکم بر آن: مریخ

این ماه اولین بخش و شروع زودیاک است و جزو ساین هایی با عنصر آتش است.افرادی که در فاصله ۲۱ مارس (اول فروردین) تا ۱۹ آوریل (۳۰ فروردین) به دنیا می‌آیند دارای این ساین هستند و در اصطلاح به آنها “نوزاد طبیعت” گفته می‌شود.
ویژگی افراد دارای این ساین: بسیار ماجراجو، پرتحرک، فعال و پیشرو و یک راهنمای ایده‌آل

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: سونگهوا عضو ایتیز، مینگیو عضو سونتین، جونگهیون عضو شاینی، سهوه عضو اکسو، لیسا عضو بلک پینک،نانسی عضو مومولند، سونوو عضو د بویز، هئین عضو مامامو، جینهو عضو پنتاگون، جسیکاعضو سابق گرلزجنریشن، ووجین عضو سابق استری کیدز.


2.اردیبهشت

گاو نر، تورِس (Taurus)، ثور
سیاره حاکم بر آن: ونوس

دومین بخش از زودیاک را افرادی که در فاصله ۲۰ آوریل (۳۱ فروردین) تا ۲۰ مه (۳۱ اردیبهشت) به دنیا می‌آیند، تشکیل می‌دهند.عنصر این ساین خاک است و توسط رومیان باستان این ساین به نام خدای عشق و زیبایی نام‌گذاری شده است.
ویژگی افراد دارای این ساین: پایدار در روابط، عمل‌گرا، سرسخت، علاقه‌مند به پول و مادیات

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: میمی عضو اوه مای گرل، جین وون عضو تو ای ام، سانمی، بم بم گاتسون، کراش، بکهیون عضو اکسو، جینیونگ عضو واناوان، سانی عضو گرلز جنریشن، آیو، ته یان عضو بیگ بنگ.


3.خرداد

دوقلو، جِمِنای (Gemini)، جوزا
سیاره حاکم بر آن: عطارد

سومین بخش از زودیاک کسانی هستند که در فاصله ۲۱ مه (۳۱ اردیبهشت) تا ۲۱ ژوئن (۳۱ خرداد) متولد می‌شوند.عنصر این ساین عنصر هوا است و خدای پیام‌رسان نام گرفته است.

ویژگی افراد دارای این ساین: حاضرجواب، متفکر، باهوش، دمدمی مزاج و همواره در تلاش‌

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین:سوهو عضو اکسو، داهیون عضو توایس، جیهون عضو واناوان، هیومین، جیکوب عضو د بویز، یونا عضو گرلز جنریشن


4.تیر

خرچنگ، کَنسِر (Cancer)، سرطان
سیاره حاکم بر آن: ماه

افرادی که از ۲۲ ژوئن (۱ تیر) تا ۲۲ جولای (۳۱ تیر) به دنیا می‌آیند چهارمین بخش زودیاک را تشکیل می‌دهند.عنصر این ساین آب است و به ساین متغیر معروف است.
ویژگی افراد دارای این ساین: بسیار حساس، عاشق خانه و خانواده، مبتکر، منضبط و در بروز احساسات بسیار محافظه‌کار

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: لیتوک عضو سوپر جونیور، ته یونگ عضو ان سی تی، سان عضو ایتیز، هیچول عضو سوپر جونیور، ته مین عضو شاینی


5.مرداد

شیر، لیئو (Leo)، اسد
سیاره حاکم بر آن: خورشید

پنجمین بخش زودیاک در مورد کسانی به کار می‌رود که در فاصله ۲۳ جولای (۱ مرداد) تا ۲۲ آگوست (۳۱ مرداد) متولد می‌شوند. عنصر این ساین آتش است.

ویژگی افراد این ساین: دارای نیروی عزم و ارادۀ قوی، بسیار رازدار و صمیمی، عاشق شهرت، مغرور اما مهربان و لجوج و حساس

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین:تیفانی عضو گرلز جنریشن، چه یون عضو آیزوان، مارک عضو ان سی تی، هه جین عضو لونا، اس کوپس عضو سونتین، مینگی عضو ایتیز، چانگبین عضو استری کیدز، جه مین عضو ان سی تی، جوی عضو مومولند، سومین عضو کارد


6.شهریور

فرشته، ویرگو (Virgo)، سنبله
سیاره حاکم بر آن: عطارد

ششمین بخش از زودیاک شامل اشخاصی می شود که در فاصله زمانی ۲۳ آگوست (۱شهریور) تا ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) متولد شدند. عنصر ساین آنها خاک است و بسیار تودار هستند.

ویژگی افراد دارای این ساین: باهوش، کمال‌گرا، وسواسی، رام‌نشدنی، خوش قلب، سودجو، دقیق و دوراندیش

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: جونگ کوک و نامجون عضو بی تی اس، یوجین عضو آیزوان، جوی عضو ردولوت، مارک و جینیونگ و یونگجه عضو گاتسون، هان و فلیکس و سونگمین عضو استری کیدز، چن عضو اکسو، نایون عضو توایس


7.مهر

ترازو، لیبرا (Libra)، میزان
سیاره حاکم بر آن: زهره

هفتمین بخش زودیاک شامل کسانی است که در فاصله بین ۲۳ سپتامبر (۱ مهر) تا ۲۲ اکتبر (۳۰ مهر) متولد شده‌اند. عنصر این ساین هوا است و بسیاری از طالع‌بینان، ماه مهر را مطلوب‌ترین ماه در منطقۀ در نظر می‌گیرند.
همچنین تنها ماهی است که با علامت بی‌جان مشخص شده است.( باقی ماه ها علامت حیوان و انسان دارند)

ویژگی افراد دارای این ساین:متعادل، با تدبیر ،شیرین‌بیان، بی‌آلایش، پر از احساس، عاشق هنر و ادبیات، شیک‌پوش و جذاب، گاهی لجباز و یک مشاور خوب

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: جیمین عضو بی تی اس، بنگ چان عضو استری کیدز، جیوو و بی ام عضو کارد، یوجو عضو جی فرند، جوهان عضو مانستا ایکس، لی عضو اکسو، سوزی، جونگهو عضو ایتیز


8.آبان

عقرب، اِسکورپیو (Scorpio)، کژدم
سیاره حاکم بر آن: پلوتون

هشتمین نشانه ی زودیاک از اشخاص متولد شده در فاصله بین ۲۳ اکتبر (۱ آبان) تا ۲۱ نوامبر ( ۳۰آبان) تشکیل شده است. عنصر این ساین آب است و یک ساین نیرودهنده می باشد.

ویژگی افراد دارای این ساین: قوی و قدرتمند، حساس ، عاشق ماورالطبیعه، خشن، متنفر از دروغ و دارای روحی قوی

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین:جونگیون و مومو عضو توایس، ووجین عضو واناوان،مینهیوک عضو مانستا ایکس، تاپ عضو بیگ بنگ، بوآ،کریس عضو سابق اکسو، هونگ جونگ عضو ایتیز، یوگیوم عضو گاتسون


9.آذر

کمان، سِجیتاریِس (Sagittarius)، قوس
سیاره حاکم بر آن: مشتری

نهمین نشانۀ زودیاک در مورد اشخاصی است که در فاصلۀ بین ۲۲ نوامبر ( ۱آذر) تا ۲ دسامبر (۳۰ آذر) متولد می‌شوند. عنصر این ماه آتش بوده و نشان این ماه نیمی انسان و نیمی اسب است.

ویژگی افراد دارای این ساین: مشتاق در فعالیت‌های زندگی، خوش‌شانس، کنجکاو، فراموشکار، دمدمی مزاج، دوست‌داشتنی و سخاوتمند

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: جین عضو بی تی اس، یوری عضو گرلز جنریشن، کانگ دنیل، یونگ کی عضو  دی سیکس، بابی عضو ایکون، چانیول عضو اکسو


10.دی

بز، کَپریکورن (Capricorn)، جدی
سیاره حاکم بر آن: زحل

دهمین نشانۀ زودیاک متولدین ۲۲ دسامبر (۱ دی) الی ۱۹ ژانویه (۲۹ دی) را شامل می‌شود. عنصر این ماه خاک است و خصوصیت بارز این ساین “شکست ناپذیری” است.
ویژگی افراد دارای این ساین: بهترین رئیس، خودکفا و سودجو، آرام و صبور، با شرف و با وجدان، خشک ولی مهربان و قدرت طلب

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: تهیونگ عضو بی تی اس، سونگمین عضو سوپر جونیور، جیسو و جنی عضو بلک پینک، جی بی عضو گاتسون، جیمین عضو آ و آ، سونگهون عضو وینر، دی او و کای عضو اکسو، هیونگوون عضو مانستا ایکس، چانی عضو اس اف ناین


11.بهمن

آبریز، آکواریِس (Aquarius)، دلو
سیاره حاکم بر آن: اورانوس

یازدهمین نشانه ی زودیاک از افرادی که از تاریخ ۲۰ ژانویه (۳۰دی) تا ۱۸ فوریه (۲۹ بهمن) به دنیا آمده‌اند تشکیل شده است. عنصر این ساین هوا است و این ساین در یونان باستان احترام خدای آسمان ها نام گذاری شده است.

ویژگی افراد دارای این ساین: دانا،آرامش‌دوست، بلند پرواز، رازدار و تودار، علاقه‌مند به دوستان و دارای حس ششم قوی

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: جیهوپ عضو بی تی اس، جیهیو عضو توایس، دویونگ و جیسونگ عضو ان سی تی، جونگین عضو استری کیدز، سویونگ عضو گرلز جنریشن، سولگی عضو ردولوت، رزی عضو بلک پینک، ورنون و دی کی عضو سونتین


12.اسفند

ماهی، پایسِز (Pisces)، حوت
سیاره حاکم بر آن: نپتون

دوازدهمین و آخرین نشانۀ زودیاک در مورد اشخاصی است که در بین ۱۹ فوریه (۳۰بهمن) تا ۲۰ مارس ( ۳۰اسفند ) متولد شدند. عنصر این ساین آب بوده و نشان این ماه شامل دو ماهی متصل به هم است.
ویژگی افراد دارای این ساین: همدل، مهربان، بسیار حساس و رویایی، سازگار، ترسو، باریک‌بین و دقیق، علاقه‌مند به موسیقی، عاشق صلح و آرامش

برخی از آیدل های کیپاپ با این ساین: شوگا عضو بی تی اس، هیونجین عضو استری کیدز، وونهو، هالند، یری عضو ردولوت، هیونشیک عضو بی تو بی، دامی عضو دریم کچر، جین جین عضو استرو، ساکورا


تاثیر شناخت زودیاک در زندگی:

ولی آیا شناخت زودیاک در زندگی ما نیز اثری دارد؟این سوالی است که ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد.بیاید باهم بررسیش کنیم.

واقعیت آن است که ما سال ها را تنها بر اساس ۱۲ حیوان زودیاک چینی دسته بندی نمی کنیم بلکه یک سیکل ۶۰ ساله (از ۶ تا ۹۶ سالگی) را نیز در این پیشگویی ها تاثیر میدهیم که ترکیبی از یکی از ۱۰ ریشه بهشتی و یکی از ۱۲ شاخه زمینی هستند. برای مثال سال ۲۰۱۹ در زودیاک چینی، سال «جی های» (ji hai) شناخته می شد؛در حالی که واژه «های» نماد شاخه زمینی است که به خوک اشاره دارد، «جی» با ریشه بهشتی نیروی منفی «یین» و زمین مرتبط است. به همین دلیل سال ۲۰۱۹ را سال خوک زمینی یا خاکی نامیدند.
فنگ شویی و زودیاک چینی هردو بر اساس یک سیکل ۶۰ ساله عمل می کنند. تیری چو که یکی از استادان فنگ شویی در چین میباشد درباره معنای سال خوک چنین گفته است: «هیچ سال خوب یا بدی به معنای مطلق آن وجود ندارد. هر سالی لحظات بد و خوب خاص خود،هردو را دارد و این به عناصر مربوط می شود.»

چینی ها اعتقاد دارند که بعضی از حیوانات خاص بهتر از بقیه حیوانات هستند. به همین خاطر است که والدین چینی سال های خاصی را برای بچه‌دار شدن انتخاب می کنند، زیرا آنها اعتقاد دارند تلاش تیمی با ترکیب مناسب حیوانات می تواند باعث موفقیت خانواده شود.

زودیاک ساین شما چیست؟ برامون تو نظرات بنویسید:)

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
6 نظرات
 1. سانیا می گوید

  پرچم Leo بالاست 🙆🏻‍♀️

  1. نرگس داورپناه می گوید

   لیئو های کراش در صحنه😎

 2. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

  Aeris

  1. نرگس داورپناه می گوید

   واو فرزند ارشد بهار

 3. Dream 13 می گوید

  خیلی برام تاریخچه پشت زودیاک و معنی اون جالب بود و همینطور در مورد انواع زودیاک ساین ها توضیح داده بودید. توضیحات تون در مورد مون ساین هم خیلی برام جذاب بنظر رسید. زودیاک ساین من Gemini هست.☺️

  1. نرگس داورپناه می گوید

   جمنای های گرم و صمیمی دقیقااااا مثل ساینشون😊