معنی تتو های جونگ کوک

جئون جونگ کوک مکنه ی گروه محبوب بی تی اس، از موفق ترین آیدل های حال حاضر صنعت کیپاپ است و بار ها با موسیقی و استایل خود کلیشه ها و محدودیت هارا زیر پا گذاشته و پیش قدم در این زمینه است. این جوان بوسانی در تمام زمینه ها استعداد خود را ثابت کرده و همین مورد باعث شده است در اکثر رای گیری ها و عنوان ها، رتبه نخست را کسب کند؛ مانند عنوان محبوب ترین آیدل کیپاپ در کشور های مختلف…

جونگ کوک بارها ثابت کرده خودش را به استاندارد های کیپاپ محدود نمی کند و فراتر از آن قدم می گذارد. ما دراین پست از وبسایت تهران تا سئول به بررسی معنی و مفهوم پشت تتو های جونگ کوک پرداخته ایم. با ما همراه باشید!

 

تتو های جونگ کوک:

اولین تتوهای جونگ کوک در اوایل سپتامبر سال ۲۰۱۹ دیده شد؛ این تتو ها روی چهار انگشت دست راست او هستند و در کنار هم کلمه هایی را تشکیل می دهند. مهم ترین آنها کلمه ARMY است که نشان دهنده علاقه او به طرفداران است.
ARMY: نام فندوم بی تی اس
V: تهیونگ
RM: نامجون، آر ام
MY: مین یونگی
J: جین، جونگ کوک، جیهوپ
JM: جیمین
علامت +++: برخی از طرفداران بر این باور هستند که این علامت نشان دهنده اتصال قوی و عمیق بی تی اس با فن های خود، آرمی ها است.
قلب بنفش: جمله ی بوراهه یا همان I Purple you
تاج: نماد قدرتمند بودن و تمایل به موقعیت های بالاتر برای فرد در جامعه
ایموجی گیج و منگ: این ایموجی شخصی خسته و احساسی و یا گاهی شخصی گیج شده را توصیف می کند. برای این تتو معنی مشخصی وجود ندارد اما جونگ کوک و تهیونگ از این ایموجی بار ها استفاده کردند و برخی آرمی ها به این باور هستند که حالت ابرو های جونگ کوک به این ایموجی شباهت دارد.

لوگو آرمی: نماد فن های بی تی اس و نشان دهنده عشق بی پایان این پسر به طرفداران خود:)


هنگامی که بی تی اس در عربستان سعودی کنسرت برگزار کردند، تتوی دیگری از او دیده شد.
تتوی عدد 0613: این عدد به تاریخ دبیو و اولین اجرای رسمی بی تی اس اشاره دارد.


علامت سه خط کنارهم: این نماد متعلق به پرچم کشور کره جنوبی است که چند معنی دارد. این نشان توصیف گر بهشت است، در میان فصل ها نشان دهنده بهار و در خانواده نماد پدر است. همچنین جهت شرق را نشان می دهد و به معنی انسانیت و عدالت هم هست.

جونگ کوک اخیرا به جای این سه خط، ماری تتو کرده که نشان دهنده حیات دوباره و جاودانگی است.


تتوی polyc: درواقع این تتو؛ اسم مستعار تتو آرتیست اوست. جونگ کوک برای قدردانی از او، این تتو رو زده است.


تتوی ببر: حیوان ببر به دلیل شباهت شبه جزیره کره به این حیوان، و همچنین به دلیل تاریخ قدرتمند و شجاعت مردم کره، نماد این کشور است. این تتوی جونگ کوک به عشق و علاقه به کشورش، برمیگردد.

تتوی گل ببری: این گل، در واقع گل ماه تولد جونگ کوک است و پشت تتوی این گل جمله ی please lovr me نوشته شده که در واقع یکی از معانی این گل به حساب می آید.


میکروفون و کلید سل: جونگ کوک خواننده ی با استعدادی است و بار ها از صدای او به عنوان پر قدرت ترین صداهای کیپاپ یاد شده. معنی این تتو به اشتیاق و علاقه جونگ کوک به موسیقی اشاره دارد.

تتو Make hay while the sun shines:این تتو جمله ی ” rather be dead then cool” را در حرف T قطع می کند. به معنی “وقتیکه آفتاب در آسمانه آنها را خشک کن” است.


جمله ی rather be dead then cool (بهتره بمیری تا اینکه بخوای اشتیاق نداشته باشی): این جمله بخشی از لیریک آهنگ stay away از Nirvana است. این جمله را جونگ کوک در یکی از مصاحبه ها به عنوان شعارش برای زندگی معرفی کرد.

تتو دست اسکلتی: ژست دست یک ژست کلاسیک راک به حساب می آید و از طرفی به شکل ایموجی 🤘 است. این ایموجی معنی “دوست دارم” را می دهد و به معنی دیگه، نشان شادی و پیروزی است.


تتوی ساعت: این تتو از طرفی بیانگر نام یکی از آهنگ های سولو جونگ کوک به نام My time است و از طرفی (با توجه به متن آهنگ) به سن کم جونگ کوک در زمان دبیو ارتباط دارد. جونگ کوک در این آهنگ می گوید او در آن زمان خودش را گم کرده و احساس می کند بچگی نکرده و سریع بالغ شده است.


تتو چشم: چشم سرخ نماد فردیست که با وجود سختی ها و موانع سعی می کند قوی باشد و به دنبال امنیت و اعتماد برود. این تتو نماد وحی و نشان دهنده افرادی است که به فکر آینده هستند و از گذشته خود درس می گیرند.همچنین تتو چشم نماد هوشیاری و جمله ی “من باهوشم” است. این تتو معنی “فقط یک بار زندگی می کنی” را نیز می دهد.

تتوی bulletproof: تتویی که اخیرا جای تتو چشم را گرفته و به معنای ضد گلوله است و به شعار و کانسپت آلبوم های بی تی اس برمی گردد.

تتو گل هندسی: این تتو مانند گل دانچونگ است که در واقع به یک طرح سنتی کره ای بر می گردد.این گل که شبیه به گل نیلوفر آبی است در گذشته بر روی دیوار های کاخ ها و معابد نقاشی می شده است.

عبارت 花樣年華: عبارت HYYH مخفف شده ی این جمله “HwaYangYeonHwa”  که به معنی زیباترین لحظه زندگیست و در واقع نام سه سری از آلبوم های بی تی اس است. حالا این عبارت چینی به همان معنی و نشان دهنده همان نام است.


تتوی گاو: در واقع این تتو به زودیاک و حیوان سال تولد جونگ کوک بر می گردد.
حرف XCVII: به معنی 97 یا همان سال تولد جونگ کوک (1997) است.این تتو با یوگیوم عضو گات سون مشترک است که معنی لاین 97 و دوستی آنها را می دهد.

کلمه TRUTH:دومین تتوی مشترک جونگ کوک و یوگیوم این کلمه است که معنی راستی و حقیقت می دهد.


تتو ماسک سنتی کره ای: این ماسک با نام Hahoetal، به عنوان یکی از گنجینه های ملی کره جنوبی ثبت شده است و قدیمی ترین ماسک در موزه ملی کره جنوبی به حساب می آید. همچنین این ماسک از سوغات محبوب این کشور است و افسانه ای راجب این ماسک هست که می گوید:
شبی جوانی به اسم هور در خواب از خدای محافظ آن دوران، دستور العملی برای ساخت ماسک هایی می گیرد. طبق قوانین، ساخت ماسک ها باید پنهانی صورت می گرفته بنابراین هور در خانه خود را همیشه با طناب های کاهی بسته نگه می داشته تا مانع ورود دیگران شود. دختر جوانی که عاشق هور بوده و پس از روز ها ندیدن او، دلتنگ او می شود و تصمیم می گیرد مخفیانه با ایجاد سوراخ کوچکی روی پنجره خونه هور، آن را ببیند. چون قانون شکسته می شود هور میمیرد و آخرین ماسکی که در حال ساخت بود ناتمام می ماند و پس از آن، دختر هم به دلیل دلشکستگی میمیرد. و بعد از مدتی مردم روستا برای شادی روح آنها عبادت می کنند و مراسم آیینی برای احترام به آنها میگیرند.


تتوی 7: این تتو بین اعضای بی تی اس مشترک است و همه آنها یک تتو از عدد هفت روی قسمت های مختلف بدنشان دارند. برای جونگ کوک این تتو پشت گوشش است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
1 نظر
  1. Dream 13 می گوید

    خسته نباشید خیلی جالب و جذاب بود. با خوندن این پست فقط راجع به تتوهای جونگ کوک نفهمیدم بلکه راجع به تاریخچه و داستان های قدیمی کره‌ای، مفهوم نمادها و کلی چیزای دیگه اطلاعات مفید بدست آوردم. حقیقتا حس میکنم جونگ کوک الان یه اثر هنری باارزشه و اینکه چقدر تتوهای با مفهومی رو انتخاب کرده جوری که با خوندن مفهوم پشت هر کدوم هی متعجب تر می‌شدم.