راهنمای سفر به کره جنوبی در سال 1402

کشور کره جنوبی امروزه نامی آشنا برای پارسی زبانان میباشد.بسیاری از ما جمهوری کره را برای مسائلی همچون کیپاپ، کیدراما و صدالبته غذاهای خوشمزه کره ای میشناسیم. در این سفر به کره جنوبی همراه مجله فرهنگی خبری تهران تا سئول باشید.

 

راهنمای سفر به کره جنوبی
راهنمای سفر به کره جنوبی

جمهوری کره در قسمت جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا قرار دارد و با دارا بودن مساحتی معادل ۱۰۰ هزار و ۲۱۰ کیلومتر مربع، به عنوان صد و هفتمین کشور جهان از نظر وسعت شناخته میشود.جمعیت کره حدود ۵۱ میلیون و 7۵۰ هزار نفر میباشد. کره جنوبی با کشورهای ژاپن،چین و کره شمالی همسایه میباشد.سئول پایتخت کره جنوبی میباشد و از دیگر شهرهای مهم آن می‌توانیم به شهر‌های بوسان، اینچئون، دئگو، دائجون و گوانگجو اشاره کنیم.
راهنمای سفر به کره جنوبی
راهنمای سفر به کره جنوبی

آب و هوای کره جنوبی:

با توجه به شرایط جغرافیایی که کشور کره جنوبی در آن قرار دارد، آب و هوای کره جنوبی، نیمه کوهستانی بوده و تابستان های نسبتا گرم و زمستان های سردی را نیز دارد. میتوان گفت که فصل های بهار و پاییز بهترین زمان برای سفر به کره جنوبی هستند. لطفا در نظر داشته باشید، که در کشور کره جنوبی میزان بارش باران زیاد میباشد.

میانگین دما در شهرهای مختلف کره جنوبی:

میانگین دما در شهر سئول، بین 10 الی 26 درجه سانتی گراد است.

میانگین دما در شهر بوسان، بین 11 الی 22 درجه سانتی گراد است.

میانگین دما در شهر گیونگجو، بین 7 الی 18 درجه سانتی گراد است.

میانگین دما در شهر جین هائه، بین 4 الی 15 درجه سانتی گراد است.

میانگین دما در شهر دئگو، بین 2 الی 25 درجه سانتی گراد است.

ویژگی های آب و هوای کره جنوبی در فصل بهار:

زمانی که در آخر زمستان، کم‌کم به سمت بهار زیبا و دوست‌داشتنی میرویم، آب و هوای کره جنوبی معتدل تر می شود. برخلاف اکثر کشورها که در این فصل از سال بیشتر فصل بارانی را تجربه می کنند، آب و هوای کره جنوبی با روزهای آفتابی در ماه های مارس و آوریل دلپذیر و صاف است که میتواند یک روز زیبا را برای شما رقم بزند.

ویژگی های آب و هوای کره جنوبی در فصل تابستان:

آب و هوای کره جنوبی در فصل تابستان مرطوب و گرم است. کره جنوبی، تابستان های گرم و مرطوبی را تجربه می کند که با باران های سیل آسا همراه می‌باشد.

ویژگی های آب و هوای کره جنوبی در فصل پاییز:

پاییز کره جنوبی معمولاً با تغییر دما و آب و هوای غیرقابل پیش بینی همراه می‌باشد. این مسئله می تواند منجر به طوفان ها و بادهای شدید و همچنین دوره هایی از آفتاب زیبا شود. این شرایط برای شهروندان کره جنوبی عالی است تا از فعالیت های خارج از منزل مانند فوتبال یا ماهیگیری لذت ببرند.

ویژگی های آب و هوای کره جنوبی در فصل زمستان:

آب و هوا در کره جنوبی در طول زمستان با دمای سرد و بارش برف زیاد شناخته می‌شود. بارش برف به طور متوسط به مدت ۱۶ روز در سال مشاهده می شود و میانگین دما حدود 3 درجه سانتی گراد است.

 


زبان کره‌ای زبان رسمی مردم جمهوری کره است. تقریبا ۵۷٪ از مردم کشور کره پیرو هیچ دینی نیستند و بعد از آن با ۲۷.۶٪، مسیحیان و ۱۵.۵٪ بودایی‌ها ادیان مهم کره هستند.
فرهنگ کره‌ جنوبی یکی از غنی‌ترین و دارای تاریخی کهن می‌باشد. این پیشینه باعث شده است تا کره جنوبی سرشار از مکان‌ها و جاذبه‌های توریستی و گردشگری باشد. قصرهایی باشکوه با معماری منحصر‌به‌فرد کره‌ای، بوستان‌ها و باغ‌های با تم‌مایه شرقی، خیابان‌های پرهیجان و شلوغ و آسمان‌خراش‌های زیبا، هرساله تعداد زیادی را به سمت کره‌جنوبی برای سفر میکشاند. مجموعه کاخ‌هایی همچون دئوک سوگونگ که یکی از ۵ قصر بزرگ خاندان چوسان به شمار می‌رود،امروزه میزبان هزاران هزار گردشگری است که ازسرتاسر جهان میایند تا از معماری خاص و گچبری‌ها دیدنی این قصر دیدن کنند. معبد بودایی جوگیسا نیز به عنوان اصلی‌ترین معبد و نماد بوداییان پرشمار کشور کره جنوبی محسوب میشود. معبدی که با داشتن قدمتی که به سال ۱۹۱۰ میلادی برمی‌گردد، برای گردشگران به عنوان یکی از اصلی‌ترین نقاطی که به آن سر میزند محسوب میشود.
پارک ملی بوخانسان در شمال پایتخت،سئول، با دارا بودن مسیرهای راه‌پیمایی که کوه‌‌هایی بلند آن را احاطه کرده‌اند، از جاهاییست که اگر اهل پیاده‌روی و طبیعت گردی هستید،باید حتما به آن سر بزنید. جزیره زیبای ججو، که یکی از مکان‌های محبوب خود کره‌ای ها نیز محسوب میشود، جزیره‌ای آتشفشانی است که در فهرست میراث جهانی سازمان یونسکو به ثبت رسیده است. همچنین در شهر سئول ،برج لوته پنجمین ساختمان بلند جهان با 123 طبقه قراردارد.همچنین طرفداران گروه بی تی اس، آرمی ها نیز میتوانند از موزه بی تی اس در کمپانی هایب بازدید نمایند.

برج لوته در سئول


دلایلی برای سفر به کره جنوبی:

ممکن است برای شما این سوال پیش آمده باشد که چرا باید به کره جنوبی سفر کنیم؟ در ادامه برای شما دلایلی را آورده ایم که چرا سفر به کره جنوبی ایده خوبی میباشد.

 1. کشور کره‌جنوبی همچون کشورعزیزمان ایران، به دلیل دارا بودن قدمتی تاریخی، از سنت‌های متنوع و جالبی برخوردار است که با وجود گذشت قرن‌های متمادی مردم کره جنوبی، این سنت هارا حفظ کرده‌اند.
 2. کره جنوبی به دلیل شرایط خاص اقلیمی و روش پخت غذاهای مختص خود، کشوری با غذاهای منحصر به فرد است. با توجه به این مسئله خوردن غذاهای متنوع و اندکی متفاوت نسبت به آنچه که ما ایرانیان مصرف میکنیم، میتواند دلیل خوبی برای سفر به کره جنوبی باشد.

دریافت ویزای توریستی کره جنوبی:

شما برای ورود به خاک کشور کره جنوبی نیاز به دریافت ویزای این کشور دارید. درصورتی که قصد گردشگری و بازدید تفریحی از کره جنوبی را دارید باید ویزای توریستی کره جنوبی را دریافت کنید. ویزای توریستی کره جنوبی همچنین به شما اجازه میدهد تا برای بازدید از اقوام و دوستانتان که مقیم کشور کره جنوبی هستند به این کشور سفر کنید.شما با دریافت ویزای توریستی کره جنوبی میتوانید تا 90 روز در کشور جمهوری کره بمانید. لطفا لطفا در نظر داشته باشید که شما با ویزای توریستی، مجاز به کارکردن یا مشارکت در سایر فعالیت هایی که در ازای آن حقوق دریافت کنید، نیستید.

اما ممکن است برای شما سوال باشد که چگونه باید برای دریافت ویزای توریستی کره جنوبی اقدام کنید؟

طبق وبسایت رسمی سفارت جمهوری کره در ایران شما صرفا از طریق آژانسهای توریستی زیر میتوانید اقدام نمایید.

 • ققنوس:  (داخلی422) 52542-120

 • آیتو: 30145788-120

 • مارکوپولو: 30082588-120

 • ایران دوستان تور: 62240188-120

 • زیگورات: 64875-120

 • فطرس: 11199888-120

 • کیا پرواز لیان:08823333770   

 • پرشیا تور (شیراز):00723323170

 • فرنام گشت: 80200966-120

 • دلتابان: 62422222-120

درصورتی که سوالی دارید توصیه میشود، با شماره  4-00945088 (120) تماس گرفته و یا به بخش کنسولی سفارت به آدرس ذیل ایمیل emb-ir@mofa.go.kr   نمایید:  

معمولا فرایند بررسی و صدور ویزا توریستی کره جنوبی بین 5 تا 8 روز کاری طول می کشد. لطفا این بازه زمانی را در زمان خرید بلیط هواپیما، هتل و … درنظر بگیرید.

شرایط ورود به کشور کره

از تاریخ 10 آوریل 2022 (21 فروردین 1401)، کلیه افرادی که قصد ورود به کشور کره جنوبی را دارند و دوز یادآور سوم و بالاتر واکسن کرونا از نوع مورد تایید سازمان بهداشت جهانی را دریافت نموده باشند میتوانند به سایت مراجعه کنند و پس از دریافت QR کد میتوانند بدون نیاز به قرنطینه وارد کره جنوبی شوند.


هزینه سفر به کره جنوبی:

واحد پولی کشور کره جنوبی وون میباشد.وون به دو صورت اسکناس و سکه مورد استفاده مردم و ساکنین کره میباشد. باتوجه به این مورد که امکان تبدیل ریال به وون وجود ندارد،برای راحتی در تبدیل پول توصیه میکنیم در حین سفر به کره جنوبی با خود دلار و یا یورو داشته باشید.شما میتوانید ارز خود را در فرودگاه‌های کره و در باجه‌های مخصوص و همچنین صرافی‌های معتبر به وون تبدیل کنید.

هزینه های مختلفی ممکن است در طول اقامت و سفرتان به کره جنوبی داشته باشید.این هزینه ها بسته به توانایی مالی و نوع سفر شما ممکن است متفاوت باشد.ما سعی کرده ایم تا در دسته‌بندی های مشخصی این هزینه هارا برایتان در ادامه شرح دهیم:

 • هزینه رزور هتل و اقامت در کره جنوبی

  برای اقامت و ماندن در کره جنوبی انتخاب‌های متفاوتی در پیش روی شما مسافران قرار دارد که بر اساس میزان توانایی مالیتان می توانید هریک را که مایل بودین را انتخاب نمایید.
  اقامت در هتل های کره جنوبی باتوجه به تعداد ستاره هتل و میزان ارائه خدمات و محل هتل ها متغیر است.

 • هزینه خورد و خوراک در کره جنوبی

  برای هزینه های خورد و خوراک و مواد غذایی در کره جنوبی نیز گزینه های مختلفی با بازه‌های هزینه ای متفاوتی وجود دارد که میتوانید انتخاب کنید.
  شما می توانید از کافه ها و رستوران های متفاوتی با قیمت‌های مختلفی استفاده کنید.
  هزینه هر وعده غذایی در یک رستوان ارزان‌قیمت تقریبا بین 10000 تا 12000 وون میباشد.
  این قیمت در  رستورانی با سطح کیفیت متوسط  حدود 25.000 الی 30.000 وون است.البته شما میتوانید از مغازه های فست فود فروشی هم استفاده کنید که غذاهایشان حدودا بین 8000الی 10000وون است.

 • هزینه حمل و نقل در کشور کره جنوبی

  شما میتوانید برای جابجاشدن در کره جنوبی از اتوبوس،تاکسی،مترو استفاده کنید. هزینه بلیط تک سفره و ماهانه اتوبوس و حمل و نقل عمومی در کره جنوبی به ترتیب 1800 و 60.000 وون است.
  اما درمورد تاکسی هزینه زمانی که درون آن می نشینید 4000 وون و به ازای هر یک کیلومتر که طی شود 1000 وون به مبلغ اضافه می گردد اما شما اگر بخواهید تاکسی منتظرتان  بماند،باید 15000 وون پرداخت کنید.


سوالات متداول در مورد راهنمای سفر به کره جنوبی:

جمهوری کره کجا قرار دارد؟

جمهوری کره در قسمت جنوبی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا قرار دارد.

جمهوری کره چه مساختی دارد؟

جمهوری کره با داشتن مساحتی معادل ۱۰۰ هزار و ۲۱۰ کیلومتر مربع، به عنوان صد و هفتمین کشور جهان از نظر وسعت شناخته می‌شود.

کره جنوبی چقدر جمعیت دارد؟

جمعیت کره جنوبی حدود ۵۱ میلیون و ۷۵۰ هزار نفر است.

پایتخت کره جنوبی کجاست؟

سئول پایتخت کره جنوبی است.

کره جنوبی با چه کشورهایی همسایه است؟

کره جنوبی با کشورهای چین، ژاپن و کره شمالی همسایه می‌باشد.

چه میانگین دمایی در شهر سئول درج شده است؟

میانگین دمای شهر سئول بین ۱۰ الی ۲۶ درجه سانتی گراد است.

چه فصلی، بهترین زمان برای سفر به کره جنوبی است؟

بهترین فصل برای سفر به کره جنوبی، بهار و پاییز هستند.

ویژگی های آب و هوای کره جنوبی در فصل بهار چیست؟

در فصل بهار، آب و هوای کره جنوبی معتدل تر می‌شود و با روزهای آفتابی در ماه‌های مارس و آوریل دلپذیر و صاف است.

ویژگی های آب و هوای کره جنوبی در فصل تابستان چیست؟

در فصل تابستان، آب و هوای کره جنوبی مرطوب و گرم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *