تهران تا سئول
از تهران تا سئول راهی نیست اگر راه را بلد باشی!

معرفی 10 تا از معروف ترین بازیگران زن کره ای

20 1,689

در صنعت فیلم و سریال کره جنوبی، بارها شاهد نقش پر رنگ زنان بوده ایم. امروزه موضوع و داستان بسیاری از فیلم های کره ای، در مورد توانایی زن ها و زندگی آن ها است و تعداد بازیگران موفق زن، بیشمار است. در این پست از وبسایت تهران تا سئول به معرفی معروف ترین بازیگران زن کره ای پرداخته ایم.

 


لی جی اون

لی جی اون معروف به آیو، خواننده ی سولو و بازیگر معروفی در کره جنوبی به شمار می رود.
آیو متولد ۱۶ می سال ۱۹۹۳ در شهر سئول است. او کار خود را، از سال ۲۰۰۸ در کمپانی LEON Entertainment شروع کرد.آیو در خانواده ای نسبتا فقیر متولد شده و یک برادر کوچک تر از خود دارد.رنگ مورد علاقه اش بنفش هست و شماره ۸ را به عنوان عدد شانس خود انتخاب کرده است.

چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که آیو در آن ها نقش آفرینی کرده است: پسر زیبا، آجوشی من، عاشقان ماه، هتل دل لونا،فرار بزرگ، تو بهترینی

 


ایم یونا

ایم یونا خواننده و بازیگر موفق کره ای است. او متولد ۳۰ می ۱۹۹۰ در شهر سئول است و فارق تحصیل رشته تئاتر دانشگاه دونگکوک می باشد.
اون کار خود را، سال ۲۰۰۷ با گروه گرلز جنریشن آغاز کرد.پدر مادر یونا از هم طلاق گرفته اند و یونا با مادرش زندگی کرده است. او یک خواهر بزرگتر از خود دارد.یونا می تواند به چهار زبان کره ای، انگلیسی، چینی و ژاپنی صحبت کند.
عاشق فصل زمستان است و یک سگ دارد. به گفته خودش، به قدری از آشپزی لذت می برد که اگر خواننده/بازیگر نبود، سر آشپز می شد.او گفته مرد رویایی او شخصی است که، شبیه پدرش باشد.در سال ۲۰۰۷ برای اولین بار در درام «نه تا آخر دوتا بیرون» ایفای نقش کرد.یونا اولین نقش اصلی خود را در درام «تو تقدیر من هستی» در سال ۲۰۰۸ بدست آورد.
چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که یونا در آن ها نقش آفرینی کرده است: نه تا آخر دوتا بیرون، تقدیر من هستی، خروج، ماموریت محرمانه

 


بائه سوزی

بائه سوزی خواننده، بازیگر و مدل معروف کره جنوبی است.سوزی متولد ۱۰ اکتبر ۱۹۹۴ در شهر گوانگجو کره جنوبی است و  یک خواهر بزرگ تر و یک برادر کوچک تر دارد.سوزی در دبیرستان سئول، در رشته ی هنر های نمایشی تحصیل می کرد.در سال ۲۰۰۹ با گروه میس ای شروع به کار کرد و توانست موفقیت های زیادی کسب کند.او در سال ۲۰۱۱ در سریال «رویای بلند» نقش آفرینی کرد.این سریال بسیار محبوب شد و ریتینگ بالایی از بینندگان را در کره جنوبی کسب کرد،همچنین سوزی او اس تی برای این سریال نیز خواند.
سوزی اولین زن کره ای است که موفق به کسب جایزه خواننده تازه‌کار، جایزه بازیگر درام تازه‌کار، جایزه بازیگر سینما تازه‌کار شده است. 
چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که سوزی در آن ها نقش آفرینی کرده است: سلام خداحافظ، صدای یگ گل، سرزمین عجایب، رویای بلند، بزرگ

 


هان هیو جو

هان هیوجو که میان ما به نام دونگی معروف است، یکی از بازیگران به نام کره جنوبی است.او متولد ۲۲ فوریه سال ۱۹۸۷ در شهر چانگ چئون است. مادر او معلم مدرسه ابتدایی بود و پدرش در ارتش کار میکرد.هیو جو در ورزش مهارت خاصی داشت و در دو میدانی موفقیت کسب کرد.وقتی در سال دوم دبیرستان بود، به سئول نقل مکان کرد و در دبیرستان بولگوک مشغول به تحصیل شد.در دانشگاه دونگگوک تحصیلات خود را در بخش فیلم و تئاتر ادامه داد.

او کار خود را از سال ۲۰۰۳ با سریال کمدی «بدون وقفه ۵»و «فیلم رئیسم، معلمم» شروع کرد. سریال «دونگی» برجسته ترین کار اوست.

چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که در آن ها نقش آفرینی کرده است:دونگی، میراث درخشان، دبلیو، روح ویژه، پستچی بهشت

 


پارک شین هه

پارک شین هه علاوه بر بازیگر بودن، خواننده معروفی نیز در کره جنوبی به حساب می آید.متولد ۱۸ فوریه ۱۹۹۰ در شهر گوانگجو است و فارغ تحصیل دانشگاه چونگ آنگ سئول، در رشته ی تئاتر می باشد.یک برادر بزرگ تر از خود دارد و به گفته خود، با تشویق معلم زبان اش برای آموزش بازیگری در آکادمی آموزشی ثبت نام کرده است.در سال ۲۰۰۶ با ۱۶ سال سن برای سریال «درخت بهشتی» آهنگی به نام دعا را خواند.در سال ۲۰۰۷ در فیلم «دوقلو های شیطانی» نقش آفرینی کرد و وارد سینما شد.با بازی در سریال «تو زیبایی» شهرت خود را جهانی کرد. با وجود شایعه های بسیار با لی مین هو و لی جونگ سوک او در سال ۲۰۱۷ رابطه اش را با چویی ته جون تایید کرد.
چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که پارک شین هه در آن ها نقش آفرینی کرده است:تو زیبایی، عشق هراس، دوقلوهای شیطانی، آژانس سیرانو، یک روز عالی، گل پسر همسایه، وارثان، پینوکیو

 


کیم یو جونگ

کیم یوجونگ بازیگر مدل اهل کره جنوبی است. او متولد ۲۲ سپتامبر ۱۹۹۹ شهر در سئول کره جنوبی است.یک خواهر و بردار بزرگتر از خود دارد و فارغ التحصیل هنرستان گویانگ می باشد. در سال ۲۰۰۳ وقتی ۴ ساله بود، از طریق عکس هایی که در اینترنت داشته مورد توجه یکی از تهیه کنندگان آگهی های تبلیغاتی قرار گرفت و برای اولین تبلیغ خود «بیسکویت محلی» جلوی دوربین رفت.در سال ۲۰۰۴ با نقش آفرینی در فیلم «DMZ» کار در سینما را آغار کرد و در سال ۲۰۰۶ با سریال «خواهر دوست داشتنی من» وارد تلویزیون شد.به گفته خودش، از خوردن غذا و آواز خواندن لذت می برد و دوست دارد تمام وقت موسیقی گوش دهد یا فیلم های عاشقانه ببیند.سرگرمی یوجونگ، والیبال بازی کردن است و عاشق بازی کردن نقش منفی است.
او در سال ۲۰۱۸ به دلیل بیماری کم کاری تیروئید، فعالیت هنری خود را متوقف کرد تا اینکه با سریال «حالا با عشق تمیز کن» به عرصه بازیگری بازگشت.

چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که کیم یوجونگ در آن ها نقش آفرینی کرده است:دونگی، تعقیب کننده، شب هشتم، مهتاب نقاشی شده در ابرها، بهشت

 


کیم سو هیون

کیم سو هیون بازیگر معروف کره ای است که با بازی در مجموعه افسانه خورشید و ماه دیده شد.متولد ۴ ژوئن ۱۹۹۹ در کشور استرالیا است و یک برادر کوچک تر از خودش دارد.بدلیل شغل والدین خود تا ۴ سالگی در استرالیا زندگی می کردند. سو هیون در ۹ سالگی پدر خود را از دست داد.

در رشته تئاتر دانشگاه هان یاگ ثبت نام کرد و به ادامه تحصیل پرداخت.فعالیت خود را از سال ۲۰۰۶ شروع کرد و کار خود را با سریال ده دقیقه کوتاه آغاز کرد.به گفته خودش، به میوه های سیب و هندوانه علاقه دارد و یکی از سرگرمی هایش خواندن وبتون است. اون یک مالت سفید را نگه داری میکند.

چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که سو هیون در آن ها نقش آفرینی کرده است:افسانه خورشید و ماه، زنگ عشق، فراموش نشدنی، من پادشاه هستم، مدرسه ۲۰۱۵

 


کیم ته هی

کیم ته هی بازیگر و مدل زیبا و معروف کره ای، متولد ۳۰ می ۱۹۸۰ در شهر اولسان کره جنوبی است.یک برادر کوچک تر و یک خواهر بزرگتر از خود دارد و پدرش بنیانگذاز شرکت حمل نقل هانکوک بوده است.دوره ابتدایی در مدرسه سام شین و راهنمایی در مدرسه دا هیون و دبیرستان را در دبیرستان اولسان گذراند.در سال ۱۹۹۹ وارد دانشگاه اس ان یو شد و در سال ۲۰۰۵ از رشته ی طراحی فشن فارق التحصیل شد.
ته هی کار خود را، با بازی در تبلیغات و آگهی های تلویزیونی آغاز کرد و کار بازیگری را به طور رسمی با فیلم «آخرین هدیه» شروع کرد.در سپتامبر ۲۰۱۲ با خواننده و بازیگر کره ای Rain وارد رابطه شد و در ژانویه ۲۰۱۷ با او ازدواج کرد. در اکتبر ۲۰۱۷ اولین فرزند دختر خود و در سپتامبر ۲۰۱۹ دومین فرزند دخترش را بدنیا آورد.

چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که کیم ته هی در آن ها نقش آفرینی کرده است:جایزه بزرگ، سلام خداحافظ مادر، آخرین هدیه، آیریس

 


جون جی هیون

جون جی هیون بازیگر کره ای که با بازی در فیلم «دختر پرروی من» شهرت یافت، متولد ۳۰ اکتبر ۱۹۸۱ در شهر سئول است و یک برادر دارد.در دانشگاه دونگگوک تحصیل کرده و بودایی است.در سال ۱۹۷۷ توسط یک فشن ادیتور کشف شد و اولین قرارداد خودش را بست.در سال ۲۰۱۱ با بازی در فیلم «دختر خفن من» توانست بدرخشد و همچنین در سال ۲۰۱۲ فیلمی که در آن نقش آفرینی کرد(دزد ها)بیش از ۱۰ میلیون تماشاگر داشت. جی هیون یکی از پر درآمدترین بازیگر های کره جنوبی به حساب می آید.در ۱۳ آپریل ۲۰۱۲ با بیزینس من معروف، چوی جون هیونک ازدواج کرد و در ۱۰ فوریه ۲۰۱۶ اولین فرزند پسرش بدنیا آمد‌.

چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که جون جی هیون در آن ها نقش آفرینی کرده است:آخرین خون آشام، تو از ستاره ها اومدی، ترور، افسانه دریای آبی، جیریسان، دختر خفن من

 


سو یه جی

سو یه جی بازیگر موفق کره ای متولد ۶ آپریل ۱۹۹۰ در شهر سئول است.او در رشته روزنامه نگاری در اسپانیا تحصیل کرده و هدفش این بوده که، مجری اخبار تلویزیون شود. او بازیگری را با نقش آفرینی در فیلم کمدی «ستاره سیب زمینی» درسال ۲۰۱۳ آغاز کرد.با بازی در فیلم «تاج و تخت» در نقشه ملکه و مجموعه تلویزیونی «پدر نمونه» در سال ۲۰۱۵ معروف تر شد.او حتی در موزیک ویدیو گروه بیگ بنگ نیز همکاری داشته است.

چند مورد از سریال ها و فیلم هایی که سو یه جی در آن ها نقش آفرینی کرده است:ستاره سیب زمینی، نگهبانان شب، پدرنمونه، پایان، مدرسه موریم، هوارانگ، وکیل بی قانون،مشکلی نیست خوب نباشی

 

شما چه بازیگران معروف دیگه ای را میشناسید؟برامون توی نظرات بنویسید.

تبلیغات

20 نظرات
 1. آواتار Me
  Me می گوید

  این پست عالی و جامع بود
  خسته نباشید

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   لطف دارین خیلی ممنون از نظرتون🥰

 2. آواتار نرجس حسینعلی پور
  نرجس حسینعلی پور می گوید

  عالی بود😍❤️

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   ممنون از شما❤

 3. آواتار مهدیس دنکوب
  مهدیس دنکوب می گوید

  عالی بود🍒خسته نباشی

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   ممنون که وقت گذاشتید😃

 4. آواتار کوثر سلیمانی
  کوثر سلیمانی می گوید

  کیم سو هیون از بازیگران مورد علاقه منه😍
  پیشنهاد میکنم اگه آلارم عشق رو ندیدید حتما ببینید..سو هیون خیلی خوب نقشش رو ایفا کرد
  خسته نباشید عالی بود💕

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   خیلی بازیگر زیبایی هستند😄👌
   ممنون از شما❤ حتما میبینم

 5. آواتار زهرا مسعودی
  زهرا مسعودی می گوید

  من چقدر اینارو دوست دارم😍واقعا بازیگرای خیلی دوست داشتنی ای هستند❤

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   بله زیبا و دوست داشتنی🥺 ممنون بابت نظرتون❤❤

 6. آواتار زهرا باقرپور
  زهرا باقرپور می گوید

  چه اطلاعات کامل و دقیقی

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   ممنون از نظرتون🥰

 7. آواتار لکسی
  لکسی می گوید

  بسیار عالی و کامل بود. خسته نباشید😉😁

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   ممنون که نظر دادید🥰❤

 8. آواتار نرجس حسینعلی پور
  نرجس حسینعلی پور می گوید

  عالی بود ممنون😍❤️

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   ممنون از شما💖

 9. آواتار bita
  bita می گوید

  معرفی میکنم
  مورد علاقه های جدیدم زین پس
  یونا و شی هه😍

  1. آواتار نرگس داورپناه
   نرگس داورپناه می گوید

   سلیقه ی عالی دارین🥰
   ممنون بابت نظرتون❤

 10. آواتار کوثر
  کوثر می گوید

  جای پارک مین یانگ خالی هست

  1. آواتار هومان نمکی زاده اصفهانی
   هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

   بله ایشونم میتونستند در این لیست قرار بگیرند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از نظر شما متشکریم!