تهران تا سئول
از تهران تا سئول راهی نیست اگر راه را بلد باشی!

مقابله با استرس مهاجرت

3 146

امروزه ما انسان ها در معرض انواع مختلفی از استرس ها هستیم.یکی از مهم ترین این استرس ها که لازم است تا با کمک مشاوری مجرب به مقابله با آن بپردازیم،استرس مهاجرت است.در این پست از وبسایت تهران تا سئول چند راهکار مفید و کمک کننده برای مقابله با استرس مهاجرت اورده شده؛با ما همراه باشید.

 

نویسندگان:دکتر امین زندی، مهدیس نوری


مهاجرت به خودی خود چالش‌های زیادی به همراه داره که ممکنه باعث ایجاد استرس زیادی بشه. افراد مهاجر با توجه به شرایطی که دارن انواع مختلفی از استرس رو تجربه میکنن که این تجربیات میتونن ذهنی و جسمی باشن.هر فردی در دوره‌ای از زندگی خودش استرس و اضطراب رو تجربه می‌کنه. و راه‌های زیادی برای کنترل کردن استرس به روش‌های سالم و کمک کننده وجود داره. افراد مهاجر با توجه به شرایطی که دارن، انواع مختلفی از استرس رو تجربه می‌کنن. مثلا استرسی که مقیم دائم قانونی، پناهنده و مهاجر غیرقانونی تجربه می‌کنه متفاوت هست.

مقابله با استرس مهاجرتاسترس قبل از مهاجرت ممکنه به دلیل تجربیات مختلفی مثل چالش‌های مالی و شرایط دیگه سیاسی و اجتماعی باشه. مهاجرت به خودی خود چالش‌های زیادی به همراه داره که ممکنه باعث ایجاد استرس زیادی بشه. این تجربیات می‌تونن هم ذهنی و هم جسمی باشن و با روابط، موقعیت اجتماعی از نظر قانونی و عوامل ازار دهنده دیگه ارتباط داشته باشن.

چند راهکار کمک کننده برای مقابله با استرس مهاجرت:

۱) از نظر جسمی مراقب خودت باش

ورزش کردن باعث کاهش استرس میشه و فواید زیادی برای سلامتی داره.

۲) از نظر ذهنی مراقب خودت باش

هیچ اشکالی نداره اگر دنبال گرفتن خدمات مشاوره باشی، حتی اگر درموردش مطمئن نیستی. امتحانش کن!

۳) روابط مثبت ایجاد کن

ایجاد دوستی‌ها و روابط دیگه می‌تونه باعث بشه که بتونی در مورد تجربیات خودت صحبت کنی و تنش یا استرسی که ممکنه داشته باشی رو کاهش بده.

تبلیغات

3 نظرات
 1. آواتار Alma
  Alma می گوید

  عا…خب اگه نداشته باشیم چی؟…چه موضوع مسخره ای….

  1. آواتار هومان نمکی زاده اصفهانی
   هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

   سلام.خیلی خوبه اگر استرس نداشته باشید چون متاسفانه حجم زیادی از افراد که قصد مهاجرت دارند،این استرس رو تجربه میکنند.

 2. آواتار ملینا
  ملینا می گوید

  کاش میشد مطمئن شد که چقدر ایرانی توی کره هستن. آدم میترسه از تنهایی توی کره. من توی اپلیکیشن Migmate یه سری ها رو دیدم که توی ترکیه، اروپا آمریکا و کانادا و استرالیا از ایرانیان مقیم که مشغول کار هستن ولی سمت آسیا اطلاعاتی از ایرانیان مقیم نداره هنوز. چون تازه اومده… امیدوارم خیلی زود بتونیم مهاجرت کنیم و خلاص بشیم از این وضع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از نظر شما متشکریم!