آلبوم Indigo از RM

کیم نامجون،RM،لیدر و رپر اصلی گروه بی تی اس اولین آلبوم سولوی خود به نام “Indigo” را منتشر کرد. این آلبوم که در ده ترک منتشر میشود، با همکاری آرتیست‌های مختلفی آماده شده است. اعضای گروه بی تی اس در کره جنوبی و سرتاسر جهان طرفداران زیادی دارند،با توجه به این موضوع تصمیم گرفتیم تا در این پست از مجله فرهنگی خبری تهران تا سئول به آلبوم Indigo بپردازیم.باما همراه باشید.

آلبوم سولوی RM به نام Indigo

موزیک ویدئو Wild Flower از RM:

توجه باتوجه به پخش ویدیو از یوتیوب لطفا فیلترشکن خود را روشن کنید.

به محض آماده شدن زیرنویس پارسی اختصاصی تهران تا سئول،در کانال تلگرام فایل زیرنویس قرار میگیرد.

کانال تلگرام تهران تا سئول

آهنگ های آلبوم Indigo از RM:

اطلاعات آهنگ های آلبوم indigo:

ترک لیست آلبوم Indigo
ابتدا اجازه دهید تا به بررسی نام آلبوم یعنی Indigo بپردازیم.کلمه Indigo به معنای نیلی میباشد. اما یک اصطلاح بسیار معروف تحت عنوان “Indigo Chlidren” یا “کودکان ایندیگو”وجود دارد که توسط “نانسی تیپ” شناسایی و مطرح شده است.
کودکان ایندیگو تقریبا حدودای سال 2000 میلادی شروع به ظهور در این دنیای خاکی کردند. این کودکان بسیار توانمند میباشند که هدف اصلی خود را انتقال نسل بشر به مرحله ی بعدی تکامل میدانند.این افراد آمده اند تا ما انسان هارا با قدرت و نیروی لایزال الهی بیشتر آشنا کنند. کودکان ایندیگو طبق یک آگاهی و هشیاری جمعی فعالیت میکنند.این کودکان نیروی قدرتمندی از عشق و صلح را برای زمین به ارمغان میاورند.
نامجون بارها ثابت کرده است که از مفاهیم علمی و روانشناسی در آلبوم ها و آهنگ هایش استفاده میکند،همچون استفاده او از تفکر persona و اگو یونگ در آهنگ intro:persona از آلبوم Map Of The Soul:Persona.
پ.ن:این مسئله صرفا بیان و برداشت شخصی من از نام و فضای آلبوم است.
1. Yun (with Erykah Badu)
 یون ( به همراه اریکا بادو ) :
اریکا بادو یکی از بازیگران ، خوانندگان و ترانه سرایان مشهور آمریکایی است،که در آهنگ یون با نامجون همکاری دارد،
ترانه سرایان RM&Logikal&JGhstloop و آهنگسازان Logikal و JGhstloop بوده اند.
آغازی آرام در این آهنگ شاهد هستیم.آغازی که با لحن کوبنده و محکم نامجون شکسته میشود.آر ام مثل همیشه قدرت رپ کردن خودش را نشان میدهد.یکی از مزیت های رپ کردن نامجون این است که کلمه ها و هجاها به درستی شنیده میشوند.بسیاری از اوقات ممکن است خواننده نتواند به خوبی هجاهارو به گوش مخاطب برساند ولی نامجون به خوبی عمل کرده است.اریکا بادو به خوبی توانسته کروس،ترجیع بند،آهنگ را اجرا کند.تنظیم و بک وکال های کروس رو بسیار دوست داشتم.ورس دو نامجون مخاطب رو اماده یک آلبوم فوق‌العاده میکنه.بخش پایانی آهنگ هم یک وایب خوبی میده.بازی تنظیم کنندگان با ملودی ها بسیار دلنشین بود.
ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.
2. Still Life (with Anderson Paak)
 طبیعت بی جان ( به همراه اندرسون پاک) :
در این ترک، براندن پاک اندرسون که همچنین با نام اندرسون پاک شناخته میشود رپر ، خواننده ، ترانه سرا و آهنگساز آمریکایی است.وی برنده سه جایزه گرمی است.
ترانه سرایان RM &Ninos Hanna &Emil Schmidt &Adam Kulling &Ghstloop و آهنگسازان Hanna&Schmidt&Kulling&Ghstloop بوده اند.
خانم ها و آقایان،آر ام و پارک اندرسون.
بدون شک یکی از برترین آهنگ های سال 2022میلادی در آخرین ماه این سال توسط این دونفر اجرا شده است.بازهم قدرت رپ کردن نامجون که با استایل خاص خودش اجرا شده و با صدای فوق العاده پاک اندرسون همخوانی کامل دارد.
بیس لاین های موزیک این ترک فوق العاده دوست داشتم.یک وایب دقیق و محکم و موثر.
ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.
3. All Day (with Tablo)
کل روز ( به همراه تبلو  ) :
همکاری نامجون با لی سونگ وونگ که اغلب با نام استیج خود تبلو شناخته میشود ، اهنگساز ، تهیه کننده و خواننده هیپ هاپ کره ای کانادایی در آهنگ کل روز میباشد.
لی سونگ ووک به عنوان لیدر و تهیه کننده گروه هیپ هاپ کره ای «اپیک های» نیز شناخته میشود.
ترانه سرایان Pdogg &RM &Tablo و آهنگسازPdogg بوده اند.
به شخصه یکی از ترک هایی که پیش از انتشار دوست داشتم بشنوم،این آهنگ بود.میتونم بگم بعد از شنیدنش ناامید نشدم.ریتم و فلوی متفاوت نامجون همراه با دارا بودن ویژگی های همیشگی اجراهای نامجون،به همراه رپ فوق سریع تبلو،من رو بسیار تحت تاثیر قرارداد.امیدوارم بازهم شاهد همکاری های این دونفر باشیم. نباید از سهم pdogg در آهنگسازی و تنظیم این ترک هم غافل شد. تنظیم به استایل اجرای هردو آرتیست میخورد.استفاده از clap(صدای دست زدن)رو هم بسیار دوست داشتم در این آهنگ؛یاداور سبک اولداسکول هیپ هاپ بود.
ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.
4. 건망증 [Forgetfulness] (with Kim Sawol)
فراموشی ( به همراه کیم ساوول ):
همکاری بعدی آر ام با کیم سا-وول خواننده و ترانه سرای اهل کره جنوبی است .
ترانه سرایان RM &John Eun و آهنگسازEun بوده اند.
آهنگی متفاوت که البته با توجه به اسم آهنگ هم تصورش میرفت. استفاده از گیتار و اجرا با سبکی متفاوت تر از آنچه که همیشه دیده ایم.صدای سوت و اجرای نامجون و سا-وول بخصوص بخش همخوانیشان،یک موزیک رو رقم زده که مطمینم در پلی لیست اکثر ماها قرار میگیره.
ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.
5. Closer (witb Paul Blanco, Mahalia)
نزدیکتر ( به همراه پائول بلانکو ، ماهالیا ):
دومین همکاری که در این آلبوم با خوانندگان کره‌ای کانادایی است در ترک نزدیکتر است،پائول بلانکو رپر ، خواننده و آهنگساز آمریکایی کانادایی است که این فرصت را داشته است.در این آهنگ ماهالیا بارکمار خواننده ، ترانه سرا و بازیگر بریتانیایی ، جاماییکایی نیز همکاری کرده است.

ترانه سرایان RM &Andy Clutterbuck &James Hatcher &Mahalia Burkmar &Benjamin Hart &Blanco &Pdogg و آهنگسازHonne بوده اند.

بعد از آهنگی با وایب”فراموشی” آهنگ نزدیکتر به خوبی مارا به فضای کلی آلبوم میبرد.صدا مورو به تن سیخ میکنه و دوست دارم درمورد پائول بلانکو و ماهالیا صحبت کنم.هردو فوق العاده حاضر شدند.به شخصه ماهالیا رو بعد از این بسیار دنبال خواهم کرد.

ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.
6. Change pt.2
 تغییر پارت دو :
ششمین ترک indigo به صورت تکی توسط RM اجرا شده است. تنظیم و ترانه نویسی این ترک با RMو EAeon بوده است.
شاید این آهنگ را بتوانیم یک پل ارتباطی بین بخش آغازین آلبوم با بخش دوم آلبوم بدانیم.در این ترک 1:54 ثانیه ای با تنظیمی متفاوت که در آن از اِلِمان های موسیقی الکترونیک بسیار استفاده شده است،فلوی متفاوتی را از آر ام شاهد هستیم.
ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.
7. Lonely
تنها :
RM وPdogg در هفتمین ترک آلبوم با عنوان تنها هنرنمایی کرده اند.
بازهم شاهد ساز گیتار هستیم.وایب و اجرا و تنظیم آهنگ به عنوانش شدیدا میخورد.شاید یکی از معدود ترک های دنیا باشه که سال ها بشه بهش گوش داد و هنوزم مثل روز اول دلنشین باشه. ورس رپ هم به خوبی روی موزیک نشسته.
ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.
8. Hectic (with Colde)
بی قرار ( به همراه کولد ):
کیم هی سو که با نام هنری کولد شناخته میشود ترانه سرا و خواننده اهل کره جنوبی است که در ترک بی قرار به همکاری با آر ام پرداخته است.RM وPdogg به همراه کولد این آهنگ را نوشته و pdogg هم تنظیم کرده است.
اجازه دهید تا در این ترک ابتدا به نقش موزیک بپردازم.pdogg بعد از آهنگ”تمام روز” در این ترک هم مهارت آهنگسازی و تنظیم خودش رو به رخ کشیده. تفاوت استایل آهنگسازی در این ترک را با ترک های دیگر امیدوارم حس کرده باشید بخصوص در بخش کولد که صدای ساکسیفون نیز به گوش میرسد.
آر ام در این ترک همچون ترک های قبلی باز یک رپ بی نقص را اجرا کرده است.فلوی خوب و تن صدایی مناسب.
کولد هم توانسته ریتم رو به خوبی شناسایی کنه و براساسش اجرا کنه.

ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.

متن و ترجمه آهنگ Hectic از RM

9. 들꽃놀이 [Wild Flowers] (with Jo You jeen)  
گل های وحشی ( به همراه جو یوجین ):
ترک نهم را شاید بتوان موردانتظارترین ترک این آلبوم دانست.همکاری نامجون با یک هنرمند سبک راک،نوید یک موزیک تلفیقی را میدهد.در این آهنگ، چو یوجین که با نام استیج خود جو یوجین نیز شناخته میشود خواننده راک کره ای و خواننده اصلی بند راک کره ای Cherry Filter همکاری کرده است.
RM وDocskim ترانه سرایی و تنظیم این ترک مورد انتظار را به عهده داشته اند.
خب برسیم به مورد انتظارترین آهنگ این البوم به شخصه برای من:
همونجوریکه متصور بودم در این آهنگ،اِلِمان های موسیقی راک را به خوبی شاهدیم. درام های کوبنده و ریتم در آغاز نوید یک ترک فوق العاده رو بهمون میدند. صدای یوجین در ترجیع بند،کروس،ترک مورو به تن سیخ میکنه.چیزی که بارها در این آلبوم شاهدش بودیم،قدرت همکاری نامجون با آرتیست های مختلف و در تلفیق با سبک های مختلفه. خانم ها و آقایان آیا کسی هست که به این آرتیست فوق العاده شک داشته باشه؟

ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.

متن و ترجمه آهنگ Wild Flower از RM

10. No.2 (with Park Ji-yoon) 
نه ۲ ( به همراه پارک جیون ) :

آخرین آهنگ این البوم با همراهی پارک جیون خواننده ، بازیگر و مدل کره ای است. گروه بی تی اس بارها ثابت کرده است که آهنگ‌های پایانی را به خوبی اجرا میکند.امیدوارم یک پایان فوق العاده رو شاهد باشیم.

RM و Eun این آهنگ را تنظیم و ترانه سرایی کرده اند.

اما میرسیم به بررسی آخرین اثر در این شاهکار هنری،در این ترک سعی بر آن بوده است که وایب کلی آلبوم باری دیگر به نمایش گذاشته شود.همانگونه که پیش از این گفته بودم،گروه بی تی اس بارها نشان داده اند که ساخت اهنگ های پایانی را به خوبی بلدند.اتفاقی که توی آهنگ نه 2 هم اتفاق افتاد.

ما براتون متن و ترجمه پارسی این آهنگ رو در پست مخصوص این آهنگ قراردادیم.

متن و ترجمه آهنگ NO.2 از RM

توضیحات آلبوم Indigo از RM:

در تاریخ 10 نوامبر 2022 میلادی ،نوزدهم آبان 1401شمسی، آر ام با انتشار یک استوری در حساب رسمی اینستاگرام خود خبر از آماده شدن برای انتشار آلبوم سولوی خود داد. این خبر باعث خوشحالی بسیاری از طرفداران بی تی اس یعنی آرمی ها شد. پیش از آر ام، دو عضو دیگر این گروه یعنی جیهوپ و جین به ترتیب آلبوم های   The Astronaut , Jack in the Box  را منتشر کردند. آلبوم Indigo و موزیک ویدیو آن، طبق بیانیه رسمی کمپانی بیگ هیت در تاریخ 2 دسامبر 2022، ساعت 2 بعدازظهر به وقت کره جنوبی منتشر خواهد شد.

سلام
این بیگ هیت میوزیک است.
مایلیم اعلام کنیم که نامجون، لیدر و عضو گروه بی تی اس، برای آماده سازی اولین سولو آلبوم رسمی خود در حال کار و برنامه ریزی است.
البته آر ام پیش از این با انتشار دو میکس تیپ، تصویری صادقانه از دنیای خود را به آرمی ها نشان داده بود. در Indigo، آر ام افکار و احساسات صادقانه خود را بیان کرده و از طریق همکاری با هنرمندان مختلف، طیف موسیقی گسترده و متنوعی را به نمایش می گذارد.
ما امیدواریم همگی برای آخرین انتشار نامجون هیجان زده بوده و از آن حمایت کنید!
متشکریم.
بیانیه هایب در مورد آلبوم Indigo از RM
بیانیه هایب در مورد آلبوم Indigo از RM

 


آپدیت نامجون در ویورس در رابطه با آلبوم Indigo:

آلبوم Indigo
نامجون در نیمه شب 10 نوامبر به وقت کره جنوبی،نوزدهم آبان به وقت ایران، در رابطه با آلبوم سولوی جدید خود Indigo توضیحات و جزئیاتی را بیان کرد:
سلام
بالاخره به لطف شما اولین آلبوم من داره منتشر میشه.
من توی 4 سال گذشته برای آماده سازی این آلبوم سخت کار کردم.
این آلبومم با آلبوم های قبلی کاملاً متفاوته و سبک‌ها و همکاری‌های جدیدی و جذابی هم توش رقم خورده.
دوستای باحال و سرگرم کننده و همینطور حرفه‌ای زیادی بهش اضافه شدن.
از شما مشارکت صمیمانتون را تا دوم دسامبر درخواست می‌کنم آرمی 💜
لطفاً به آلبوم جدید کلی عشق و انرژی مثبت نشون بدید و ازش حمایت کنید.

 


تیزر موزیک ویدیو Wild Flowers:

در تاریخ 1 دسامبر2022، دهم آذر 1401 آر ام تیزری زیبا و پراحساس را برای لید سینگل آلبوم سولوی خود، Wild Flowers، در یوتیوب بی تی اس منتشر کرد. این لید سینگل که با همکاری جو یوجین، وکالیست راک بند چری فیلتر بوده، توجه بسیاری را به این آلبوم جذاب جلب کرده است.

باتوجه به پخش ویدیو از طریق یوتیوب،لطفا فیلترشکن خود را برای دیدن تیزر روشن کنید.

جزئیات آلبوم RM و محتویات داخل آن:

آلبوم Indigo
آلبوم indigo از RM، با دو نسخه دیجیتالی و کتابی قابل سفارش و خریداری است. نسخه دیجیتالی و کارت پستال این آلبوم، در تاریخ ۱۵ اکتبر، و نسخه کتابی آن در تاریخ ۱۵ نوامبر ، پیش فروش شدند. تاریخ انتشار رسمی این دو نسخه، ۲ دسامبر، برابر با ۱۱ آذر ماه در ایران می باشد.
محتویات نسخه کتابی آلبوم Indigo از RM:
آلبوم Indigo _جعبه فیزیکی آلبوم
_دفترچه ۱۰۰ صفحه ای
_ کارت پستال (دو عدد)
_ فوتوکارت (یک عدد به طور رندوم)
_ فابریک کارت (یک عدد)
_ کاور سی دی (یک عدد)
_سی دی (یک عدد)
_عکس فوری (یک عدد)
_پوستر (یک عدد)
_کارت کد QR
محتویات نسخه دیجیتالی (کارت پستال) آلبوم Indigo از RM:
آلبوم Indigo _جعبه بیرونی
_ کتاب متن آهنگ ها
_فوتو کارت (یک عدد به صورت رندوم)
 _کارت پستال (۳۰ عدد )
_عکس فوری (یک عدد)
_کارت کد QR (یک عدد)
_راهنمای کاربر (یک عدد)

برگزاری کنسرت 200 نفری نامجون:

آلبوم Indigo
در تاریخ 23 نوامبر (معادل 2 آذر)، بی تی اس بیانیه‌ای را در رابطه با برگزاری کنسرت 200 نفری نامجون با اجرای ترک‌های آلبوم Indigo در حساب رسمی ویورس خود منتشر کرد:
سلام
این منیجر فن کلاب بی تی اسه.
ما محتواهای جذاب و مختلفی رو در جهت پروموشن سولو آلبوم آر اِم “indigo” برنامه ریزی کردیم و مایلیم تا از آرمی‌هایی که آرتیست‌مون رو دوست دارن و حمایت میکنن، توی یکی از این ایونت‌ها دعوت کنیم : ضبط یه اجرای کوچیک از آلبوم Indigo که کاملاً نزدیک تماشاگرا اتفاق میوفته.
اگه تمایل دارید که شرکت کنین، اطلاعات رو بخونین و برای این ایونت درخواست بدین.
ظرفیت: 200 نفر
تاریخ برگزاری: 5 دسامبر مصادف با 14 آذر ساعت 14:30 به وقت ایران

پازل آلبوم Indigo:

پازل آلبوم Indigoپازل آلبوم Indigo سوپرایز جدید نامجون برای آرمی هاست. تا کنون دو قسمت از شش قسمت آن منتشر شده و آرمی ها را به شدت تحت تاثیر خود قرار داده است. آرمی ها منتظر قسمت های بعدی آن هستند تا ببینند لیدر خلاق بی تی اس، چه چیزی برایشان آماده کرده است.
همچنین روی اولین عکس حرف “I” را میبینیم که اولین حرف Indigo است.

عکس منتشر شده با اولین قسمت پازل منتشر شده آلبوم 'Indigo

ترجمه متن روی عکس منتشر شده با اولین قسمت پازل منتشر شده آلبوم ‘Indigo
ایده‌آل، بهترین ترکیب.
اون موقع که به ایده‌ش فکر کردم، پاییز بود. اوایل زمستان 2019؛ فکر کردم که باید یکسری عکس با ژاکت بگیرم مثل “این” و بعدش رفتم با عکاس و تیم‌شون حرف زدم.
خوشحالم که دقیقا همونطور که در نظر داشتم، به ایده‌آل‌ترین شکل از آب دراومد.^^*
پازل آلبوم Indigo

ترجمه متن روی دومین قطعه پازل آلبوم Indigo با عنوان N

حرف N در واقع اشاره به کلمه “Now” داره!

حالا، در همین لحظه و همین‌جا!

اینکه تونستم تماشای نواکانوری (یه نوع آتیش بازی مخصوص کره‌ای که توی ام وی Wild Flower هم دیدیمش)~ و قدم زدن روی زمین‌های زیبای توی ام وی رو تجربه کنم، چیزی که همیشه رویا و آرزوش رو داشتم، واقعاً برام ارزشمند و لذت بخش بود!


برای دریافت آخرین اطلاعیه ها و ادیت‌های مربوط به این آلبوم در کانال تلگرام ما عضو شوید.

نظرتون درمورد این آلبوم رو برای ما در بخش نظرات بنویسید.
ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از نظر شما متشکریم!

7 نظرات
 1. زینب زردی می گوید

  بهترین خبری که یه آرمی می‌تونه بشنوه همین کامبک های اعضاست🤩🤩 من که به شدت منتظرم ببینم لیدرمون چه کرده😎💜 آرمی بیاید باهم از این آلبوم حمایت کنیم و نهایت عشق مون به اعضا رو با حمایت ازشون نشون بدیم 💪
  Fighting Armyyyyyyyyyy 💪💪

  1. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

   کاملا همینطوره

 2. نرگس می گوید

  بالاخره اومدددد شاهکار کیم نامجون😎
  پست کاملی بود ممنون ازتون ❤️

  1. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

   واقعا هم یک شاهکار خلق شده.مشخصه زحمت زیادی کشیده شده براش

 3. f.r می گوید

  نامجون همیشه برام به عنوان لیدر الگو بوده و تحسینش کردم . الان که میبینم داره به صورت اسپیشال و ایندیویجوال سبک و حیطه کاری خودش رو در پیش میگیره خیلی خوشحالم براش 🥰

  1. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

   کاملا همینطوره.لیاقتش داره.

 4. May می گوید

  همیشه اهنگای ار امو دوست داشتم(:🤍
  خیلی خوشحالم که ایندیگو منتشر شد ، یه شاهکار دیگه از کیم نامجون