شیوه خواب در کشور کره جنوبی

خوابیدن یکی از مهم ترین جنبه های زندگی انسان هاست. مردم کشورهای مختلف عادت های جالبی در خوابیدن دارند؛کشور کره جنوبی نیز از این قائده مستثنی نیست. در این پست از وبسایت تهران تا سئول به شیوه خواب در کشور کره جنوبی پرداخته ایم.

عادت خوابیدن مردم کره جنوبی

ساعات خوابیدن مردم کره جنوبی:

مردم کشور کره جنوبی نیز همانند ژاپنی ها به دلیل ساعت کاری بالا،زمان کمتری را صرف خوابیدن میکنند.

عموما دانش آموزان و دانشجویان این کشور به دلیل ساعت مطالعه بالا و رفتن به آموزشگاه های خصوصی ساعت خواب کمتری دارند.

با توجه به آمار بدست آمده هر فرد کره ای به طور میانگین حدود 6.5 ساعت در طی شبانه روز میخوابد که نسبتا با میانگین جهانی همخوانی دارد.البته این ساعت خواب در دانش آموزان و دانشجویان به دلیل ساعت مطالعه بالا به 5.5 ساعت کاهش میابد. بسیاری از آنها از کمبود خواب کافی رنج میبرند.


اهمیت شیوه خواب در کشور کره جنوبی:

اهمیت شیوه خواب برای کره ای

خوابیدن بخش بسیار مهمی از زندگی هر انسانی است و هر انسان بالغی در ظول شبانه روز به 6 تا 8 ساعت خواب احتیاج دارد.

در کره جنوبی علاقه به خواب و رهایی از مشاغل روزانه به طور فزاینده ای افزایش داشته است.با افزایش میزان ساعت خواب،حساسیت کره ای ها برای خواب راحت تر نیز افزایش یافته است؛در نتیجه انواع مختلفی از بالش ها،با ارتفاع،سایز،جنس و الیاف متفاوت وارد بازار آنها شده است.کره ای ها برای خواب راحت و دور از هر دردی اهمیت زیادی قائل هستند.

طبق اسناد منتشر شده؛ نوع بالش و الیاف آن در تنفس و شیوه قرارگیری بدن(posture) تاثیر زیادی دارد؛به همین دلیل خرید بالش مناسب از دغدغه مردم این کشور است.

شیوه خواب


بهترین شیوه خواب آن است که تمامی قسمت های بدن در یک راستا قرار بگیرد تا جریان خون به راحتی صورت بگیرد؛این اهمیت فقط به جریان خون منتهی نمی شود و برای داشتن پوست روشن تر و درخشان تر نیز برای کره ای ها حائز اهمیت است.

کره ای هایی که هنوز شیوه خواب سنتی را دنبال میکنند هنوز از بالشهای چوبی استفاده میکنند.بالش چوبی همانطور که از نامش پیداست از جنس چوب است در زبان کره ای به آن 목침(موک چیم) گفته میشود که واژه 목 به معنای چوبی و 침 به معنای بالش است.

بالش چوبی


اسکین روتین یا برنامه پوستی قبل از خواب:

روتین پوستی

سلامت پوست و مو برای مردم کره جنوبی اهمیت بالایی دارد و عموما هر شب قبل از خواب دوش کوتاه می گیرند تا میکروآلودگی ها بر روی سطح پوستشان باقی نماند و پس از استحمام از ماسک های پوستی مختلف و آبرسان های متفاوت استفاده می کنند تا در زمان خوابشان جذب پوست شود، سپس به محض بیدار شدن صورت خود را می شویند زیرا هنگام خواب پوست چربی ترشح میکند که در صورت ماندن برروی پوست باعث بوجود آمدن آکنه های پوستی میشود.پس برای قبل از خوابشان نیز اهمیت زیادی قائل هستند.


در کل، مردم کره جنوبی برای قبل،حین و پس از خوابشان تدابیر مختلفی دارند تا سلامت پوست،مو،ستون فقرات و دستگاه گردش خون آنها تضمین شود. 

اهمیت خواب برای کره ای

ممنون از همراهی شما

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ