تهران تا سئول
از تهران تا سئول راهی نیست اگر راه را بلد باشی!

معرفی سریال بازی مرکب+ اخبار فصل دوم این سریال

2 132

سریال بازی مرکب (ماهی مرکب، اسکوئید گیم) یک مجموعه تلویزیونی درام بقا در کره جنوبی است. فصل اول این کی دراما با 9 قسمت با بازی لی یونگ جائه ، پارک هه سو و وای ها جون در 17 سپتامبر 2021 توسط Netflix در سراسر جهان منتشر شد. هم اکنون نیز اطلاعات جدیدی از فصل دوم این سریال محبوب منتشر شده است. در این پست از مجله فرهنگی خبری تهران تا سئول با معرفی و جدیدترین اخبار فصل دوم این سریال همراهتان هستیم.

-نویسنده

هوانگ دونگ هیوک

-کارگردان

هوانگ دونگ هیوک

-بازیگران

لی یونگ جائه
پارک هه سو
وای ها جون

خلاصه سریال بازی مرکب:

سریال بازی مرکب، داستان گروهی از افراد را روایت می کند که در یک بازی مرموز برای به دست آوردن 45.6 میلیارد وون (38.7 میلیون دلار آمریکا) جان خود را به خطر می اندازند.
چهارصد و پنجاه و شش نفر ، که همه در زندگی با مشکلات مالی روبرو شده اند ، دعوت می شوند تا در یک مسابقه زنده ماندن مرموز شرکت کنند.  این بازی در مکانی نامعلوم برگزار می شود و شرکت کنندگان تا مشخص شدن برنده نهایی قفل می شوند. داستان شامل بازیهای محبوب کودکان در دهه 1970 و 1980 کره است ، مانند بازی ماهی مرکب.

پوستر سریال بازی مرکب

نکاتی در مورد سریال بازی مرکب:

این سریال بسیار هیجان انگیز و راز آلود بوده و البته  اعتیاد فروانی رو هم به همراه دارداین اعتیاد تا جایی پیش میره که خیلی از  افرادخلاصه و پارت های این سریال را در تیک تاک،اینستاگرام و دیگر شبکه های اجتماعی دنبال میکنند.
این سریال به طرزی ذهن را درگیر میکند که گاهی افراد میخواهند جای آنها باشند و به جای آنها بازی کنند.
این سریال بدون شک یکی از جذاب ترین کیدراماهای سال 2021 است.راستی به نظر شما این فیلم چه ویژگی هایی داشت که این شکلی مخاطبین را از سرتاسر جهان جذب کرد؟

معرفی سریال بازی مرکب

زمان پخش سریال اسکوئید گیم فصل ۲:

سوال اصلی که مطرح میشود این است: فصل ۲ اسکوئید گیم کی پخش می‌شود؟

تا این لحظه، تاریخ دقیق پخش فصل دوم اسکوئید گیم هنوز اعلام نشده است. اما خبرهایی از ساخت فصل جدید در ژوئن 2022 منتشر شد که نشان دهنده ادامه داستان این سریال پرطرفدار است. به گفته کارگردان سریال، هوانگ دانگ-هیوک:

قطعاً فصل دوم ساخته خواهد شد. داستان آن را همین الان در ذهنم دارم و در حال حاضر در مرحله برنامه‌ریزی قرار دارد.

با توجه به پشتیبانی نتفلیکس از این سریال و تخصیص بودجه به فصل جدید، انتظار می‌رود فصل دوم اسکوئید گیم به زودی تا اواخر 2023 یا اوایل 2024 منتشر شود.


تریلر فصل دوم سریال بازی مرکب:

از آنجایی که کانال یوتیوب ترفند به‌خوبی نقد و بررسی این تریلر را قرار داده است، ما ویدئوی یوتیوب این کانال را در ادامه برایتان قرار میدهیم که با روشن کردن فیلترشکن میتوانید بیننده آن باشید. لطفا در صورتی که از ویدئوی بررسی خوشتان آمد، کانال یوتیوب ترفند را سابسکرایب و ویدئوی اورا لایک کنید.


داستان فصل دوم سریال اسکوئید گیم:

هشدار: این بخش حاوی اسپویل‌هایی از فصل اول سریال است!

تاکنون، خلاصه داستان فصل دوم اسکوئید گیم اعلام نشده است. اما طبق آخرین اخبار، محور داستان فصل دوم بر روی شخصیت مرموز و قدرتمند به نام “مرد پیشرو” تمرکز خواهد داشت. در پایان فصل اول، گی-هون موفق به برنده شدن رقابت‌ها شده بود، اما بازی هنوز به پایان نرسیده بود. پس از مرگ سازنده بازی، گی-هون متوجه می‌شود که بازی‌ها همچنان با شرکت‌کنندگان جدید ادامه دارد.

در فصل دوم، انتظار می‌رود گی-هون دوباره به دنبال رازهای پشت این مسابقات مرگبار باشد و سعی کند بازی‌ها را متوقف کند، همانطور که در آخرین دیالوگ‌هایش در فصل اول قسم خورده بود. با این حال، مسیری که او به سمت آینده پیش می‌برد و چگونگی مقابله با چالش‌ها برای او باقی می‌ماند.

در کنار این داستان اصلی، شخصیت‌های دیگر نیز ممکن است نقش‌های مهمی در فصل دوم داشته باشند و پیچیدگی‌های جدیدی به داستان اضافه کنند. همچنین، هوانگ دانگ-هیوک به دلیل تاکید بر مسائل اجتماعی، ممکن است به شخصیت‌ها و موضوعات جدیدی نیز اشاره کند که داستان را به جاهای ناشناخته‌تری ببرد.

بنابراین، منتظر ماجراهای هیجان‌انگیز و پیچ‌وتاب‌های ناگهانی در فصل دوم هستیم.

 


نکات بررسی سریال بازی مرکب:

هشدار این پست ممکن است حاوی اسپویل باشد،بنابرین درصورتی که این سریال را هنوز مشاهده نفرموده اید،از خواندن این مقاله خودداری نمایید.

شروعی ملموس:

ابتدای سریال در اپیزود اول شروعی قابل درک و قابل پیشبینی ای ارائه شد.مرد میانسال و فقیری که با مادر پیرش زندگی میکند و درامد بخور و نمیری دارند.دل بستن به شرط بندی و چشم داشتن به پس انداز اندک مادر پیر و همسری که از او به خاطر مسائل مالی جدا شده..چیزی که همه ی ما از کاراکتر های ورشکسته در داستان ها دیده ایم.

آماده سازی ذهن مخاطب:

سکانس های اولیه ی سریال به آرامی طی میشوند.ما به عنوان مخاطب منتظر شروع شدن کورس اصلی داستان هستیم.نقش اول داستان (گی هون) شکست خورده و ناامید در انتظار مترو.
مردی با ظاهر آراسته ( بازیگر گونگ یو) وارد داستان میشود.
-جناب مایل هستید بازی کنیم؟

(گی هون) در وهله اول رد میکند. اما وقتی چشمش به اسکناس های پول می افتد نظرش عوض میشود. در اینجا بیشتر متوجه میشویم مضمون اصلی داستان پول است. به مخاطب تذکر داده میشود که احتمالا انسان به راحتی نظرش را در ازای دریافت پول عوض میکند خصوصا وقتی که از نظر اقتصادی در مضیقه باشد.
شرط بازی بدین صورت است؛ اگر شرکت کننده برنده شود به عنوان جایزه پول میگیرد و اگر ببازد باید به اندازه مبلغ جایزه پول بدهد.درصورتی که پول نداری و نمیتوانی پول بدهی باید با جسمت جبران کنی و کتک بخوری.

در ادامه میبینیم که شرکت کننده بازی به راحتی سیلی خوردن را تحمل میکند چون میداند جایزه ای نقدی در انتظارش است
این سکانس به خوبی به مخاطب نشان داد که ادامه داستان از چه قرار است.
گذشتن از جان و قربانی کردن خود در ازای پول که البته اتفاقی کلیشه ای برای قشر فقیر جامعه محسوب میشود.
در ادامه دیدیم که (گی هون) وقتی مقداری پول به دست اورد ناامیدی اش به سرخوشی تبدیل شدو حتی سهم غذای خودش را با یک گربه ی خیابانی شریک شد، پس احتمالا با نقش اولی رئوف و بخشنده رو به رو خواهیم بود.

فاز اول بررسی سریال بازی مرکب:

هیچ کدام از شرکت کننده ها تصویر کاملی از بازی ای که در آن شرکت کرده اند ندارند. همه چیز مبهم و گیج کننده است. کارگران بازی برای جلوگیری از ارتباط انسانی و معاشرت با بازیکنان قابل شناسایی نیستند. اولین بازی، چراغ سبز-چراغ قرمز است. 456نفر شرکت کننده به یک اندازه گیج شده اند.

هدف اولیه ی این بازی چیست؟
در این قسمت دیدیم که افرادی که سهل انگار تر بودند زودتر بازی را شروع کردند و زودتر قربانی شدند.
افرادی که متفکر تر یا ترسو تر بودند هنوز اقدامی نکرده اند.
شاید کارگردان در اینجا اشاره ای به مکانیسم ترس کرده باشد که ارزش بقایی زیادی در گونه ی انسان دارد.
پس محافظه کار ها شانس بیشتری برای بقا دارند.

همدلی و همکاری:

بازی مرکب با وجود داشتن صحنه های خشونت آمیز و نشان دادن صفات غیر اخلاقی انسانها بارها و بارها به همدلی و محبت بین اعضای بازی اشاره کرد.چیزی که انسان قرن21 بیشتر از هرزمان به آن نیاز دارد.صحنه ای که بازیکن شماره 199(علی) یقه ی بازیکن 456(گی هون)را گرفت تا سقوط نکند و به ادامه بازی بپردازد نور امیدی در میان حجم عظیمی از خشونت و بی رحمی ای بود که انسانها بر خودشان وارد میکردند تا روند بازی را پیش ببرند.

آیا واقعا ارزشش را دارد؟

بعد از تمام بازی اول بازیکنان به شدت شوکه شده اند.هرگز تصور نمیکردند چیزی که اسمش بازی است انقدر خشونت آمیز و ترسناک باشد؛اعتراضات شروع میشود.دموکراسی خودش را نشان میدهد؛اگر اکثریت با اتمام بازی موافق باشند بازی خاتمه میابد. اما آنها باید قبل از رای گیری مقدار جایزه را ببینید و بعد تصمیم گیری کنید؛اسکناس های خوشرنگی که درست بالای سر بازیکنان قرار گرفته اند،یکبار دیگر یاداوری میشود که پول نظر انسان را میتواند به راحتی تغییر دهد.
رای گیری انجام میشود و با اختلاف کم نتیجه ی آرا خاتمه یافتن بازی است.

زندگی واقعی:

افرادی که تا ساعاتی پیش حاضر بودند برای آزادی و جان خود هرکاری بکنند هم اکنون آزادند.زندگی واقعی دوباره شروع میشود.
ایا زندگی کردن در این جهان ظالم بهتر از شرکت کردن در آن بازی های مرگبار است؟
آیا شانس بقا در این دنیا بیشتر از شانس زنده ماندن و پیروزی در آن بازی وحشتناک است؟ بازیکنان دیگر چیزی برای از دست دادن ندارند
شاید بازی چراغ قرمز چراغ سبز از دنیای بیرون آن حتی عادلانه تر باشد.

فاز دوم بررسی سریال بازی مرکب:

این بار بازیکنان با رضایتی از صمیم قلب در بازی شرکت میکنند.
همگی میدانند چیزی برای از دست دادن ندارند پس بهتر است شانس خود را در همین بازی های مرگبار امتحان کنند چراکه در دنیای بیرون عملا شانسی ندارند.

نظام سرمایه داری و کاپیتالیسم

سریال بازی مرکب،کاپیتالیسم را به سخره میگیرد و به شدت مورد انتقاد قرار میدهد.این را در دیالوگ های کاراکتر های سریال نمیشنوید بلکه با دنبال کردن قسمت های سریال متوجه میشوید.
تابوت های مجلل و شیکی که حامل جسد انسان هایی است که با خشونت کشته شدند. تابوت زیبا وارد کوره ی آتش میشود و میسوزد.تجملگرایی همینقدر پوچ و سطحی است.

مخاطب درک میکند که تجملات و زرق و برق و مادیاتی که هرروز برای آن تلاش میکند چقدر بی معنا و توخالیست.خشم مخاطب برانگیخته میشود. بازیکنان صرفا به خاطر ورشکسته و بی پول بودن مورد هرگونه ظلمی قرار میگیرند و آنرا به خاطر جایزه ی نقدی هنگفت تحمل میکنند.
بازیکنان به هم رحم نمیکنند.”سانگ وو”دوست قدیمی”گی هون” آگاهی و دانش خود را به اشتراک نمیگذارد تا صرفا شانس خود را برای بقا افزایش دهد.

به طور خلاصه افراد یک طبقه به جان هم افتند،چیزی که یک قدرت بالادست، یک (کاپیتال) میخواهد.

کارگروهی و بازی روانی

اگر بگوییم در این سری بازی ها،بازیکنان علاوه بر جسمشان، روان و ذهنشان راهم قربانی میکنند مبالغه نکرده ایم.به وضوح در قسمت های میانی سریال میبینیم که چطور افراد به بازی روانی گرفته میشوند.غذای محدود،نداشتن استراحت کافی برای اینکه به دست دیگران کشته نشوی.مواردی که هرکسی را به مرور خسته و فرسوده می نماید.

در یکی از مراحل بازی که طناب کشی بود بازیکنان باید تیم های10نفره تشکیل میدادند.رنگ دوستی در این قسمت ها زیاد شد.همکاری 10نفر و دوستی و صمیمیت میان آنها که بیانگر زیبایی های کارتیمی بود. بعد از این مرحله از بازیکنان خواسته شد تا برای بازی بعدی گروه های دو نفره تشکیل دهند.

بازیکنان تقریبا باهم آشنا شده اند و میان برخی از آنان پیوند های دوستی شکل گرفته.دو دختر جوان،دو مرد جوان،زن و شوهر.
اما کسی نمیدانست بازی ای که باید با شریکش انجام دهند کار تیمی و گروهی نیست بلکه یک رقابت کثیف است.
حالا که باهم دوست شده اید چطور است با رقابت کردن باهمدیگر باعث کشته شدن دیگری شوید تا بار دیگر یادآوری شود که این دنیا دنیای بی رحمی است.

روزهای پایانی:

در ادامه سریال روند قابل پیشبینی تر است.ما ذات پلید بالا دستی ها و انسان های همنوع و همدرد را دیدیم.دیدیم که برای بقا و پول انسان دست به چه کارهایی میزند؛پس دیگر انتظار دیدن سکانس های امیدوار کننده را نمیکشیم.
گی هون همچنان نبستا پاک و رئوف مانده است آن چیزی که مخاطب پیشبینی میکرد.
رقیب نهاییگی هون،سانگ وو،همان دوست قدیمی و دوران کودکی اش است. اما آیا رقیب گی هون ذات کثیف خاموش شده ی انسانی اش است؟
هیجان داستان دوباره اوج میگیرد.
نقش اول داستان دست به چه کاری میزند؟ گی هون در دقایق پایانی بازی پیشنهاد آتش بس میدهد.
میخواهد بازی را با توافق هردو بازیکن متوقف کند چون به اندازه کافی در این6روز سختی کشیده.گی هون تقریبا یک قدمی برد قرار دارد اما این برد به چه قیمتی به دست می آید؟به قیمت کشته شدن دوستش سانگ وو.
ما در اینجا از سانگ وو انتظار پذیرفتن دست دوستی دوباره گی هون  را نداریم
بر اساس شخصیت پردازی ای که طی قسمت های گذشته از سانگ وو دیدیم،او به شدت انسان یک دنده و محاسبه گری است.
پس نتیجه میگیریم که سانگ وواین همه راه را برای قبول کردن دوستی نیامده؛یا میکشد یا کشته میشود.
سرنوشتی که برای سانگ وو رقم میخورد نه کشته شدنش توسط گی هون است چرا که گی هون همچنان انسانی مهربان باقی مانده نه کشته شدن توسط کارکنان بازی است چرا که سانگ وو مغرور تر از آن است که به دست آنها حذف شود. پس گزینه ای جز خودکشی پیش روی او نمی ماند.

بازهم دنیای واقعی:

بازی تمام شد.گی هون برنده ی بازیست ولی درواقع یک بازنده ی تمام عیار است. او دوست های خوب و روح و وجدانش را برای پول باخت. سکانسی از ارتباط هدایت کننده ی بازی و گی هون میبینیم. هدایت کننده بازیکنان را همچون اسب میبیند نه به چشم انسان.
او که خودش زمانی شرکت کننده همین بازی بوده و شرایط بازیکنان را درک کرده است؛ چه چیزی باعث شده تا همچین دیدگاهی داشته باشد؟
در اپیزودهای اول دیدیم که عکس شرکت کننده های بازی روی زمینی بود که هدایت کننده روی آن قدم میزد و به بازی تسلط داشت.چیزی که میتوان برداشت کرد که نمادی بر پایین بود بازیکنان و له شدن
آنان زیر گامهای محکم دیگری باشد.
چه چیزی از این انسان موجودی بی رحم ساخته که حتی برادر خودش را برای وقفه نیفتادن در روند بازی به قتل میرساند؟
آیا فرد هدایت کننده،جوکر داستان های بتمن است؟

سخن پایانی:

در پایان بررسی سریال بازی مرکب مایلم نگاهی به رنگبندی فضای سریال و طریقه ی استفاده از رنگها در سکانس های مختلف بندازیم. استفاده کردن از رنگ های شاد و کودکانه در فضای راهرو ها و مکان های برگزاری بازی ها پارادوکس خیره کننده و اضطراب آوری را برای بازیکنان و مخاطبین سریال به وجود میاورد.

همچنین در سکانس های پایانی بعد از اینکه گی هون کمر همت بست تا سرو سامانی به اوضاع بدهد شاهد تغییر رنگ موی او به قرمز شدیم.رنگی که اغلب نماد خون یا آتش است.
خون انسان هایی که بی رحمانه کشته شدند و آتش خشمی که گی هون  از خالق بازی ها داشت و انگیزه ای برای شروع دوباره و گرفتن انتقام بود.
در نهایت چیزی که بازی مرکب را از باقی سریال ها متمایز میکند نشان دادن حقایق با پوشش هیجان و مبالغه بود چیزی که سینمای کره در آن حرف اول را میزند.
در واقع مخاطبین سریال بازی مرکب خود نیز بازیکن این بازی های مرگبار هستند.

 

او اِس تی(OST)سریال بازی مرکب:

یک موسیقی خوب میتونه به درک بهتر یک فیلم یا سریال کمک کنه،حال وقتی که سریال به حوادث مرموز ربط پیدا کنه،اهمیت یک موزیک متن خوب بیشتر از قبل حس میشه.به موزیک Way Back Then از طریق پخش کننده زیر گوش کنید:

شروع با صدایی مثل صدای بازی یافتن گنج شروع میشه و هنگامی که صدای فلوت مانندی همراه با اون صدا ملودی رو تشکیل میدهند،سازهای مختلف شروع به هنرنمایی میکنند. به راستی که موزیک نمایشگر سریال بازی مرکبه.به طور کلی ما در تهران تا سئول به موسیقی متن سریال بازی مرکب از 5،نمره 4رو میدیم.امیدواریم شما هم مثل ما از شنیدن این موزیک ها لذت برده باشید.

تبلیغات

2 نظرات
 1. آواتار فاطمه سادات قاسمی
  فاطمه سادات قاسمی می گوید

  این سریال جدا ترکوند!

 2. آواتار Dream 13
  Dream 13 می گوید

  این سریال واقعا جذاب و تماشایی و سرشار از نکات مهم در هر زمینه‌ای بود به خصوص در زمینه انسان و مادیات.
  خسته نباشید بابت معرفی این سریال پر نکته و جذاب☺️

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از نظر شما متشکریم!