عذرخواهی هنری پس از واکنش شدید به دلیل انتصابش به عنوان سفیر ضد قلدری در کره جنوبی

سولوییست هنری لاو (عضو سابق سوپر جونیور) پس از درگیر شدن در «سوپ داغ» با مردم کره، از طریق اینستاگرام خود عذرخواهی رسمی کرد.

او از سوی ایستگاه پلیس ماپو در سئول به عنوان سفیر علیه خشونت در مدرسه انتخاب شده بود.
این برای کسانی که مدت‌هاست هنری را می‌شناختند تعجب‌آور نبود، زیرا او قبلاً به عنوان سفیر برای اهداف مختلف جوانان از جمله Save The Children کار می‌کرد. با این حال، با تشدید خصومت بین کره جنوبی و چین، مردم کره شروع به درخواست برکناری هنری به عنوان سفیر علیه خشونت مدرسه کردند. اگرچه هنری با خون تایوانی است و در کانادا بزرگ شده است، اما قبلاً از طریق Weibo از CCP در چین حمایت کرده بود. او با انتشار مجدد شعار برای چین ، از کمپین CCP چین حمایت کرده بود.

مطالب پیشنهادی

دانشگاه کره

بیوگرافی آیو

پست او در دو بخش با انتقادات زیادی مواجه شده بود. اولین مورد این بود که کمپین چین در جریان شورش های هنگ کنگ راه اندازی شد. با حمایت هنری از این کمپین، از نظر مردم کره، این نشان دادن حمایت از خشونتی بود که برای تسلط بر هنگ کنگ استفاده می شد. ثانیاً، تایوان مبارزات مشابهی را برای استقلال از چین پشت سر گذاشته بود. کره ای ها با توجه به نسب و ریشه تایوانی او، آن را خیانت بزرگ به میهن خود می دانستند. به دلیل احساسات عمومی نسبت به چینی ها، بسیاری با انتصاب او مشکل داشتند.

«ببینید هنری چقدر گستاخ است، من دارم دیوانه میشوم، آیا ماپو عاقل است؟»

او در چین نبود…؟ تاثیر خوبی داشت… هاها بابت خنده‌ها متشکرم”

“آنها چه می کنند؟ یک چینی را که از پروژه شمال شرق حمایت می کند را سفیر می کنند؟”

“چرا این ch*nk؟

نه، اما چرا یک ch*nk که از پروژه شمال شرقی پشتیبانی می کند سفیر در کره است؟ اگر می‌خواهند شخصی را انتخاب کنند، لطفاً موارد را کمی جستجو کنید. این سفیر یک شرکت خصوصی نیست، بلکه مربوط به کشور است، پس لطفاً.»

“این نیست”

“چرا ch*nk؟”

-ch*nk یک توهین مربوط به افراد آسیایی و مخصوصا چینی است-

او با وجود ناآشنایی با زبان کره ای بهترین عذرخواهی را کرد. او بابت این موضوع عذرخواهی کرد، اما پرسید که آیا خون یا ملیت او مستلزم نفرت است یا خیر.

این هنری است. اول از همه، اگر من کار اشتباهی انجام دادم، متاسفم. هر کاری که من برای توهین به کسی انجام دادم یا گفتم… متاسفم بابت همه اینها. از روز اول، مهم نیست کجا هستم، فقط می‌خواستم از طریق موسیقی، اجرا، حضور در تلویزیون و غیره به مردم شادی، احساسات و خنده بدهم… اما اخیرا نتوانستم این کار را انجام دهم قلب من. منظورم این است که بگویم… من هرگز از آن دسته افرادی نیستم که چیزها را فراموش کرده و رها می کنم. به دلیل کووید-19، من باید حداقل ماه ها در جای خود بمانم.
درباره ی آن قضیه متاسفم. من هم خیلی دلم برای همه تنگ شده بود. این روزها اطلاعات نادرست زیادی در یوتیوب و وب سایت های رسانه ای منتشر می شود. اما فکر نمی‌کردم مردم واقعاً چنین چیزهایی را باور کنند. بنابراین من ساکت ماندم. اما اکنون، کسانی که من را شخصاً می بینند، شروع به باور این چیزها کرده اند. بنابراین من متوجه شدم که چقدر این وضعیت جدی شده است. در واقع، من حتی یک کانال خبری رسمی دارم که در مورد آن اکنون گزارش می‌دهد… فکر می‌کنم بسیاری از سلبریتی‌ها نیز باید تاثیر منفی داشته باشند، مانند من. اما چیزی که واقعاً قلبم را می‌شکند خواندن کامنت‌هاست… یاد گرفتم که بیشتر مردم از من ناراحت هستند نه به خاطر اعمالم یا حرف‌هایم… بلکه به خاطر خون من. آنچه من می خواهم انجام دهم این است که مردم را بخندانم. اما اگر مردم از ملیت من ناراضی هستند… پس من واقعا نمی دانم چه کار کنم. بیشتر از همه، متأسفم برای طرفداران من. من قول دادم همیشه مثبت بمانم و فقط بهترین نسخه خودم را به شما نشان دهم. من بسیار متاسفم که نتوانستم به این قول وفا کنم.

– هنری اداره پلیس ماپو هنوز به این موضوع واکنشی نشان نداده است. در حال حاضر، هنری همچنان به عنوان سفیر آنها در برابر خشونت مدرسه منصوب می شود.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ