روز پپرو، ولنتاین کره ای

روز پپرو در کره جنوبی یکی از تعطیلات غیررسمی است که می توان آن را به روز ولنتاین تشبیه کرد، زیرا معمولاً در این روز افراد به پارتنر خود غذا، آبنبات یا خوراکی های شکلاتی هدیه میدهند. امروز در تهران تا سئول، به معرفی این روز میپردازیم.

۱۱نوامبر،روز پپرو چیست؟

۱۱نوامبر نه تنها در کره بلکه در ژاپن، به عنوان روز پوکی و در چین به عنوان روز مجرد ها شناخته می شود. روز ولنتاین در آسیای شرقی، کمی متفاوت از روز ولنتاین غربی هاست که در ۱۴ فوریه برگزار میشود.

اما چرا ۱۱ نوامبر؟

جالب است بدانید این یک تاریخ تصادفی نیست و ۱۱ نوامبر به طور خاص انتخاب شده زیرا تاریخ ۱۱/۱۱ شبیه چوب های پپرو یا یک زوج است که در کنارهم قرار گرفته اند! البته این تصور هم وجود دارد که برای قد بلند و لاغر شدن مانند چوب نازک پپرو، ۱۱ بسته پپرو باید در روز ۱۱ نوامبر، ساعت ۱۱:۱۱
دقیقاً در ۱۱ ثانیه خورده شود.

آیا پپرو مخصوص مجردهاست؟

روز پپرو در کره جنوبی، روزی است که همه می توانند آن را جشن بگیرند، صرف نظر از وضعیت رابطه. تصادفا، این تعطیلات همزمان با روز مجردها در چین جشن گرفته می شود. با این حال، این تعطیلات یکسان نیستند و به طور متفاوتی جشن گرفته میشوند.

پپرو دقیقا چیست؟

پپرو یا بِبِّرو(빼빼로)چوب های بلند و نازک بیسکویت مانند هستند که با شکلات پوشانده شده اند. این اسنک کره ای توسط کمپانی معروف لوته در کره جنوبی تولید میشود. علاوه بر طعم اصلی پپرو که شکلاتی است، طعم های متنوعی دارند و به نظر می رسد هرسال طعم های جدیدی به آنها اضافه میشود. طعم های محبوب پپرو عبارتند از : بادام، توت فرنگی، چای سبز، کوکی و خامه، شکلات سفید و شکلات تلخ.

پپرو

 

پپرو در کره چگونه جشن گرفته میشود؟

مردم کره جنوبی، این روز را با هدیه دادن جعبه های پپرو برای قدردانی از افراد موردعلاقه خود جشن می گیرند. این اسنک های خوشرنگ و خوشمزه معمولاً بین زوج‌ها رد و بدل می‌شوند، گرچه افراد میتوانند آن‌ها را به همه افرادی که دوستشان دارند مثل دوستان، همکاران اعضای خانواده‌، همکلاسی، معلم و… به عنوان نمادی از محبت و قدردانی هدیه کنند. فروشگاه های کره جنوبی در روز پپرو
این اسنک بسیار ارزان و متنوع است. گرچه بین زوج ها علاوه بر پپرو، خریدن کیک، گل و شیرینی یا هدیه نیز رایج میباشد.
بنابراین در این روز علاوه بر بسته های معمولی پپرو، سبد های ویژه و بزرگتر با بسته بندی خاص و جزئیات بیشتر مانند سبد گل و سبد پول هم در بازار و فروشگاه ها وجود دارند.

پپرو

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
1 نظر
  1. Min ho می گوید

    به نظر خیلی جالب میاد
    و البته خوشمزه