33 معبد زیبای کره جنوبی

China traditional buildings. Cultural japan objects gate pagoda palace vector cartoon collection of buildings. Building palace, pagoda and traditional temple illustration

 آیا می دانستید حدود 20000 معبد در کره جنوبی وجود دارد؟ بازدید از هر یک از این مکان‌ها می‌تواند تجربه ای دلپذیر و همچنین آرامش بخش باشد. بسیاری از معابد بودایی کره جنوبی بر روی کوه ها قرار دارند، اعتقاد آنها بر این است که اکثر این معابد دارای بهترین فنگ شویی (پانگ سو) تمام منطقه هستند. همه معابد در کره، بی نهایت زیبا، باشکوه و به شدت نفس گیر هستند! از 900 معبد بودایی موجود در این کشور،33 مورد زیر از بهترین و زیباترین معابد موجود هستند که می توانید از آنها دیدن نمایید. (22 تا از معابد زیر، معابد بودا هستند.)

ما امروز در این پست از مجله فرهنگی خبری تهران تا سئول به معرفی 33 مورد از بهترین معابد کره جنوبی پرداخته ایم. باما همراه باشید.


معبد ته آن سا 

معبد ته آن سا در دامنه کوه دونگ ری قرار دارد و توسط سه راهب در دوره سیلا ساخته شد. این معبد، در طول جنگ های کره به طور قابل توجهی آسیب دید ولی بعد از آن دوباره بازسازی شد. این معبد با برگ‌های افرای درخشان و دره‌ای نیروبخش و دل انگیز، مسیری کاملاً محبوب در طول پاییز است.

مطالب پیشنهادی

 

معبد مانگ گیونگ سانگ

معبد مانگ گیونگ سانگ در کوه ته بک و در ارتفاع 1460 متری از زمین قرار دارد. طبق یک افسانه، مجسمه سنگی بودیساتوای کوچک در این معبد ظاهر شد و هنگامی که راهبی از سلسله سیلا درباره آن شنید، این معبد را برای نگهداری از این مجسمه ساخت.

 

معبد نه جانگ سا

معبد نِه جانگ سا در میان پارک ملی زیبای نِه جانگ سان قرار دارد و توسط راهب بودایی، آقای یونگ اون جوسا در سال 636 میلادی از سلسله بک جه ساخته شده است. مانند بسیاری دیگر از معابد کره ای، در طول جنگ های کره با ژاپن تخریب شد و بعداً در دهه 1970 بازسازی شد. زیبایی ها و مناظر اطراف معبد در پاییز بسیار دیدنی است.

 

معبد ده جون سا

راهب بزرگ یویی سانگ معبد ده جون سا را در سال 672 پس از میلاد مسیح ساخت. این معبد در دامنه کوه جووانگ قرار دارد و مناظر باشکوهی از قله های این کوه را به نمایش می گذارد.

 

معبد چونگ پیونگ سا

معبد چونگ پیونگ سا در دامنه های مه آلود و زیبای کوه اوبونگ واقع شده است. این معبد در سلسله گوریو ساخته شد و با باغ هایی زیبا و وسیع احاطه شده است.

 

معبد بُپ جوسا

معبد بُپ جوسا در سال 553 میلادی در دوره سیلا ساخته شد و در کوه سونگ نی قرار دارد. این معبد در سال 1624 میلادی تخریب شد اما در سال 1624 دوباره بازسازی شد. معبد بُپ جوسا دارای مرتفع ترین بت کده در کره جنوبی است. این یک بت کده چوبی، پنج طبقه است.

 

معبد پو سوک سا

معبد پو سوک سا در دوره سیلا توسط راهب بزرگ یویی سانگ در سال 677 در کوه دوبی در سئو ساخته شد. از قله کوه می‌توانید منظره‌ای فوق‌العاده ای از دریای سوهه و همچنین جزایر گانگ وو و آن میون و همچنین کوه گایا را تماشا کنید. موریانگ سوجون پو سوک، یکی از قدیمی ترین ساختمان های چوبی کره است.

 

معبد چون اون سا

معبد چون اون سا در دوره سیلا در منطقه گوریه، بخش جنوب غربی کوه جیریسان ساخته شد.این معبد یکی از سه معبد بودایی باشکوه کوه جیریسان است. اولین بار در سال 828 میلادی ساخته شد، در طول حمله ژاپن به کره در سال 1592 میلادی سوخت ولی در سال 1610 میلادی دوباره بازسازی شد،  ولی متاسفانه دوباره در سال 1676 میلادی به آتش کشیده شد، سال بعد دوباره بازسازی شد اما یک بار دیگر در سال 1773 میلادی آتش گرفت و در نهایت در سال 1775 میلادی برای آخرین بار، بازسازی شد.

south korea temple

 

معبد کوم سان سا

معبد کوم سان سا برای اولین بار در سال 599 میلادی ساخته شد و تاکنون گنجینه های متعددی مانند پاگوداهای سنگی، فانوس سنگی و پایه گل نیلوفر آبی را در خود جای داده است. از بین ده ها مکان های فرهنگی کره، تنها ساختمان سه طبقه کشور کره جنوبیست که مجسمه بودا در آن وجود دارد. این مجسمه بزرگترین بودای ایستاده سرپوشیده در جهان است که ارتفاع آن به 11.82 متر می رسد.

south korea temple

 

معبد گلگول سا

معبد گلگولسا، 12 غار آهکی را در یک صخره بلند با مجسمه بودا حکاکی شده در صخره در بالاترین نقطه در خود جای داده است. برخی از این غارها کوچک هستند و فضایی تنها برای یک نفر دارند، در حالی که بقیه غارها به اندازه کافی برای سه تا چهار نفر جادار هستند. این معبد در پای صخره آهکی کوه هام وول در کره جنوبی واقع شده است. معبد گلگول سا همچنین برنامه های آموزشی و برنامه های اقامت در معبد را ارائه می دهد.

south korea temple

 

معبد سا سونگ آم

این معبد در بین صخره هایی بزرگ قرار دارد. این معبد، معبد کوچکی است که دارای یک راه پله سنگی زیبا و شیب دار است که با کاشی تزئین شده. برای دیدن مناظر زیبای رودخانه سئونجینگانگ و کوه جیری می توانید از این معبد دیدن کنید.

korean temple

 

معبد هیانگ ایل آم

هرمیتاژ هیانگ ایل آم یکی از چهار آرامگاه بودایی در کره است که مؤمنان برای دعا به آنجا می روند. ورودی معبد دارای درخت کاملیای 500 ساله است و همچنین مسیر کوهستانی به سمت هیانگ ایل آم هرمیتاژ بسیار شیب دار است و یکی از مسیرهای کوهستانی هیجان انگیز و نفس گیر در کره است. منظره هیانگ ایل آم از سواحل جنوبی و کوه گومو، آن را به یکی از بهترین مکان‌ها برای بازدید در کره جنوبی تبدیل کرده است.

south korea temple

 

معبد ما گوک سا

معبد ما گوک سا توسط یک کوه و یک نهر منحنی به شکل یین یانگ احاطه شده است.این معبد در فصل بهار با شکوفه های گیلاس و ماگنولیا بسیار دوست داشتنیست. بتکده سنگی پنج طبقه و درختان سرو چینی مناظر چشم نوازی را ایجاد کرده اند.

south korea temple

 

معبد سام هوا سا

معبد سام هوا در نزدیکی ورودی دره موریونگ کوه دوتاسان در شهر دونگ هه قرار دارد. این یک معبد کوچک است اما یک هزار سال قدمت دارد که در زمان پادشاهی سیلا ساخته شده است. معبد سام هوا دارای مدرسه ایست که بودیسم را آموزش می دهد و برنامه های اقامت در معبد را ارائه می دهد که تجربه ای آرامبخش برای شرکت کنندگان است.

buddhist temple

 

معبد بک هونگ آم

این معبد کوچک، محل زندگی راهبه‌های بودایی است و به جز در روز تولد بودا به روی عموم باز نیست. بعضی وقت ها، می‌توانید با درختان زیبای ماگنولیا که در جلوی معبد قرار گرفته شده، عکس بگیرید.

south korea temple

 

معبد تونگ دو سا

این معبد در قسمت جنوبی کوه چیسئوسان واقع شده و در زمان سلسله سیلا ساخته شده است. معبد تونگ دو سا به دلیل نداشتن هیچ مجسمه بودایی در معبد، معروف است. نام این معبد “تونگ دو” به معنای “گذر” است و به عنوان برای عنوان گذرگاه روشنگری نامگذاری شده است. این گذر همچنین به پله‌های کوم گانگ اشاره دارد، زیرا کسی که می‌خواهد راهب بشود، باید از این پله‌ها بالا برود.

buddhist temple

 

معبد بوری آم

معبد بوریام بر روی صخره ای در چوول سان واقع شده است و این کوه به خاطر چشم اندازهای شگفت انگیزش مشهور است.همچنین می‌توانید صخره‌هایی با ظاهری عجیب، پرتگاه‌های ناهموار، نماهایی از کاشی‌های سقف ساختمان‌ها و منظره وسیع دریاچه دامیانگ را از این معبد ببینید.

korean temple

 

معبد سونگ کوانگ سا

معبد سونگ کوانگ سا در سمت غربی کوه جوگیسان قرار دارد و یک سامبوساچال معروف در کره است. سامبو در زبان کره ای به معنای “سه گنج” است و در بودیسم بالبو، بوپبو و سونگبو وجود دارد. درختانی بلند و زیبا جاده معبد را پوشانده اند. این معبد یکی از سه معبد جواهر کره است.از یک نهر از کوه جوگی برای یک حوض مصنوعی در نزدیکی ورودی معبد استفاده شده است.

buddhist temple

 

معبد اوسا

معبد اوسا دارای منظره زیبایی از دریاچه اُ و صخره های سنگی است.این معبد در زمان سلطنت پادشاه جین پیونگ از سلسله سیلا ساخته شد. داستان جالبی پشت نام معبد وجود دارد که در آن، دو راهب برای احیای یک جفت ماهی با قدرت بودایی خود با هم رقابت کردند. یک ماهی زنده شد و دیگری مرد و هر دو راهب استدلال کردند که ماهی زنده همان ماهی است که او زنده کرده است.

korean temple

 

معبد چونگ ریانگ سا

معبد چونگ ریانگ سا در پارک استانی کوه چونگ ریانگ سا توسط راهب بزرگ وون هیو در سال 663 میلادی (پادشاهی سیلا) واقع شده است. این معبد به طرز فوق العاده دقیقی مطابق فنگ شویی با 12 قله کوه که معبد را احاطه کرده اند، مانند گلبرگ های یک گل نیلوفر آبی (منظور چینش منظم آنهاست).اگر روزی به اینجا آمدید، هنگام بازدید از این معبد، حتما باید نگاهی به هشت غار اطراف معبد بیندازید.

buddhist temple

 

معبد سون آم سا

معبد سون آ سا جزو معابد معروف کره است زیرا زادگاه رمان نویس مشهور، جو جانگ ره است. معبد سون آم سا در شعری از محقق گوریو، کیم گوک گی، به عنوان «معبد تنها و خاموش زهد» توصیف شده است.این معبد همچنین به خاطر چای وحشی که در نزدیکی آن می روید، معروف است. چای این منطقه طعمی دلپذیر و خاطره انگیز دارد.

buddhist temple

 

معبد بوتاپ سا

معبد بوتاپ سا در مقایسه با معابد هزار ساله دیگر در این فهرست، از نظر تاریخی غنی‌تر است.حتی در آن زمان، به اندازه بتکده چوبی سه طبقه اش که قابل سوار شدن است، باشکوه است. این معبد از تمامی معبد های دیگر از لحاظ تاریخی، قدمت بیشتری دارد. این معبد همچنین سه برنامه مختلف اقامت در معبد را ارائه می دهد‌. برنامه ای که مردم میتوانند چند روز را در معبد بگذرانند.

 

معبد هوا اوم سا

این معبد باستانی، در دو قرن از 544 تا 875 تکمیل شد! معبد هوا اوم سا  در جنوب غربی کوه جیریسان واقع شده است. مسیر این معبد در امتداد دره ای به نام Hwaeomsa Temple Valley قرار دارد. همچنین ادامه این مسیر،  شما را به فلات کوه نوگودان می برد. شکوفه های گیلاس در کنار مسیر کاشته م شده اند – از هادونگ تا معبد – این مسیر در هر بهار منظره ای فوق العاده را به رانندگان ارائه می دهد.

 

معبد تاپ سا

معبد تاپ سا بخاطر بیش از 80 بتکده سنگی که توسط لی گا پیونگ، ساخته شده، مشهور است. این بتکده‌های سنگی دارای اندازه‌ها و شکل‌های متفاوتی هستند که از شکل مخروطی تا اشکال مختلفی را شامل می‌شود. برخی از 80 برج سنگی، بیش از 15 متر ارتفاع دارند و سال ها از طوفان در آن منطقه جان سالم به در برده اند.این معبد همچنین برای شکوفه های گیلاسی که در راه پیاده روی آن دیده میشوند، بسیار معروف است.این جاده از پارکینگ نامبو کوه میسان تا ورودی معبد، محل برگزاری جشنواره شکوفه های گیلاس میسان است.

buddhist temple

 

معبد اونجوسا

معبد اونجوسا برای تعداد زیادی از بوداهای سنگی و بتکده های سنگی مشهور است. در حال حاضر، تنها 17 بتکده و 80 بودای سنگی از 1000 تای آن دوران باقی مانده است. مجسمه ها و بتکده های سنگی اشکال و اندازه های مختلفی دارند. در اواخر دوره سیلا این معبد بیبوسا نامیده می شد.

buddhist temple

 

معبد ده هونگ سا

جنگل‌های انبوه فوق‌العاده، زمین‌های چمن نقره‌ای، و منظره مجمع‌الجزایر سواحل غربی و جنوبی کره جنوبی هنگام بازدید از معبد ده هونگ سا، بسیار زیبا هستند. به گفته اکثر مورخان تاریخی، این معبد قبل از دوره سیلا ساخته شده است.

korean temple

 

معبد سانگ بونگ

معبد سانگ بونگ در لغت به معنای یک جفت قله است و به همین دلیل، این معبد اینگونه نامگذاری شده است. این معبد بین دو قله کوه، یکی در جلو و دیگری در پشت معبد قرار گرفته شده است . این معبد برای اولین بار در سال 868 میلادی ساخته شد اما در آتش سوخت و پس از آن زمان، بعدها دوباره بازسازی شده است.

buddhist temple

 

معبد بوم اُ سا

معبد بوم اُ در کناره شرقی کوه گوم جونگسان در بوسان در سال 678 توسط Uisang Daisa در زمان سلسله سیلا واقع شده است. این معبد یکی از سه معبد بزرگ در استان گیونگ سان است. تقریبا کل معبد در طول ته جنگکره با ژاپن از بین رفت، اما در سال 1613 میلادی بازسازی شد. معبد بوم اُسا همچنین برنامه اقامت در معبد را برای بازدیدکنندگان به منظور آشنایی بیشتر با فرهنگ بودایی و کشف خود درنظر گرفته است. جاذبه های گردشگری زیادی در این منطقه وجود دارد.

south korea temple

 

معبد یونگ گوک سا

معبد یونگ گوک سا توسط یئونگی، یک راهب بودایی بزرگ ساخته شد. او همچنین به ساخت معبد هوا اوم سا کمک کرد. با وجود اینکه این معبد در جریان درگیری‌های کره‌ ویران شد و با وجود این آسیب‌ها، معبد همچنان زیبا و آرام به نظر می‌رسد. نام یونگ گوک به پدیده “یون” یک پرستو و “گوک” یک دره اشاره دارد. این معبد همچنین گزینه ای برای اقامت در معبد  را برای علاقه مندان ارائه می دهد، جایی که می توانید در یک معبد کره ای،  برای مدتی کوتاه از شلوغی دور بمانید.

south korea temple

 

معبد چُن چوک سا

معبد چُن چوک سا همراه با بسیاری از معابد دیگر از جمله مانگ وُل سا و هوریانگ سا در کوه دوبونگ سان قرار دارد. این معبد در چند قرن اخیر چندین بار بازسازی شده است. این معبد نام خود را از جیگونگ، یک راهب هندی که از این مکان در سلسله گوریو بازدید کرد، گرفته است. او گفت که مناظر این معبد شبیه به کوهی در چُن چوک است که معنای آن یعنی هند. مسیرهای پیاده‌روی زیادی در کوه وجود دارد که اگر بخواهید میتوانید از آنها لذت ببرید.

korean temple

 

معبد سوجونگ  سا

این معد مکانی است که نه تنها توسط مؤمنان دین بودا، بلکه توسط گردشگرانی که از برای پیاده روی به اینجا می آیند هم مورد تحسین قرار میگیرد. معبد سوجونگ سا در بالای کوهآنگ ایل که 610 متر است، واقع شده و سوجونگ به معنی “فواره آب ” است. منظره این معبد، منظره ای از قله های بلند و کوتاه کوه و رودخانه بوخان است. زمان دقیق ساخت این معبد مشخص نیست، اما تخمین زده می شود که در اوایل سلسله چوسون (1392-1910) میلادی ساخته شده است.

south korea temple

 

معبد بول یونگ سا

نام معبد، بول یونگ سا، به معنای «انعکاس سایه بودا روی برکه» است. این معبد در دامنه غربی کوه چُن چوک سان در اولجین قرار دارد و در دوره سیلا ساخته شده است. شما می توانید ویو خارق العاده ای از جنگل های انبوه و  مجلل، صخره های باور نکردنی و آب شفاف کریستالی شکل داشته باشید.

south korea temple

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
6 نظرات
 1. Dream 13 می گوید

  با دیدن عکس های زیبای این معابد و خوندن توضیحات جالبتون حس سفر به گذشته بهم دست داد. خیلی خوبه که دولت به منابع تاریخیش اهمیت میده و به بازسازی اونها میپردازه تا بتونه اصالتش رو حفظ کنه و به دنیا نشون بده. من خودم عاشق معابد چونگ ریانگ سا، سا سونگ آم و بپ جو سا شدم. مرسی بابت این پست جالب و خوبتون

  1. Ali.Abedian می گوید

   آره دقیقا مثل مساجد ایران میمونه که تاریخ و فرهنگ ایران رو نشون میده

 2. مهشاد رنجبران می گوید

  معماری معبد ها چه جالب و زیبا است 😍

  1. Ali.Abedian می گوید

   ممنونم که برای این پست نظر دادید و واقعا هم همینطور هست چون کشور کره جمعیت بودایی زیادی داره، به معبد هاش اهمیت زیادی میده

 3. سانیا سنچولی می گوید

  یکی از بخش هایی که من همیشه زمانی که دارم راجب کشورها اطلاعات دربارش جمع میکنم، همین تاریخ و مکان ها و سبک تاریخ اوتها هستش. از نظر من قشنگ ترین بخش توی تاریخ هم برمیگرده به تاریخ ادیان و اعتقادات مردم توی این کشور. هر کشور یک سری افسانه ها و اعتقادات یا حتی خرافات مخصوص خودشو داره که وقتی راجبش اطلاعات جمع میکنی واقعا لذت بخشه.
  یکی از ویژگی هایی که مکان ها و معابد کره جنوبی منو به خئدش جذب میکنه ، این هستش که افرادی که اونجا هستن اصولا اطلاعات کافی و مورد نیاز رو دارن و تورو با کلیتی از اطلاعات ، خرافات، افسانه ها و… آشنا میکنن. و از نظر من خیلی رو جذب شدن به فرهنگ و تاریخ تاثیر میزاره.

  1. Ali.Abedian می گوید

   اطلاعات جمع کردن راجب تاریخ و گذشته هر کشوری، باعث میشه که شما بیشتر با فرهنگ کلی اون کشور آشنا بشین
   ممنونم که برای این پست نظر دادید