معرفی سریال جوانان ماه مه

سریال جوانان ماه مه که در میان مخاطبان فارسی زبان بیشتر با نام های (جوانان ماه مه) و (بهار جوانی) شناخته شده است،در ژوئن 2021 در شبکه ی کی بی اس2 پخش شد.

 

-نویسنده

لی کانگ

-کارگردان

سونگ مین یوب

-بازیگران

لی دو هیون

گو مین شی
لی سانگ یی
گوم سه روک

خلاصه سریال جوانان ماه مه:

کیم میونگ هی با بازیگری (گو مین شی) پرستاری سختکوش است که قصد ادامه تحصیل در آلمان را دارد.
هوانگ هی ته با بازیگری (لی دو هیون) جوانی باهوش و پر انرژی است که مشغول به تحصیل در رشته پزشکی در دانشگاه ملی سئول است.
طی اتفاقاتی این دو جوان بایکدیگر آشنا میشوند و نسبت بهم علاقمند میشوند اما رابطه ی این دو بسیار پیچیده است چرا که زادگاه و محل سکونتشان (شهر گوانگجو) درگیر تظاهرات و اعتراضات سراسری مردم نسبت سرکوب های حکومت است.
از طرفی پدر هوانگ هی ته که از عوامل دولتی و سرکوب است برای منافع شخصی خودش (هی ته)را مجبور به ازدواج و وصلت با خانواده ای سرشناس میکند….
مجموعه ی (جوانان ماه مه)روایتی واقع بینانه دارد.دویدن های بی فایده و تلاش هایی که ممکن است هرگز نتیجه ندهد،جبری که از طرف خانواده یا جامعه به جوانان اعمال میشود،همه ی آن چیزی است که ما نیاز داریم نسبت به آن آگاه باشیم.
جوانانی که آگاهانه دست به انتخاب میزنند و گاهی میان بد و بدتر مجبور به انتخاب هستند،دوستی ها و ارزش هایی که طی زمان کمرنگ میشوند و جای خود را به مسائلی دیگر میدهند، و درنهایت به چالش کشیدن مفهوم و باور داشتن به “سرنوشت” از نقاط برجسته ی این مجموعه هستند.

 

نکاتی در مورد سریال جوانان ماه مه:

سریال(جوانان ماه مه) با داستانی در اواسط دهه ی 80میلادی در کره شروع میشود.حال و هوایی کلاسیک و جنگجویانه.
مردم کره در آن زمان درگیر (قیام گوانگجو) هستند.هسته ی اصلی این قیام،قشر جوان و دانشجوی جامعه اند که ترکیبی از آگاهی و نیروی جوانی را در خود دارند.
هدف اصلی سریال هم همین است.نشان دادن شور و شوق و سختی و رنج های جوانی.این سریال در 12اپیزود ساخته شده است.
جوانان ماه مه داستانی عاشقانه و پر و فراز و نشیب دارد.دقیقا مانند ایام جوانی.تلفیق این داستان با حال و هوای سیاسی آن دوران جامعه ی کره جنوبی،داستانی جذاب و دیدنی برای مخاطب ایجاد میکند.
بیان کردن و نشان دادن دغدغه های جوانی،روابط بین افراد یک خانواده و ملودرام ها و داستان های عاشقانه برای مخاطب،خصوصا اگر در سنین جوانی و نوجوانی باشد بسیار گیرا و جالب توجه است.
یکی دیگر از نقاط قوت این سریال،ایفای نقش  پر شور و احساس بازیگران است که احساسات مخاطب راهم به خوبی درگیر میکند و درنتیجه تماشاچی راحت تر با داستان ارتباط برقرار میکند.
با توجه به اینکه چشم ما همیشه به دیدن سریال های شاد عادت کرده،خالی از لطف نیست این سریال را با پایانی تلخ ولی منطقی و واقعی،تماشا کنیم.

 

او اِس تی(OST):

او اس تی های یک سریال بخش مهم و جذابی از سریال هستند.یکی از بهترین او اس تی هایی که پیشنهاد میکنم تا حتما به آنها گوش دهید، او اس تی های سریال جوانان ماه مه هست که بسیار گوش نواز هستند.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
5 نظرات
 1. Sepi Karam می گوید

  خیلی خوب بود ، خوشم اومد
  لطفا سریالهای پارک بوگوم هم معرفی کنید😍

  1. بهاره کرموند می گوید

   ممنون از اینکه نظرتون رو بهمون گفتید.حتما از سریال های پارک بوگوم هم توی سایتمون معرفی میکنیم🌹

 2. masta می گوید

  برعکس بقیه من عاشق پایان تلخم😂 حتما این سریال رو میبینم ممنون که معرفیش کردید😍❤️

  1. بهاره کرموند می گوید

   آره واقعا پایان های تلخ هم جذابیت خودشونو دارن.مرسی که نظرتو گفتی مهسای عزیز❤

 3. nugetsu می گوید

  با این معرفی انگیزه‌م برای دیدنش بیشتر شد حتما سعی میکنم ببینمش:))