تهران تا سئول
از تهران تا سئول راهی نیست اگر راه را بلد باشی!

برترین سریال های کره ای 1401

31 22

سینما و تلویزیون کره جنوبی از دهه‌ها پیش برای علاقه‌مندان به فرهنگ کره‌ای، یکی از مهمترین منابع سرگرمی و تفریحی شده است. سریال‌های کره‌ای به دلیل داستان‌های پرفروش، بازیگران معروف و موضوعات جذاب، جایگاه خود را در سرتاسر جهان پیدا کرده‌اند. در سال شمسی ۱۴۰۱، نیز چندین سریال کره‌ای با موضوعات متنوع و داستان‌های پرطرفدار به روی آنتن رفتند. در این پست از مجله فرهنگی خبری تهران تا سئول به معرفی برترین سریال های کره ای 1401 پرداخته ایم.

سریال فردا:

پوستر سریال فردا

خلاصه سریال فردا:

داستان سریال فردا ماجرایی ماورائی دارد. چوی جون وونگ (رو وون) جوانی فارغ التحصیل است که به دنبال کار می گردد اما موفق نمی شود.او پس از عدم قبولی در یک مصاحبه کاری دیگر و همچنین بخاطر مشکلات زندگی اش و ناراحتی زیاد، تصمیم می گیرد تا خودکشی کند. بنابراین به سمت پل بزرگی می رود. ناگهان متوجه می شود فرد دیگری نیز همانند او، قصد خودکشی دارد.او تصمیم می گیرد آن مرد را از خودکشی منصرف کند که دچار درگیری با او می شود و در یک لحظه به همراه وی از روی پل سقوط می کند. روح جون دونگ از بدنش خارج می شود و به کمای سه ساله می رود.
پس از این حادثه او با فرشتگان مرگ گو ریون (کیم هی سان) و لیم ریونگ گو (یون جی اون) که وظیفه جلوگیری از خودکشی را بر عهده دارند، آشنا می شود و …

چرا باید سریال فردا رو ببینیم؟

سریال فردا ازجمله آن سریال هایی است که دید مخاطب را نسبت به مشکلات زندگی و عوض می‌کند در هر قسمت داستان زندگی یک شخص  و مشکلات او و در نهایت خودکشی کردن به خاطر سختی های زیاد را نشون می دهد …تو هر قسمت تو به نوعی با اون شخص احساس همدردی میکنی و گاهی حس میکنی که چقدر مشلغه ذهنی اون مثل ماله توسعه و بعدش با حرف ها و اتفاقات انگار که دیدن نسبت به اون مشکل عوض میشه ،تو هر قسمت معنی متفاوتی از زندگیم درک میکنی..اینکه زندگی سختی باندی زیاد داره و گاهی آدم واقعا کم میاره ولی میشه تو اوج تاریک یه نقطه روشن پیدا کرد و ادامه داد…چه بسا که اگر بعضی وقتا یکم بیشتر ادامه بدیم بعدش سختیمون تموم بشه و دوره بهترین تجربه کنیم در کل یکی از قشنگ ترین سریال های اخلاقی بود که دیدم . خوشبختانه این سریالو تو یکی از بهترین دوره های زندگییم دیدم و امید و حس خوب زیادی ازش گرفتم

دوره فشرده عاشقانه:

پوستر سریال دوره فشرده عاشقانه
پوستر سریال دوره فشرده عاشقانه

خلاصه سریال دوره فشرده عاشقانه:

نام هنگ سون  قبلاً عضو تیم ملی بوده اما  اکنون  فروشگاه غذاهای جانبی را اداره می کند. او شخصیتی فوق العاده مثبت و  استقامتی نامحدود دارد. نام هنگ سون به طوری غیر منتظره ،  با چوی چی یول  بهترین معلم ریاضی کنکور آشنا می شود.
چوی چی یول یک معلم محبوب در زمینه آموزش خصوصی است و به عنوان  (معلم ستاره ) شناخته می شود. چی یول به عنوان یک معلم محبوب ، ثروت و شهرت زیادی داشته که روز به روز به آن افزوده می شود اما از نظر ارتباطات اجتماعی مهارت کمی دارد با آشنا شدن این دو فرد کاملا متفاوت  رابطه عاطفی عمیقی بین آن ها شکل می گیرد.

چرا باید سریال دوره فشرده عاشقانه رو ببینیم؟

سریال دوره فشرده عاشقانه سریالی کمدی عاشقانه همراه با چاشنی از اتفاقات جنایی است که توانست در قسمت آخر به ریتینگ17%درصد برسد. همچنین در این سریال به موضوعاتی مانند تحت فشار بودن دانش آموزان کره ای برای کنکور و تحصیل پی می بریم که واقعیت اصلی ذهنیت آموزش محور کره جنوبی را منعکس می کند. علاوه بر این، برخلاف سریال های دیگری با این موضوعیت(پنت هاوس و اسکای کسل)واقع گرایانه تر است.

سریال صدای جادوسریال صدای جادوسریال صدای جادو

خلاصه سریال صدای جادو:

صدای جادو یک درام موزیکال احساسی است که حول زندگی یون آه یی،دانش آموزی دبیرستانی میچرخد.او از هاو ازهمان ابتدا دوست داشت هر چه سریعتر بزرگ شود. چراکه میخواست به یک جادوگر ماهر تبدیل شود.از سوی دیگر، لی ائول که یک جادوگر بالغ است، میخواهد زمان را متوقف کند و همواره به عنوان یک کودک زندگی کند.زندگی سخت یون آیی و تخیلاتش در باره ی جادوگری،او را به سمت یک شهربازی متروکه میکشاند،آنها در شهربازی  با همدیگر آشنا میشوند و پس از آن، هر دو برای محقق کردن آرزوهایشان، مسیر زندگی خود را تغییر میدهند.

چرا باید سریال صدای جادو رو ببینیم؟

صدای جادو سریالی با ژانر موزیکال و فضای جالب و متفاوت نسبت به  دیگر سریال های کره ای که در آن برای بیان احساسات از موسیقی استفاده می شد. همچنین با اتفاقات جادویی در سریال این سوال ذهن بیننده را درگیر می کرد  که آیا جادو واقعا وجود داره؟واقعا میشه تو اوج ناامیدی جادو اتفاق بیفته و همه مشکلات حل بشه؟ و در آخرین قسمت میبینی که جادو زندگی هر فرد خود اون فرد و دیدگاهی که نسبت به زندگی می‌تواند داشته باشد.

سریال بیست و پنج بیست و یک

خلاصه سریال بیست و پنج بیست و یک:

سریال داستان عشق بین نا هی دو (کیم ته ری) و بک یی جین (نام جو هیوک) را روایت می کند. نا هی دو عضو تیم شمشیربازی دبیرستان بوده ولی به دلیل بحران مالی کره جنوبی، تیم شمشیربازی دبیرستان منحل می شود  او با وجود مخالفت مادرش تصمیم به عوض کردن مدرسه اش دارد تا بتواند به شمشیر بازی ادامه دهد. همچنین بحران مالی کره جنوبی  باعث ورشکستگی کسب و کار پدر بک یی جین می شود. این موضوع منجر به تغییر در زندگی بک یی جین شده و زندگی او از یک فرد ثروتمند به یک فرد فقیر تغییر می کند. او در حین تحصیل  مشاغل پاره وقت انجام می دهد تا …………

چرا باید بیست و پنج بیست و یک رو ببینیم؟

آغاز سریال کره ای بیست و پنج بیست و یک با تحسین زیاد طرفداران این سریال روبروشد و در طی روند سریال هم طرفداران از پیچش داستانی آن راضی بودند اما متاسفانه با پایان بندی نامناسب با نظر منفی بسیاری از منتقدین مواجه شد. البته نظرات درباره پایان این سریال متفاوت هستند و از نظر من پایان قابل قبولی داشت. پس اگر با پایان بندی سریال مشکل ندارید حتما شانس دیده شدن به این سریال رو بدید.

سریال کیمیای روحسریال کیمیای روح

خلاصه سریال کیمیای روح:

این مجموعه داستان جادوگران جوانی در کشور تخیلی دِهو را روایت می‌کند که بر سرنوشت پیچیدهٔ خود غلبه می‌کنند سرنوشت این افراد به دلیل کیمیای روح (روح مردگان به زنده ها باز می گردد) دچار پیچیدگی می شود. در این کشور ، جانگ اوک از خانواده جانگ راز ناخوشایندی در مورد تولد خود دارد که مردم سراسر کشور در مورد آن صحبت می کنند. او یک دردسر ساز است. جانگ ووک به طور اتفاقی مو دوک را ملاقات می کند. او یک جنگجوی نخبه است، اما روحش در بدن ضعیفی گرفتار شده است. او خدمتکار جانگ اوک می شود، اما مخفیانه به روش های جادویی را آموزش می دهد.

چرا باید کیمیای روح رو ببینیم؟

کیمیای روح یکی دیگر از پر بحث ترین سریال های امسال که توانست توجهات زیادی را به سمت خود جلب کند. از نکات قابل توجه سریال می توان به جلوه های ویژه ،داستان پردازی و کیفیت ساخت آن اشاره کرد .

سریال راننده تاکسی2

خلاصه سریال راننده تاکسی:

تاکسی رنگین کمان یک شرکت تاکسی رانی خصوصی است  ولی درواقع این شرکت یک تشکیلات مخفی است که به قربانیان و خانواده هاشون و کسانی که قانون از آن ها حمایت نمیکند کمک میکند و برای آن ها انتقام میگیرد. اعضای تیم تاکسی رنگین کمان قربانی اتفاقاتی هستند که از سوی پلیس نادیده گرفته شده و به همین دلیل برای انتقام گرفتن از جانب قربانیان تلاش می کنند تا افراد بیشتری مانند آنها این اتفاقات را تجربه نکنند.

چرا سریال راننده تاکسی رو ببینیم؟

اگر شما از طرفداران سریال های جنایی و هیجانی هستید پیشنهاد من به شما سریال تاکسی لوکس یا همان راننده تاکسی است. این سریال با مک موضوعات و مشکلاتی که امروزه با آن مواجه هستیم و راه حل قانونی برای آن ها وجود ندارد می پردازد. یکی از نکات قابل توجه سریال برای من طیف بازیگری شخصیت کیم دوکی بود که در هر قسمت بیننده را با وجه جدیدی از بازیگری لی جه هون مواجه کرد.

سریال وکیل ووی خارق العاده

خلاصه سریال وکیل ووی خارق العاده:

این داستان درباره ی یک وکیل ۲۷ ساله ای است که مبتلا به سندرم آسپرگر است که به دلیل هوش بالا و حافظه ای عالی و متفکر و خلاق بودنش از دانشگاه ملی سئول برای کالج و دانشکده حقوق فارغ‌التحصیل شد. ولی صحبت کردن در اجتماع برای او سخت است و با مشکل روبه رو می‌شود، او به یکی از شرکت های حقوقی بزرگ در کره می پیوندد.

چرا سریال وکیل ووی خارق العاده رو ببینیم؟

سریال کره ای وکیل ووی خارق العاده یکی از پر بازدید ترین و پر بحث ترین سریال های کره ای امسال بود که توانست مخاطب های زیادی را به خود جذب کند. جالب است بدانید که نقش وو یونگ وو به پارک اون بین بازیگر نقش اول این سریال سال گذشته پیشنهاد شده بود و او به دلیل نگرانی درباره این که نتواند نقش را به درستی ایفا کند و درواقع باعث آسیب رساندن به مردم شود آن را رد کرده بود و  تصمیم گرفت بازی سریال علاقه پادشاه را بپذیرد اما با اصرار های نویسنده و کارگردان بالاخره او این نقش را قبول کرد.
این سریال شامل 16 قسمت است  اما در 5دقیقه اول شما را جذب می‌کنند  زیرا احساسات زیادی در هر قسمت وجود دارد. از دیگر نقاط مثبت سریال می توان به نویسندگی و بازیگری عالی اشاره کرد.

سریال تشویق کنسریال تشویق کن

خلاصه سریال تشویق کن:

این سریال درباره اعضای تیم تشویق کننده دانشگاه یونهی (تیا)،تلاش های آن ها و اتفاقاتی که آن ها در راه رسیدن به بهترین اجرای فستیوال دانشگاه طی می کنند است. اما وجود پیشگویی که سال ها قبل انجام شده مانع پیشرفت آن ها است. در پیشگویی آمده که امسال یکی از اعضای تیا امسال کشته می شود و این پیشگویی باعث نگرانی اعضای تیم شده است.

چرا باید سریال تشویق کن رو ببینیم؟

اگر شماهم مثل طرفدار سریال هایی با موضوع دانشجویان و دانشگاه هستید و دلتون میخواد که با زندگی دانشجویی در کشور کره جنوبی بیشتر آشنا بشید پیشنهاد من به شما این سریال است. سریال تشویق کن در کنار خوشی ها و اتفاقات ناگوار به مشکلات هریک از شخصیت های این سریال هم می پردازد.


از نظر شما چه فیلم‌های دیگه‌ای در سال 1401شمسی منتشر شدند که میتونستد در این لیست قرار بگیرند؟ برامون بنویسید.

تبلیغات

31 نظرات
 1. آواتار یکتا نجات زاده
  یکتا نجات زاده می گوید

  خیلی از سریال های این لیست رو دیدم و واقعاااا عالی بودن همشون، سریال 25/21 رو جوری دیگه‌ای دوست داشتم فضای فیلم و شخصیت های داستان من رو خیلی جذب خودش کرد. سریال دیگه ای که به نظرم می‌تونه توی این لیست باشه سریال “تولد دوباره در خانواده پولدار “هست. ممنون از پست خوبتون وخسته نباشییید.

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   درسته،25/21 یکی از سریال های موردعلاقه خودمم بود😊

 2. آواتار زهرا
  زهرا می گوید

  من عاشق اینجور پست‌هام، چون پر از معرفیه. ممنون بابت نوشتنش😍🦋

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   ممنون از نظرتون😊

   1. آواتار ممد
    ممد می گوید

    Lighter and princessومشکلی نیس خوب نباشی دوتا از بهترین و تاثیرگذارترین سریالا بودن که تا اینجا از عمرم تونستم ببینم

    1. آواتار مهشاد رنجبران
     مهشاد رنجبران می گوید

     ممنون از نظرتون

 3. آواتار ساسا
  ساسا می گوید

  ۴ تاشو دیدم و ۲۱ و ۲۵ رو هم قصد دارم ببینم.مرسی مهشاد عزیز

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   حتما 25/21 هم ببینید سریال خوبی بود

 4. آواتار Helen
  Helen می گوید

  من از بین لیست فیلم فردا،21و25، تشویق کن رو دیدم واقعا عالیه. دوره فشرده آن دیدم زیاد خوشم نیومد.
  اما من عاشق سریال
  عاشقان ماه، شکارچی شهر، هیلر، پینوکیو ، دکتر غریبه، استارت آپ، لیگ جذاب، پسران راکتی، بی خانمان. مشکلی نیست خوب نباشی… هستم.

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   همه شون سریال های خیلی خوبی هستند. مخصوصا پسران راکتی ، اون فضای ورزشی و نوجوانان رو خیلی دوست داشتم😊ممنون از نظرتون

 5. آواتار ‌
  می گوید

  همشون دیده بودم و حقیقتا خیلی لیست عالی ای بود.
  مخصوصا واسه کسی که اولین بار میخواد کیدراما ببینه یه لیست مخصوص واسه بهترین تجربه هاش می‌تونه باشه ،قاضی شیطان ،وینچنزو ،موش ،تناسخ در خانواده پولدار ،بهار از دور دست ها سبز است هم سریالای فوق‌العاده و باکیفیتی بود که تماشاچی خوب با درصدتماشای بالا داشته که مطمعنم یه کیدرامر تجربه دیدنشونو داشته ،ممنون از سایت عالیتون💚

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   ممنون از نظرتون

 6. آواتار Zara
  Zara می گوید

  من هم عاااااشق سریال های کره ای هستم و تا حالا بیشترشون رو دیدم ، ب نظر من سریال کور رو هم ببینید ،ممنون بخاطر معرفی 🙏

  1. آواتار سنا
   سنا می گوید

   من همه رو دیدم
   به شدت عالین
   مخصوصاکیمیای روح سر پخش این فیلم مردیم و زنده شدیم 💜🥺

  2. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   اره تعریف شو خیلی شنیدم ولی هنوز وقت نشده ببینم. ممنون از نظرتون

 7. آواتار Army girl
  Army girl می گوید

  من همشونو دیدم و دارم می بینم
  سریال زیبای حقیقی و سریال جزیره با بازیگری چا اوون وو هم خیلی قشنگه
  سریال ایدل بهشتی ام خیلی خوبه پیشنهاد میکنم ببینید و همچنین انتقام از دیگران

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   آیدل بهشتی خیلیی خوب بود ولی از جزیره زیاد راضی نبود بنظرم باید بهتر میساختن سریال رو.😂😂

 8. آواتار تارا
  تارا می گوید

  با تموم شدن سریال کیمیای روح من شکست عشقی خوردم … خیلی خوب بود خیلی 😭😭

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   خیلی سریال خوبی بود کاش بازم ادامه میدادن داستان رو.

  2. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   اره منم سریال رو دوست داشتم کاش بازم ادامه میدادن داستان رو.

 9. آواتار ARMY AND BTS 😂🙂
  ARMY AND BTS 😂🙂 می گوید

  کیمیای روح عالیه به معنای واقعی عالیه. مخصوصا فصل یک فوق العادست:))))

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   دقیقا. بنظر من هم کیمیای روح یکی از بهترین سریال های سال گذشته بود.

 10. آواتار تهیونگه خرسی
  تهیونگه خرسی می گوید

  افتخار ( the glory)
  نابینا
  هم میتونن جزو لیست باشن و ممنون از لبیت عالی تون^^

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   تعریفشون رو خیلی شنیدم. ممنون از نظرتون

  2. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   ممنون از نظرتون

 11. آواتار گلبرگ
  گلبرگ می گوید

  دوبونگ سون زن قوی.هوارانگ.سقوط بر روی تو.کشیش بی اعصاب.زیر چتر ملکه.آقای ملکه.زن شگفت انگیز.کشاورز مدرن.زیبایی حقیقی.دخترمن.پیوندوبخور و عشق بورز و بکش.جادوگر مهربان.بوسه شیطنت آمیز.اینا لیست بهترین فیلمای طنز و عاشقانه هستن نگاشون کنین و کیف کنین تقدیم باعشق،

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   بیشترشون رو دیدم. پیوند خوب بود؟ زن شگفت انگیز چطور؟
   ممنون از نظرتون

 12. آواتار رایدر
  رایدر می گوید

  سریال 21و25یکی از بهترین فیلم های کره هست من بعد از دیدن این فیلم طرز فکر و روش زندگی کردنمو تغییر دادم
  حس خوبی بهم میده
  دوس داشتم جای نا هی دو باشم
  این فیلم برام با بقیه فیلما فرق میکنه

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   جالبه که این سریال تونسته در روش زندگی تون تاثیر گذار باشه، تاحالا اینجوری به این سریال فکرنکرده بودم. ممنون از نظزتون

 13. آواتار Mmm
  Mmm می گوید

  فقط پنت هاوس عالیه

  1. آواتار مهشاد رنجبران
   مهشاد رنجبران می گوید

   پنت هاوس هم درحال پخش خیلی خوب بود ولی الان بهش فکرمیکنم خیلی اعصاب خورد کن بود😂😂😂

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از نظر شما متشکریم!