تایپ MBTI اعضای تی اکس تی

در سال های اخیر خیلی ها با دادن آزمون MBTI، تایپ شخصیتی خودشان را مشخص کردن. این یک آزمون برای شناخت شخصیت با یک سری معیارها است که با نمادهایی نشان داده می‌شود. MBTI  از چندین سوال تشکیل شده که بعد از جواب دادن به آن ها یک تایپ شخصیتی برای شما مشخص می‌شود. هنرمندان کره‌ای نیز با دادن این آزمون تایپ شخصیتی خودشان را برای طرفدارانشان مشخص کردند. در این پست از سايت تهران تا سئول به معرفی تایپ MBTI گروه تومارو بای توگدر(تی اکس تی) می‌پردازیم.

 

نام چند نوع از تایپ های شخصیتی معروف:

 

گروه تی اکس تی “tomorrow x together” یک گروه پسرانه کی‌پاپ است که در 10 ژانویه 2019 با 5 عضو زیر نظر کمپانی بیگ هیت شروع به کار کردن. اولین آلبوم این گروه در 4 مارس 2019 با عنوان THE Dream chapter:star منتشر شد که موفقیت های بسیاری را به همراه داشت.  اعضای این گروه شامل چوی یونجون، چوی سوبین (لیدر)، چوی بومگیو، کانگ تهیون و هیونگ کای(مکنه) است.

 موآ (طرفداران گروه تی اکس تی)  به عنوان یک فن باید اطلاعات کاملی را در مورد گروه بدانند. سعی می‌کنیم در این پست اطلاعات  کاملی را برای شما قرار دهیم. با ما همراه باشید.

نامتایپ شخصیتی
سوبینISFP
یونجونENFP
بومگیوENFJ
تهیونESTP
هیونگ کایISTP

 


تایپ MBTI سوبین

ماجراجو” ISFP” 

 

شخصیتی درونگرا، رهبرانی حساس ولی بسیار مهربان، افراد ماجراجو هنرمند هستند. این افراد با ارتباط برقرار کردن با دیگران و الهام گرفتن از آنها دنیایی رنگارنگی را برای زندگی خودشان طراحی کردند. آنها با این روش خودشان را مورد ارزیابی قرار می‌دهند و همچین برای نزدیک ترین دوستان و حتی خانواده غیر قابل پیش بینی به نظر می‌رسند.

این افراد درونگرا هستند و از کانون جمعیت خارج می‌شوند تا بتوانند تنها باشند اما در تنهایی بیکار نمی‌شینند. آنها برای گرفتن نیرو و قدرت دوباره از این زمان برای درون‌نگری، ارزیابی و باز ارزیابی اصول خود بهره می‌گیرند. افراد ماجراجو بجای اینکه در گذشته یا آینده متوقف شوند، در مورد اینکه چه کسی هستند فکر می‌کنند. آنها وقتی از غار تنهایی خود برمی‌گردند، متحول شده‌اند.

چوی سوبین به عنوان یک ISFP دوست دارد به جزئیات توجه کند و در تصمیم گیری دقت کند. اما پشت همه اینها دلسوز و با دیگران بسیار مهربان است. این نشان دهنده شخصیت سوبین به عنوان یک رهبر است.او برای جلوگیری از درگیری اعضا هرکاری می‌کند.


تایپ MBTI یونجون 

پیکارگر “ENFP”

 

این افراد شوخ طبع و مهربان هستند آنها دوست دارند دیگران را خرسند کنند، البته ماهیت اصلی این افراد را رویاپردازی آنها تشکیل داده است.  آنها زندگی را همانند یک پازل می‌بییند که همه چیز به هم مرتبط است اما تفاوت آنها با تحلیلگر ها در این است که با جوهر احساسات و رمز و رازی که در درونشان وجود دارد سعی دارند که به معنای عمیق تری دست پیدا کنند.

پیکارگران شدیدا مستقل هستند و بیشتر از ثبات و امنیت بیشتر به دنبال خلاقیت و آزادی هستند.

یونجون به عنوان ENFP فردی شوخ طبع، رویاپرداز و همچنین مبتکر و دلسوز شناخته می‌شود. او همچنین فردی خود جوش و پر انرژی است.

کیم نامجون عضو گروه بی تی اس نیز یک ENFP  است. 


تایپ MBTI بومگیو 

قهرمان”ENFJ” 

 

بومگیو به عنوان یک ENFJ شخصیتی مهربان و برونگرا دارد. او بسیار وفادار و خونگرم است و همچنین به احساسات دیگران نیز توجه می‌کند.  همچنین اگر حرف داشته باشد بدون ترس بیان می‌کند. بومگیو می‌تواند به راحتی با دیگران  ارتباط موثری برقرار کند.  برای مثل با جونگین عضو استری کیدز، هیسونگ عضو انهایپن و لیم جیمین عضو جاست بی ارتباط دوستانه قوی دارد.

همه اعضا موافق هستند که بومگیو فردی با شخصیت دوستانه و بسیار بامزه است.

اما نقاط ضعف ENFJ :

این اشخاص در مواقعی بدون فکر خود را قربانی می‌کنند. همچنین این افراد دیگران را مثل خود می‌پندارند و برای همین قضاوتی نا مناسب انجام می‌دهند که باعث آسیب به خود و شاید دیگران می‌شود.


تایپ MBTI تهیون

کارآفرین “ESTP”

 

تهیون بسیار اجتماعی، فعال و انعطاف پذیر است. او با چشمی باز و تحلیل عمیق درمود یک موضوع بحث و قضاوت می‌کند. بر اساس رفتار های تهیون در این چند سال این تیپ شخصیتی برای مناسب است. تهیون به عنوان یک کارآفرین دوست دارد در مرکز توجه باشد و بدرخشد. او بسیار پر انرژی و تجربه گرا است. 

اما نقاط ضعف این تیپ شخصیتی در آینده نگر آنها است. این افراد آینده نگر نیستند و همچنین ممکن است احساسات دیگران را نادیده بگیرند. آنها هر از گاهی ممکن قوانین را زیر پا بگذارند. در کارهای پروژه‌ای زمان خاصی را مد نظر نمی‌گیرند. برنامه ریزی و انجام آن برای این اشخاص سخت است. عدم آینده نگری آنها باعث می‌شود فرصت های زیادی را از دست بدهند.


تایپ MBTI هیونگ کای 

چیره‌دست “ISTP”

 

هیونگ کای به عنوان یک چیره‌دست ممکن است در ابتدا فردی سرد قضاوت شود. او در مشکلات ابتدا واکنشی بروز نمی‌دهد ولی با منطق وارد عمل می‌شود برای حل مشکل. او به عنوان یک چیره‌دست بسیار ریسک پذیر است. منطقی تصمیم می‌گیرد و در تمام امور تحلیلگر است. او هر آنچه با منطق مطابقت داشته باشد را می‌پذیرد و واقعیت را باور دارد.

ام نقاط ضعف این تیپ شخصیتی به دلیل ریز بین بودن در مسائل متاسفانه آینده نگری ندارند و ممکن است فرصت های زیادی را از دست بدهند. این افراد سریع بی حوصله و بی انگیزه می‌شوند. نسبت به احساسات دیگران بی‌تفاوت هستند و در برخی موارد در مواجهه با مشکلات تصمیمات نادرستی می‌گیرند. آنها علاقه‌ای به ارتباط کلامی ندارند.


این پست سعی بر این داشت با تیپ های شخصیتی مشخص شده هر یک از اعضا آنها را مورد بررسی قرار بدهد و این امکان وجود دارد که هر یک از این معیار ها متغیر شود. امیدواریم این پست برای شما مفید واقع شده باشد. ممنون از همراهی شما.

 

تایپ شخصیتی شما با کدام یک از اعضا یکی است؟ در قسمت نظر ها برای ما بنویسید.

 

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
4 نظرات
 1. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

  یونجون:دی به شخصه جز چندتا اهنگ کار دیگه ای ازشون نشنیدم ولی فکر میکنم کم کم باید بیشتر ازشون بشنوم.

  1. سینا می گوید

   منم با یونجون هم تایپ هستم
   از good boy gone bad شروع کنید قشنگ 😍😍

 2. Dream 13 می گوید

  گزینه صحیح هیچ کدام😅 اما خیلی برام تایپ شخصیتی اعضا جالب بود و توضیحات خوبی رو هم در مورد هر تایپ ارائه کرده بودید و خب باید بگم به عنوان کسی که به آهنگ های این گروه گوش میده باید بگم آهنگ هاشون عالین😍😍🌹

  1. سینا جوادپور می گوید

   ممنون که خوندید و نظر دادید
   آهنگ هاشون بی نظیر