رشته های دانشکده هنرهای آزاد دانشگاه یونسی

دانشگاه یونسِی یک دانشگاه تحقیقاتی خصوصی واقع در سئول، کره جنوبی و عضوی  از دانشگاه های “SKY”می باشد. این دانشگاه برنامه های تحصیلات کارشناسی، فوق لیسانس و دکترا را به زبان کره ای و انگلیسی ارائه می دهد. حال در این پست از وبسایت “تهران تا سئول” به معرفی رشته های دانشکده هنرهای آزاد یونسه برای مقطع کارشناسی پرداخته ایم.دانشگاه یونسی

دانشکده هنرهای آزاد:

دانشکده هنرهای آزاد دانشگاه یونسی با سابقه و سنت قدیمی خود هنرهای لیبرال کره را از گذشته تا به امروز هدایت کرده است. این دانشکده 14 رشته دارد که لیست آن در ادامه تقدیم حضورتان گشته است.

زبان و ادبیات چینی:

گروه زبان و ادبیات چینی دانشگاه یونسی در سال 1974 میلادی تأسیس شد. پس از ورود کانگ یانگ سوک و 30 دانشجوی دیگر به عنوان اولین دانشجویان در مارس 1974فعالیت این گروه آغاز شد.از آن زمان تعداد سهمیه ها افزایش یافته است و از سال 2016 ، حدود 80 دانشجوی کارشناسی ارشد و دکتری ثبت نام کرده اند.

زبان و ادبیات آلمانی:

هدف گروه زبان و ادبیات آلمانی، پرورش استعدادهایی با درک وسیع از انسان و جهان از طریق آموزش و تحقیق در زبان و ادبیان آلمانی است. این استعداد با دانش منطقه ای از جامعه آلمانی زبان ، فرهنگ ، تاریخ و اتحادیه اروپا ، که محور اصلی تاریخ جهان است ، به توسعه جامعه کره ای مبتنی بر تفکر بین المللی کمک می کند. هدف گروه زبان و ادبیات آلمانی این است که نه تنها افراد با استعدادی را که ،بر اساس دانش خود از جامعه و فرهنگ آلمانی و آلمانی زبان صحبت می کنند در سطح بین المللی مشارکت کند ، بلکه نویسندگان و زبان شناسان آلمانی را که ستون های دنیای علوم انسانی کره خواهند شد ، پرورش دهد.به همین منظور ، دانشکده زبان و ادبیات آلمانی دانشگاه یونسی در پاسخ به تغییرات سریع در جامعه مدرن بر اساس زمینه های سنتی رویکردهای نظری به آلمانی (آلمان) و تفسیر ادبیات آلمانی ، زمینه های دانشگاهی خود (مطالعات فرهنگی و مطالعات رسانه ای) را گسترش داده است.

زبان و ادبیات روسی:

گروه زبان و ادبیات روسی،مجوز تأسیس خود را از وزارت علوم در سال 1989 میلادی دریافت کرد ، در مارس سال بعد دانش آموزان اولیه خود را جذب و اولین فارغ التحصیلان خود را در فوریه 1994 میلادی فارغ التحصیل کرد.
در زمینه علوم انسانی ، رشته ادبیات روسی اهمیت ویژه ای دارد. بر خلاف دیگر شاخه های ادبیات خارجی ، که به طور واضح به حوزه های ادبیات ، زبان ، تاریخ و فلسفه تقسیم شده است ، ادبیات روسی از تحقیقات فلسفی عمیقی شکل گرفته است.
اخیراً ، با گسترش همکاری با روسیه و کشورهای آسیای میانه،فارغ التحصیلان گروه زبان و ادبیات روسی می توانند دیپلماسی ، حقوق بین الملل ، تجارت ، رسانه را بیاموزند. از آنجا که زبان روسی به عنوان دومین درس زبان خارجی در برنامه درسی دبیرستان های کره جنوبی گنجانده شده است ، تقاضا برای معلمان زبان روسی نیز افزایش یافته است.

فلسفه:

رشته فلسفه یک رشته علوم انسانی است که دانشجویان را برای بررسی سوالات بدون پاسخ مناسب به چالش می کشد. همانطور که با متفکران برجسته و جهان بینی های مختلف آشنا می شوند ، افراد یاد می گیرند که انتقادی فکر کنند ، استدلال ها را شناسایی و ارزیابی کرده و در استدلال های اخلاقی شرکت کنند. دانشجویان می توانند فلسفه معاصر و تاریخی را بیاموزند و ابزارهای خواندن و تحلیل لازم برای درک نوشته های فلسفی را در دوره های مختلف به دست می آورند.

روانشناسی:

روانشناسی یک رشته تجربی و علوم انسانی است که به طور علمی رفتار و فرایندهای روانی انسان را مورد مطالعه قرار می دهد. این امر به این دلیل است که برای تحقیق در مورد رفتار و تفکر انسان ، حمایت علمی از تحقیقات روانشناسی به طور مستقیم یا غیر مستقیم مورد نیاز است.با افزایش سرعت در زندگی روزانه مردم، مشکلات مربوط به کیفیت زندگی انسان ها بیش از پیش اهمیت می یابد و به همین دلیل توجه به روانشناسی در عصر جدید حائز اهمیت ویژه ای گشته است.

علوم شناختی:

گرایش های علوم شناختی نحوه عملکرد ذهن را مطالعه می کنند. دانشجویان در مورد شناخت از طریق یک برنامه درسی بین رشته ای که آنها را در تفکر انتقادی و حل مسئله مشارکت می دهد ، یاد می گیرند. کسانی که علاقمند به درک بهتر فرایندهای شناختی مانند حافظه ، زبان ، استدلال ، کنترل حرکتی و توجه هستند و همچنین این که چگونه این فرایندها بر توانایی ما در یادگیری ، ارتباط و تجربه جهان پیرامون ما تأثیر می گذارند.

زبان و اطلاعات:

متاسفانه هیچ اطلاعاتی درمورد این رشته توسط دانشگاه یونسی در مراجع رسمی آن دانشگاه منتشر نشده است.در تلاش هستیم تا با برقراری ارتباط با دانشگاه،اطلاعات کاملی از این رشته به دست آوریم. به محض دریافت اطلاعات،پست بروزرسانی و اعلام میگردد.

زبان و ادبیات کره ای:

گروه زبان و ادبیات کره ای در دانشگاه یونسی  در طول تاریخ طولانی خود ، به تربیت روشنفکران معاصر مانند چوی هیون با ، کیم یون کیونگ ، جانگ جی یونگ ، جانگ دئوک سون ، یانگ جو دونگ ، لی گا وون ، نفس کشید. و پارک دو جین. همچنین نویسندگان برجسته ای مانند کیم یو جونگ ، پارک یونگ جون و یون دونگ جو پرداخته است.{دوره زبان آنلاین دانشگاه یونسه}

زبان و ادبیات انگلیسی:

این رشته به بررسی سیستم اصوات و ویژگی های زبان انگلیسی ، واژگان و ساختار جمله و معنی و همچنین مشکلات مربوط به ظاهر و استفاده از زبان انگلیسی در گذشته و حال می پردازد. علاوه بر زمینه های کاربردی عملی مانند درک گرامر زبان انگلیسی و روش هایی برای کمک به دانش آموزان در یادگیری زبان انگلیسی ، موضوع اصلی انگلیسی است و ماهیت و جهانی بودن زبان آشکار می شود. بنابراین ، مطالعات انگلیسی به عنوان مبانی نظری مهم یا در ارتباط با زمینه های مختلف دیگر مانند ادبیات ، فلسفه ، نظریه ارتباطات ، جامعه شناسی ، روانشناسی و علوم شناختی مورد مطالعه قرار می گیرد.

در مطالعه ادبیات انگلیسی هدف اولیه آموزش این است که دانش آموزان با خواندن آثار ادبیات انگلیسی در ادوار مختلف و ژانرهای مختلف ، هنرهای آزاد و دیدگاه های علوم انسانی را به دست آورند. ارزش و معنای جهانی ادبیات را در ادبیات بریتانیا و آمریکا تجربه کنید و تفسیرها و انتقادات مختلف از آثار ادبی را بیاموزید.

زبان و ادبیات فرانسه:

گروه زبان و ادبیات فرانسویدانشگاه یونسی در سال 1972 میلادی و مدرسه تحصیلات تکمیلی در سال 1976 میلادی تأسیس گشتند و تاکنون بیش از 2000 فارغ التحصیل (1700 فارغ التحصیل کارشناسی ، 300 فارغ التحصیل تحصیلات تکمیلی) داشته است.
دانش آموزان می توانند رشته خود را از طریق انواع سیستم های رشته ای مانند تک رشته ، دو رشته و  بین رشته ای ها (به عنوان مثال ، گرایش های مرتبط با مطالعات اروپایی) انتخاب کنند. همچنین می توانید با استفاده از سیستم دانشجویی مهمان، در دانشگاه کاتولیک غرب فرانسه تحصیل کنید.

تاریخ:

هدف از تحقیقات تاریخی،شناسایی تاریخ و فرهنگ بشری برای کشف حقیقتی است که می تواند راهنمای دوران معاصر باشد. به منظور دستیابی به این هدف ، گروه تاریخ در حال آماده سازی برای تکمیل پیشرفت تحصیلی با بازکردن یک برنامه درسی منظم و متنوع است. با در نظر گرفتن ویژگی های منحصر به فرد تاریخ ، تجربیات مختلف تاریخی مانند حفاری و حفاری اماکن تاریخی انجام می شود تا بهترین اتفاقات تجربه شود. ما آموزش هایی را ارائه می دهیم که می توانید احساس کنید.

کتابداری و علم اطلاعات:

اگر بتوانید عصری را که در آن زندگی می کنیم در یک کلمه تعریف کنید،آن دوران چگونه خواهد بود؟ پاسخ های مختلفی ممکن است به این سوال بدهید ، اما در میان آنها آن چیزی که نباید کنار گذاشته شود “دانش اطلاعات” است.  در “عصر دانش اطلاعات”،برای چه چیزی آماده می شوید؟در عصر امروز که دانش و اطلاعات در همه زمینه ها شدیدا زیاد است، رقابت برای رهبری اطلاعات بین افراد ، سازمانها و کشورها شدید است، ضروری ترین نیروی “توانایی مدیریت دانش اطلاعات” است.

ادبیات تطبیقی:

گرایش ادبیات تطبیقی به دانشجویان اجازه می دهد تا در زمینه مقایسه ای به سوالات اساسی درباره ماهیت ، عملکرد و ارزش ادبیات بپردازند. بزرگان درباره انواع مختلف آثار ادبی در دوره ها ، ژانرها و سنت های ملی می خوانند و می نویسند.آنها رویکردهای سنتی و معاصر را در زمینه مطالعه ادبی ، نظریه ادبیات قدیم و مدرن و رابطه ادبیات با فیلم و دیگر شاخه های هنر بررسی می کنند.

مطالعات کره ای:

مطالعات کره ای یک رشته دانشگاهی است که بر مطالعه کره متمرکز است. زیرشاخه های این رشته  عبارتند از: تاریخ کره ، فرهنگ کره ، ادبیات کره ای ، هنر کره ای ، موسیقی کره ای ، زبان و زبان شناسی کره ای ، جامعه شناسی و مردم شناسی کره ، سیاست کره ای ، اقتصاد کره ای ، فولکلور کره ای ، قوم شناسی موسیقی کره ای و مطالعه فزاینده فرهنگ عامه کره.

درصورتی که درمورد رشته های دانشگاه یونسی سوالی دارید،میتوانید در قسمت نظرات همین پست برایمان بنویسید؛در سریعترین زمان ممکن پاسخگو خواهیم بود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
3 نظرات
 1. مهدیس دنکوب می گوید

  😍😍😍

 2. زهرا مسعودی می گوید

  دانشگاه های sky خیلیییی خوبن😍

 3. Dream 13 می گوید

  چقدر خوب و عالی راجع به رشته های مختلف موجود در این دانشکده توضیح داده بودید و نکته ای که توجهم رو جلب کرد این بود که زبان روسی به عنوان دومین درس زبان خارجی در دبیرستان های کره تدریس میشه و دیگر اینکه این دانشکده در زمینه زبان و ادبیات کره ای دستاوردهای زیادی داشته.
  خسته نباشید بابت این پست مفید و خوبتون