تورهای اکسو

 « تورهای اکسو »

« Exoplanet »


اکسو از اکسو پلنت (1) – سیاره گمشده (The lost planet):

اولین تور سولوی گروه پسرانه ی چینی-کره ای اکسو به طور رسمی در ۷ آپریل ۲۰۱۴ معرفی شد و تا ۱۶ آپریل ۲۰۱۴ فروش بلیط آن ادامه داشت. در ۲۳ می ۲۰۱۴ اولین کنسرت این تور در محل برگزای المپیک ژیمناستیک سئول برگزار گشت.
آلبوم های وابسته‌ در این تور Mama, XOXO, Overdose بودند که در تاریخ  ۲۳ مِی ۲۰۱۴ با تعداد 30 برنامه شروع و در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۴ پایان یافت.
در ۲۱ مِی ۲۰۱۴ کمپانی SM بیانیه ای مبنی بر عدم شرکت کریس در تور پیش رو، داد و همچنین تمامی عکس ها و پوستر های تبلیغاتی و… کریس را حذف کرد، به این ترتیب تور با ۱۱ عضوِ باقی مانده برگزار شد.
به دنبال این اتفاق در ۱۰ اکتبر ۲۰۱۴ بیانیه ای مشابه برای لوهان منتشر شد و این عضو هم در ادامه ی این تور حضور نداشت.


اخبار کنسرت ها:

سئول:
در ابتدا بنا بر برگزاری ۲ کنسرت در سئول گذاشته شده بود اما به دلیل استقبال بی نظیر فن ها و فروش رفتن تمامی بلیطها تنها در ۱/۴۷ ثانیه، کنسرت سوم هم برگزار شد
در ۴ ژوئن ۲۰۱۴ در هنگ کنگ در حین برگزاری کنسرت دومِ اکسوپلنتِ ۱ ، موقع اجرای آهنگ Angel به دلیل وجود مشکل در دستگاهِ مخصوص بلند کردنِ D.O دو فن آسیب دیده و راهی بیمارستان شدند.بعد از این اتفاق اکسو عمیقاً نگرانی و عذرخواهی خود را اعلام کرد و دو عضو گروه، سوهو و دی.او به دیدن فنهای آسیب دیده در بیمارستان رفتند. در ادامه کمپانی SM نیز پشیمانی خود از عدم توجه کافی به مسائل امنیتی را اعلام کرده و تمامی هزینه ی بهبودِ دو فن را به عهده گرفت.
در کنسرتی که در ۱۲ سپتامبر ۲۰۱۴ در بانکوک برگزار شد لوهان در صفحه ی رسمی ویبوی خود پستی به محتوای معذرت خواهی و اطلاعیه ی عدم شرکت وی در ادامه ی تور و کنسرتها به علت بیماری، خستگی، سردرد و بی خوابی منتشر کرد.

زمان برگزاری تور:
۲۳ و ۲۴ و ۲۵ مِی ۲۰۱۴: سئول (کره)
۱ و ۲ ژوئن ۲۰۱۴: هنگ کنگ
۱۴ ژوئن ۲۰۱۴: ووهان (چین)
۲۸ ژوئن ۲۰۱۴: چونگ کینگ (چین)
۵ جولای ۲۰۱۴: چنگدو (چین)
۱۱ و ۱۲ جولای ۲۰۱۴: تایپه (تایوان)
۱۸ و ۱۹ جولای ۲۰۱۴: شانگهای (چین)
۲۷ جولای ۲۰۱۴: چانگشای (چین)
۲ آگوست ۲۰۱۴: شیان (چین)
۲۳ آگوست ۲۰۱۴: سنگاپور
۳۰ آگوست ۲۰۱۴: گوانگجو (چین)
۶ سپتامبر ۲۰۱۴: جاکارتا (اندونزی)
۱۳ و ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۴: بانکوک (تایلند)
۲۰ و ۲۱ سپتامبر ۲۰۱۴: پکن (چین)
۱۱ و ۱۲ و ۱۳ نوامبر ۲۰۱۴: فوکوکا (ژاپن)
۱۸ و ۱۹ و ۲۰ نوامبر ۲۰۱۴: توکیو (ژاپن)
۲۲ و ۲۳ و ۲۴ دسامبر ۲۰۱۴: اوساکا (ژاپن)

 


اکسو پلنت (۲) – اکسولوشن (The Exo’luxion):

دومین تور گروه اکسو بود که به طور رسمی در ژانویه ۲۰۱۵ توسط کمپانی اس ام با ۵ تاریخ اولیه معرفی و در تاریخ ۷ مارچ ۲۰۱۵ در سالن ژیمناستیک المپیک سئول شروع شد.
برای این تور برگزاری ۳۹ برنامه در آسیا و ۵ برنامه در آمریکای شمالی تعیین شده بود.
رکورد فروش این ۵ روز (۶۷۰۴۰ بلیط)، ۰/۴ ثانیه هست و در کل ۷۴۵۸۲۰ فن را از سرتاسر جهان گرد هم آورد که این پدیده باعث تبدیل اکسولوشن به بزرگترین تور اکسو و یکی از بزرگترین تورهای تاریخ کره و دنیا تبدیل شود.
آلبوم های وابسته به این تور اکسوداس (Exodus)، لاو می رایت (Love me right)، سینگ فور یو (Sing for you) بوده است.
این تور در ۷ مارچ ۲۰۱۵ شروع و در ۲۰ مارچ ۲۰۱۶ با تعداد ۴۴ برنامه پایان یافت.
در ۲۴ آگوست ۲۰۱۵ تائو عضو چینی این گروه با منتشر کردن بیانیه ای علیه کمپانی اس ام، از ادامه دادن کار حرفه ای خود به عنوان عضوی از گروه اکسو کناره گیری و تور اکسولوشن را با ۹ عضو رها کرد.


اخبارکنسرت ها:

سئول:
ابتدا قرار بر برگزاری ۴ کنسرت در سئول بود اما به دلیل فروش تمام بلیط ها در ۲۱ ژانویه ۲۰۱۵ و استقبال بی نظیر فن ها، کنسرت دیگری در تاریخ ۱۳ مارچ ۲۰۱۵ نیز برگزار شد.
همانطور که پیش تر در این مقاله خواندیم رکورد فروش بلیط این تور در ۰/۴ با ۶۷۰۴۰ (کل ۵ روز) بلیط بوده است.
بعد از برگزاری اولین کنسرت اکسو در ۷ مارچ خبر آسیب دیدگی و عدم توانایی شرکت دو عضو یعنی کای و تائو در کنسرت پیشِ رو منتشر شد.

تایوان:
در ۱۱ ژوئن ۲۰۱۵، اکسو برای انجام کنسرت دو روزه ی خود به تایوان سفر کردند، در همین حین به دلیل ابراز نگرانی مردم در کره از ابتلا به بیماری MERS، اعضای اکسو با رعایت تمامی پروتکل ها و به صورت مجزا از خروجی جداگانه ای برای خروج از فرودگاه استفاده کردند.
در حین برگزاری این تور درتایوان بسیاری از فنهای تایوانی گزارش آزار دیدن توسط گارد های امنیتی را دادند.

چین:
فنها برای برگزاری کنسرت دو روزه ی اکسو در پکن در تاریخ ۱۸و۱۹ جولای، به دلیل منتشر شدن عکسهای اعضا روی استیج که توسط نور لیزر هدف گرفته شده بودند، بسیار ابراز نگرانی میکردند.
در حین اجرای آهنگ «گرول» در ۱۲ دسامبر ۲۰۱۵ در نانجینگ، دی.او دفعات متعددی به دلیل لیز بودن سطح استیج دچار لغزش شده و در نهایت مجبور به درآوردن کفش ها و پا برهنه ادامه دادن کنسرت شد.

فیلیپین:
در ۵ دسامبر نتیزن‌ها به دیر خبر دادن و فروشِ دیرهنگام بلیط اعتراض کردند و خبر دادند که در ۱۳ دسامبر ۲۰۱۵ آخرین زمان فروش بلیط، اعلام قیمت و انتخاب صندلی های کنسرت بوده است.
تمام بلیطهای این کنسرت در ۳ ساعت به فروش رفت.
در ۱۹ دسامبر ۲۰۱۵ در حین برگزاریِ کنسرتِ اضافه، یعنی کنسرت دوم فیلیپین، اکسو تبدیل به اولین گروه کیپاپ شد که ۲ کنسرت متوالی در یک کشور داشته است.

آمریکا:
در ۱ دسامبر ۲۰۱۵ کمپانی my music taste که وظیفه ی برگزاری کنسرت ها در آمریکا را به عهده دارد، در ویدیویی در کانال یوتیوب خود خبر از برگزاری کنسرت اکسو در ۵ شهر آمریکای شمالی را اعلام کرد همچنین برای انتخاب این ۵ شهر یک رای گیری بین فن ها برگزار شد.
در ۷ دسامبر ۲۰۱۵ در اواخر رای گیری، کمپانی، ۵ شهر برنده یعنی نیویورک، شیکاگو، دالاس، لس آنجلس و ونکوور را معرفی کرد که به دنبال این خبر طرفداران اهل آتلانتا و تورنتو، کمپانی را تحت فشار گذاشته و اعلام کردند در رای گیری تقلب و اشتباهی صورت گرفته است.
در ۸ دسامبر ۲۰۱۵ کمپانی my music taste پیش آمدن هر گونه اشتباهی را رد کرد و توضیح داد که هدف از برگزاری این رای گیری تنها نشان دادن اشتیاق و جدی بودن طرفداران برای برگزاری کنسرت در شهر مورد نظرشان بوده و در آخر اعلام کردند فنهایی که در رای گیری بلیطهای taste را خریداری کرده بودند از امکانات ویژه ای نظیر دریافت سریعتر بلیط، محصولات امضا شده ی اعضا و همچنین دسترسی به تمرینات اکسو برخوردار خواهند شد.
در ۲۴ دسامبر ۲۰۱۵ کمپانی Dream maker بیانیه ای مبنی بر عدم شرکت «لِی» در کنسرت ۵م آمریکا، به دلیل فعالیت هایی که در چین داشته و روابط نامطلوب چین و آمریکا منتشر کرد.
در ۹ فوریه ۲۰۱۶ کمپانی my music taste در بیانیه ای رسمی عدم توانایی «کای» برای شرکت در کنسرت دالاس را به دلیل تاخیرِ به وجود آمده در ویزای او، اعلام کرد.
بعد از اتفاقاتی که برای اکسو در تور آمریکای شمالی افتاد ، فن های کره ای، کمپانی my music taste را تحت فشار قرار داده و گفتند اعضا در این کنسرتها مورد آزار جنسی و تبعیض نژادی قرار گرفتند. در پاسخ به این بیاناتِ سایت های کره ای، کمپانی، مسئولیت این اتفاقات را قبول نکرد و هرگونه اتهام این چنینی را رد و انکار کرد اما خبرِ جمع آوری مدارک و تحقیق و درصورت اثبات برخورد قانونی با گناهکاران را اعلام کرد.

زمان برگزاری تور:
۷،۸،۱۳،۱۴،۱۵ مارچ ۲۰۱۵: سئول (کره جنوبی)
۳۰،۳۱ می ۲۰۱۵: شانگهای (چین)
۱۲،۱۳ ژوئن ۲۰۱۵: تایپه (تایوان)
۲۰،۲۱ ژوئن ۲۰۱۵: بانکوک (تایلند)
۱۸،۱۹ جولای ۲۰۱۵: پکن (چین)
۱ آگوست ۲۰۱۵: چنگدو (چین)
۱۶،۱۷ آگوست ۲۰۱۵: چکلاپکوک (هنگ کنگ)
۲۲ آگوست ۲۰۱۵: شیاَن (چین)
۱۲ سپتامبر ۲۰۱۵: چونکینگ (چین)
۱۷ اکتبر ۲۰۱۵: گوانگجو (چین)
۳۱ اکتبر،۱ نوامبر ۲۰۱۵: فوکوکا (ژاپن)
۶،۷،۸ نوامبر ۲۰۱۵: توکیو (ژاپن)
۱۳،۱۴،۱۵ نوامبر ۲۰۱۵:اوساکا (ژاپن)
۲۱ نوامبر ۲۰۱۵:کوتای (ماکائو)
۱۲ دسامبر ۲۰۱۵:نانجینگ (چین)
۹،۱۰ ژانویه ۲۰۱۶: کالانگ (سنگاپور)
۲۳،۲۴ ژانویه ۲۰۱۶: پاسای (فیلیپین)
۱۰ فوریه ۲۰۱۶: گرند پریری (آمریکا)
۱۲ فوریه ۲۰۱۶: ونکوور (کانادا)
۱۴ فوریه ۲۰۱۶: لس آنجلس (آمریکا)
۱۹ فوریه ۲۰۱۶: رز مونت (آمریکا)
۲۱ فوریه ۲۰۱۶: نیوآرک (آمریکا)
۲۷ فوریه ۲۰۱۶: جاکارتا (اندونزی)
۵ مارچ ۲۰۱۶: دالیان (چین)
۱۲ مارچ ۲۰۱۶: کوالالامپور (مالزی)
۱۸،۱۹،۲۰ مارچ ۲۰۱۶: سئول (کره جنوبی)

 


اکسو پلنت (۳) – اکسوردیوم (The Exo’rdium):

سومین تور گروه اکسو بود که به طور رسمی در ۱۵ ژوئن ۲۰۱۶ معرفی و در سالن المپیک ژیمناستیک سئول در ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۶ شروع شد.
۶ تاریخ اول در کره، اکسو را تبدیل به اولین گروه کیپاپ کرد که طولانی ترین دوره ی کنسرت شخصی را داشتند.
در طی این تور کای با مشکلات آسیب دیدگی قوزک پا دست و پنجه نرم می‌کرد که این مشکل باعث عدم فعالیت وی در ۳ ماه اول این تور شد.
در فوریه ۲۰۱۷ کمپانی طی یک بیانیه ی رسمی اعلام کرد که کنسرت ها در مکزیکو و امریکا نیز ادامه پیدا می‌کنند و در نتیجه این تور به دومین تور جهانی اکسو تبدیل شد.
در ۳۰ مارچ ۲۰۱۷ اعلام شد که این گروه در ۲۷ و ۲۸ مِی، اجرای دوباره ای در سئول، در ادامه ی این تور خواهند داشت.
آلبوم های وابسته به این تور، Exact و lotto بودند.
این تور در ۲۲ ژوئیه ۲۰۱۶ با تعداد 37 برنامه و کنسرت، آغاز و در ۲۸ می ۲۰۱۷ پایان یافت.


اخبار کنسرت ها:

سئول:
در ژوئن ۲۰۱۶، ۶ تاریخ کنسرت توسط کمپانی معرفی و به طور رسمی این تور در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۶ با ۵ کنسرت و در نهایت کنسرت ششم به دلیل استقبال طرفداران برگزار شد.
در این تور اکسو دست از پوشیدن لباس ها و استایل قدیمی خود برداشته و با ظاهری جدید شروع به کار کردند. این لباسها به گونه ای طراحی شده بود که اجازه ی آشکار شدن قسمت بیشتری از پوست اعضا را می‌داد.
تور سوم اکسو همچنین در ژوئیه ۲۰۱۶ معرفی و عرضه ی ورژن دوم لایت استیک این گروه را با طراحی به صورت لوگوی گروه، به رنگ سفید و چراغ های رنگارنگ به همراه داشت.
همچنین مِرچ و محصولات رسمی جدیدی برای طرفداران این گروه روانه ی بازار شد. نمونه ای از این مرچ‌ها، تصاویر و عکسهای شفاف بود که طرفداران می‌توانستند با گرفتن آنها به سمت آسمان، تصاویر طبیعی را مشاهده کنند.
در ۲۳ ژوئیه ۲۰۱۶ قوزک پای رقصنده اصلی این گروه، کای، دوباره درگیر آسیب دیدگی شد.
در ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۶ در حین کنسرت لیدر اکسو، سوهو، صحبتی در مورد آسیب دیدگی کای داشت که به دنبال صحبتهای وی، کای هم به صحنه رفت و اعلام کرد که مشکل اون تنها کشیدگی لیگامان هاست و نه شکستگی، همچنین بابت ابراز نگرانی طرفداران تشکر کرد.
بعد از برگزاری ۳ کنسرت اول اکسو در سئول، بیانیه ای مبنی بر بهبودی نسبی کای و البته عدم شرکت او در اجرای برخی آهنگها منتشر شد.
در ۲۴ ژوئیه ۲۰۱۶، بعد از اجرای آهنگ light saber، طرفداران نگرانی خود را راجع به خستگی و درد کشیدن لِی ابراز کردند
با توجه به اخبار چونگ جو وون از یونهاپ، یک کنسرت ۳ ساعته و یک فیلم مخصوص برای هر عضو اکسو، به عنوان یک نیمه خدا و انسان ماوراالطبیعه، ساخته شده بود که قدرتهای مختلف طبیعت مثل آتش،آب،خاک و… را معرفی می‌کرد.
کنسرتهای ۶ روزه ی سئول اکسو، تنها ۸۴هزار طرفدار رو گرد هم نیاورد بلکه لیست بلندی از افراد مشهور و سلبریتی را نیز به سمت خود کشاند. میتوان از : بادا، لی جونگی ، مینهو عضو شاینی ، لی هوجونگ، ریو جون یول، گروه ردولوت، کوانگهی عضو زیا، سو هیونجین، گو هی سان، پارک مین ها، لی سومان، بک سونگ هیون، نام گیو ری، کانگ ته هوان، بروس یون، کیم هیوسون، کوان شی هیون، کیم کی بانگ، یون جون سوک، لی سونگ کیونگ، یو سونگ هو، کیم هی چان، جی سو، پارک سو هیون، هیویون عضو snsd، کیم نام جو عضو a-pink، و همچنین برادرِ سهون (عضو اکسو)، نام برد.
در ۳۰ مارچ ۲۰۱۷ ، اکانت رسمی vyrl اکسو اعلام کرد که اکسوردیوم، ۲ اجرای اضافه در سئول خواهد داشت که در ۲۷ و ۲۸ می برگزار می‌شوند.

چین:
در ابتدا طبق برنامه ریزی ها قرار بر برگزاری کنسرت در Hangzhou و Chengdu و Nanjing بود اما با توجه به بیانیه ی کره جنوبی مبنی بر پیروی از سیستم THAAD امریکا و همچنین پاسخ سنگین و تحریم آرتیست های کره جنوبی توسط چین، کل کنسرتهای اکسوردیوم در چین لغو شد.
بلیطهای کنسرت هانگژو تنها در ۵ دقیقه به فروش رفتند.
در ۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶ خبر بهبود کامل کای منتشر شد، وی نقش پررنگی را در اجراها در هانگژو به عهده داشت.

بانکوک:
در بانکوک ۲۴هزار بلیط تور اکسوردیوم تنها در ۳ دقیقه به فروش رفت و رکورد جدیدی را برای این گروه ثبت کرد.
با توجه به آسیب دیدن دست دو عضو این گروه، سهون و چانیول، آنها از اجرای کامل حرکات در این کنسرت ناتوان ماندند همچنین کای نیز با توجه به شرایط فیزیکی خود محدودیت هایی برای اجرا داشت.
در ۱۱ سپتامبر، یون جه سوک برای انجام ماموریت خود برای infinity challenge اکسو را به صحنه دعوت کرد تا اجرای ویژه ی خود، dancing king، را داشته باشند.

ژاپن:
روز اول کنسرت اکسو در فوکوکا، روز بازگشت و بهبودی کامل کای پس از آسیب دیدگی شدیدش بود. کای توانست در تمامی اجراها به جز رقص overdose حضور پیدا کند.
در طی این کنسرت، چانیول کاری از ماسایوشی یامازاکی به اسم one more time, one more chance را کاور کرد.
اکسو برای اجرای خود در توکیو و اوساکا، تک آهنگ جدید خود، coming over، را به لیست اجرا اضافه کردند.

فیلیپین:
در این دوران، لِی وقفه ای در کار خود با اکسو ایجاد کرد.

مکزیک:
در ۱ فوریه ۲۰۱۷ بیانیه ای مبنی بر برگزاری ادامه ی تور آسیای اکسو در مکزیک منتشر شد.
اکسو در مکزیک در یکی از بزرگترین محل های برگزاری، برنامه اجرا کرد و ۱۲۷۸۴ بلیط از ۱۴۱۹۸ بلیط (۹۰٪) را تنها در ۳۰ دقیقه فروخت و در نهایت این کنسرت در ۲۷ آپریل ۲۰۱۷ برگزار شد.

امریکا:
در فوریه ۲۰۱۷ یک بیانیه ی رسمی توسط حمایت کننده ی تور (my music taste) مبنی بر برگزاری کنسرت در نیویورک و لس آنجلس، منتشر شد.

زمان برگزاری تور:
۲۲ و ۲۳ و ۲۴ و ۲۹ و ۳۰ و ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۶: سئول (کره جنوبی)
۱۰ و ۱۱ سپتامبر ۲۰۱۶: بانکوک (تایلند)
۱۳ و ۱۴ سپتامبر ۲۰۱۶: هیروشیما (ژاپن)
۳۰ سپتامبر ۲۰۱۶: هانگژو (چین)
۲ و ۳ و ۴ اکتبر ۲۰۱۶: فوکوکا (ژاپن)
۱۲ و ۱۳ اکتبر ۲۰۱۶: هوکایدو (ژاپن)
۷ و ۸ و ۹ نوامبر ۲۰۱۶: ناگویا (ژاپن)
۲۶ و ۲۷ نوامبر ۲۰۱۶: تایپه (تایوان)
۳۰ نوامبر و ۱ دسامبر ۲۰۱۶: توکیو (ژاپن)
۹ و ۱۰ و ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶: اوساکا (ژاپن)
۱۱ و ۱۲ فوریه ۲۰۱۷: هنگ کنگ
۲۵ و ۲۶ فوریه ۲۰۱۷: کوئزون سیتی (فیلیپین)
۱۸ مارچ ۲۰۱۷: کوالالامپور (مالزی)
۲ آپریل ۲۰۱۷: سنگاپور
۲۵ آپریل ۲۰۱۷: نیوآرک (امریکا)
۲۷ آپریل ۲۰۱۷: مکزیکوسیتی (مکزیک)
۲۸ آپریل ۲۰۱۷: اینگل وود (امریکا)
۲۷ و ۲۸ می ۲۰۱۷: سئول (کره جنوبی)

 


اکسو پلنت (۴) – الیشن (The Elyxion):

چهارمین تور گروه پسرانه ی اکسو، به طور رسمی در ۱۹ اکتبر ۲۰۱۷ معرفی و در ۲۴ نوامبر در سئول شروع شد.
آلبوم های وابسته به این تور The war:the power of music , Countdown بودند.
الیشن در ۲۴ نوامبر ۲۰۱۷، با مجموع 25 برنامه آغاز و در ۱۱ آگوست ۲۰۱۸ پایان یافت.
تکرار کنسرتهای الیشن در سئول در ۱۳-۱۵ ژوئیه و در ماکائو در ۱۰-۱۱ آگوست برگزار شد.


اخبار کنسرت ها:

سئول:
به طور رسمی توسط کمپانی اس.ام اعلام شد که این تور در ماه اکتبر ۲۰۱۷ شروع می‌شود و ۳ تاریخ برای آن از ۲۴ تا ۲۶ نوامبر در نظر گرفته شده است.
در زمان فروش بلیط ها، گزارش شد که سرور های yes24 که یکی از شرکای رسمی فروش بلیط بود، به دلیل ترافیک بالا و ناگهانی سایت آسیب دیده و رکورد خودشان در بلیط فروختن را در ۴۴ ساعت شکستند.
اولین هنرمندی که در Gocheok Sky Dome اجرا داشت گروه اکسو بود که در ۳ روز متوالی صورت گرفت و بیشترین جمعیت را از زمان بازگشایی این مجموعه به سمت خود کشاند (بیشتر از ۶۶۰۰۰ طرفدار).

فوکوکا:
در روز اول کنسرت در این شهر، سوهو استیج تکی خودش از آهنگ playboy را به دلیل احترام به درگذشت جونگهیون عضو گروه Shinee که نویسنده ی این آهنگ نیز بود، لغو کرد.
اکسو آهنگهای جدید خود به نام های Cosmic railway و Electric kiss را به لیست اجرای کنسرتشان در سایتاما و اوساکا اضافه کردند.
در ۳۱ مارچ ۲۰۱۸ در ژاپن یک برنامه ی تلویزیونی از تور الیشن پخش شد.

بانکوک:
تمامی بلیطهای کنسرت در این شهر به تعداد ۳۳۰۰۰ برای ۳ برنامه ی اکسو در کمتر از ۵ دقیقه به فروش رفتند.

زمان برگزاری تور:
۲۴،۲۵،۲۶ نوامبر ۲۰۱۷: سئول (کره)
۲۲،۲۳،۲۴ دسامبر ۲۰۱۷: فوکوکا (ژاپن)
۲۷،۲۸ ژانویه ۲۰۱۸: سایتاما (ژاپن)
۱۰،۱۱ فوریه ۲۰۱۸: تایپه (تایوان)
۲۳،۲۴ فوریه ۲۰۱۸: اوساکا (ژاپن)
۳ مارچ ۲۰۱۸: سنگاپور
۱۶،۱۷،۱۸ مارچ ۲۰۱۸: بانکوک (تایلند)
۲۸ آپریل ۲۰۱۸: پاسای (فیلیپین)
۲،۳ ژوئن ۲۰۱۸: هنگ کنگ
۷ ژوئیه ۲۰۱۸: کوالالامپور (مالزی)
۱۳،۱۴،۱۵ ژوئیه ۲۰۱۸: سئول (کره جنوبی)
۱۰،۱۱ آگوست ۲۰۱۸: ماکائو

 


اکسو پلنت (۵) – اکسپلورِیشن (The Exploration):

پنجمین تور گروه پسرانه ی اکسو در ۳۰ می ۲۰۱۹ به طور رسمی معرفی و در ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۹ در KSPO Dome در سئول شروع شد.
آلبوم های وابسته به این تور Don’t mess up my tempo , Love shot , Obsession بودند.
اکسپلوریشن با ۳۱ برنامه در ۱۹ ژوئیه ۲۰۱۹ شروع شد.


اخبار کنسرت ها:

سئول:
کمپانی اس.ام به طور رسمی در ماه مِی ۲۰۱۹، خبر برگزاری این تور و کنسرتهای ۶ روزه ی سئول در Olympics gymnastics arena در تاریخ ۱۹-۲۱ و ۲۶-۲۸ ژوئیه ۲۰۱۹، را اعلام کرد.
مانیلا:
به دلیل استبقال طرفداران پس از برگزاری روز اول کنسرت در ۲۳ آگوست ۲۰۱۹ در مانیلا، یک تاریخ دیگر برای کنسرت هم اضافه شد.

زمان برگزاری تور:
۱۹،۲۰،۲۱ و ۲۶،۲۷،۲۸ ژوئیه ۲۰۱۹: سئول (کره)
۱۰،۱۱ آگوست ۲۰۱۹: هنگ کنگ
۲۳،۲۴ آگوست ۲۰۱۹: پاسای (فیلیپین)
۱۵ سپتامبر ۲۰۱۹: سنگاپور
۲۰،۲۱،۲۲ سپتامبر ۲۰۱۹: بانکوک (تایلند)
۲۸،۲۹ سپتامبر ۲۰۱۹: تایپه (تایوان)
۱۱،۱۲،۱۳ اکتبر ۲۰۱۹: فوکوکا (ژاپن)
۱۸،۱۹ اکتبر ۲۰۱۹: اوساکا (ژاپن)
۲۲،۲۳ اکتبر ۲۰۱۹: یوکوهاما (ژاپن)
۲۳ نوامبر ۲۰۱۹: جاکارتا (اندونزی)
۱۴ دسامبر ۲۰۱۹: کوالالامپور (مالزی)
۲۰،۲۱،۲۲ دسامبر ۲۰۱۹: میاگی (ژاپن)
۲۹،۳۰،۳۱ دسامبر ۲۰۱۹: سئول (کره)
در ۳۰ دسامبر ۲۰۱۹ اکسوپلنت ۵ به عنوان یک برنامه تلویزیونی در ژاپن پخش شد.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
5 نظرات
 1. Dream 13 می گوید

  با دیدن معرفی این کنسرت ها خاطرات اون دوران برام تداعی شد. امیدوارم که دوباره همگیشون رو کنار هم ببینیم و یه کنسرت خفن برامون اجرا کنن.
  خسته نباشید خیلی کامل و جامع راجع به کنسرت ها و تاریخ شون توضیح داده بودید 😊

  1. آستیاژ رئیسی می گوید

   خبرهای غیرموثقی از کارکنان کمپانی، مبنی بر برگزاری دوباره‌ی کنسرتها و فن میتینگ ها هست 😍 امیدوارم به زودی تاییدشون کنن
   ممنون از نظر خوبت ^^

   1. Dream 13 می گوید

    ایشالا که موثق بشن و به حقیقت بپیوندن واقعا خیلی ناراحت کننده است که این همه برای بازگشت شون صبر کنیم ولی اتفاقی در نهایت نیفته.

 2. مهدیس دنکوب می گوید

  فرشته های من🥲❤
  چقدر حس و حال اون زمان و پر از کنسرت خوب بود، امیدوارم با اومدن سوهو یک استیج پر از قدرت رو به دنیا نشون بدیم🔥
  خسته نباشی عزیزم خیلی عالی بود💜

  1. آستیاژ رئیسی می گوید

   اره واقعا همه امیدواریم زودتر، پرقدرت و کنارهم برگردن به استیج 😍
   مرسی از نظر خوبت 💙