تهران تا سئول
از تهران تا سئول راهی نیست اگر راه را بلد باشی!

معرفی کاراکترهای BT21

1 608

امروزه تعداد طرفداران و علاقه‌مندان کشور کره جنوبی روز به روز در حال افزایش است و یکی از دلایل محبوبیت بالای این کشور، وجود گروه‌های کیپاپی مختلف و تنوع موسیقیایی جذاب و دوست داشتنی آن است که افراد زیادی را جذب این کشور می‌کند. یکی از گروه های کیپاپی محبوب کشور کره، گروه بی‌تی‌اس است که میزان محبوبیت بالایی بین طرفداران دارد و حال با ارائه عروسک هایی الهام گرفته شده از شخصیت هایشان کاراکترهای محبوبی را طراحی کرده اند. در ادامه این پست از مجله فرهنگی خبری تهران تا سئول به معرفی این کاراکترهای دوست داشتنی و ویژگی‌های آن‌ها میپردازیم؛ پس با ما همراه باشید.

عروسک های BT21


پروژه BT21 چیست؟

پروژه BT21 یک دارایی مجازی جدید است که به صورت مشترک و با همکاری لاین فرندز (line friends) و بی‌تی‌اس در سال 2017 متولد شد. اعضای بی‌ تی‌ اس با طراحی های جذاب و مفهوم های منحصر به فرد و داستان سرایی های متفکرانه خود تلاش قابل توجه‌ای برای برقراری ارتباط با طرفداران خود در سراسر جهان کرده اند. جالب است بدانید که پس از ارائه این شخصیت‌های بامزه، خریداران و طرفداران این گروه با پشتیبانی و علاقه نشان دادن زیاد به عروسک های BT21 منجر به رشد سریع و بالا رفتن محبوبیت آن‌ها در سراسر جهان شدند، به طوری که تنها می‌توان با سرچ نام تجاری BT21 UNIVERSE این عروسک ها را در فروشگاه های انلاین و فروشگاه های فیزیکی سرتاسر جهان پیدا و خریداری کرد و این برند تجربه منحصر به فرد و با کیفیتی را در اختیار مصرف کنندگان خود قرار می‌دهد. این برند به جای ساختن آواتارهایی از ظاهر فیزیکی اعضای گروه، طراحی این عروسک ها را به عهده خود طراحان و اعضای گروه بی‌تی‌اس قرار داد و هر یک از آنها ویژگی ها و ارزش های شخصیتی متفاوتی را با همکاری طراحان این برند برای این عروسک ها انتخاب کردند که بازتاب شخصیت اعضای گروه بی‌تی‌اس بود. حال این کاراکتر ها با 5.34 میلیون دنبال کننده در یوتیوب، و 12.793.995 میلیون دنبال کننده در توییتر، و 5.9 میلیون دنبال کننده در اینستاگرام، محبوبیت خود را نشان می‌دهند.


اما چرا بی‌تی‌اس؟!

بی‌تی‌اس

بی‌تی‌اس، اولین هنرمندانی هستند که به پروژه Friends Creators ملحق شدند. این پروژه یک برنامه طراحی بوده که باعث رقم خوردن پیوندی بین برند جهانی طراحی کاراکتر، یعنی لاین فرندز با جمله و کلمات کلیدی زیر شده:

بی تی اس تأثیری قدرتمند و قوی در جهان دارد، و اعضای آن بهترین داستان سرایان زمان ما هستند که می‌توانند داستان توسعه این شخصیت ها را در اینترنت به اشتراک بگذارند.

نام BT21 از نظرات شوگا الهام گرفته شده است که باور داشت کاراکترها باید هم قرنی که در آن هستند و هم نام بی تی اس را منعکس کرده و نشان دهند و این گونه نام گروه یعنی BT21 بوجود آمد.


شخصیت‌های اصلی دنیای BT21:

در ادامه هشت شخصیت جذاب و اصلی BT21 را معرفی می‌کنیم:

تاتا (Tata):

تاتا ولیعهد سیاره bt21تاتا (Tata) یک ولیعهد در سیاره bt21 است. او صاحب قدرت های ماورأ طبیعی و بدنی فوق العاده کشی است که به طول ها و اشکال مختلفی تبدیل ميشود. تاتا شخصیتی است که کیم تهیونگ با نام هنری وی (V) آن را طراحی کرده است. وی می‌خواست که این عروسک شخصیت خاص و منحصر به فردی داشته باشد تا صرفا زیبا چون خود تهیونگ عاشق شخصیت‌های بامزه و خاص است.

مانگ (Mang):

مانگمانگ (Mang) همیشه یک ماسک مرموز به صورت دارد ولی می‌توانید لبخند قلبی و جذاب او را حتی با وجود این ماسک تماشا کنید. او یک پونی کوچولوی جذاب است اما وقتی ماسک خود را برمی‌دارد می‌بینید که یک سنجاب کوچک و دوست داشتنی است. او حالا شجاعت کافی پیدا کرده تا شخصیت و چهره خود را به نمایش بگذارد. مانگ، شخصیتی است که جانگ هوسوک با نام هنری جیهوپ (Jhope) طراحی کرده و براساس داستان خود او که اول دیبو به خاطر گرفتن هیت مجبور به پوشاندن چهره خود بود، طراحی شده است.

چیمی (Chimmy):

چیمیچیمی (CHimmy) یک پاپی (توله سگ) دوست داشتنی است که همیشه یک هودی زرد به تن دارد. او عاشق دورهمی و پاتوق است و یک همراه خوب برای اعضای گروه حساب می‌شود. چیمی مجبور است روی هر چیزی که شروع می‌کند به سختی تمرکز و کار کند. چیمی شخصیتی است که پارک جیمین با نام هنری جیمین (Jimin) آن را طراحی کرده و به گفته خودش گونه های تپل و کیوت چیمی مردم را به یاد چهره جیمین اوایل دبیو می‌اندازد.

آر-جی (Rj):

آر-جیآر-جی (Rj) یک نوع آلپاکا (نوعی شتر آمریکائی) است که همیشه یک شال پارکا قرمز رنگ می‌پوشد زیرا تا حدودی سرمایی است و زود سرما می‌خورد. او عاشق خوردن و آشپزی کردن است و روح و قلب مهربانی دارد که باعث می‌شود همه کاراکترها احساس خوبی در خانه در کنار همدیگر داشته باشند. آر-جی شخصیتی است که کیم سوکجین با نام هنری جین (Jin) به طراحی آن پرداخته است. او عاشق آلپاکاهاست و از خیلی وقت پیش نقاشی های زیادی را از آن‌ها می‌کشیده است. اعضای بی‌ تی اس می‌گویند که جین موقع غذا خوردن، ظاهری کیوت، شبیه آلپاکا دارد.

کویا (Koya):

کویا عروسک نامجون یک کوالای دوست داشتنی کویا (Koya)، یک کوالای درخشان و با استعداد است. او خیلی کیوت و خوابالو بوده و همیشه با ذهنی پر از افکار و ایده در حال چرت زدن است. کویا شخصیتی است که کیم نامجون با نا هنری آر اِم (RM) طراحی کرده چون او فکر می‌کند که کوالا ها واقعا زیبا هستند.

کوکی (Cooky):

کوکی عروسک جونگکوککوکی (Cooky) یک خرگوش ورزشکار است. او عاشق ورزش کردن است و بنظرش هر وقت که عصبانی است شبیه یک مرد با ماهیچه‌های عضلانی می‌شود. او قلبی مهربان و ظاهری بامزه دارد. کوکی کسی است که همه اعضا می‌توانند روی آن حساب کنند. کوکی شخصیتی است که جانگ جونگکوک با نام هنری جِی کِی (JK) آن را طراحی کرده است. کوکی عاشق این است که همیشه‌ یک شیرینی شکلاتی خوشمزه با خود داشته باشد و همین ایده الهام بخش خلق شخصیت شوکی (Shooky) شد.

شوکی (Shooky):

شوکی عروسک شوگا شوکی (shooky)، یک شیرینی کوچولوی خوشمزه عاشق شوخی کردن است، به خصوص شوخی هایی که با دوستان خود دارد. تنها چیزی که شوکی از آن متنفر است شیر بوده و بهترین دوست کوکی است. شوکی شخصیتی است که مین یونگی با نام هنری شوگا (Suga) آن را خلق کرده است. او در ابتدا می‌خواست سگ خود هالی را طراحی کرده و بکشد اما گفت شبیه بقیه شخصیت های کاراکتری تکراری است و به همین خاطر هم با الهام گرفتن از سگش این شخصیت بامزه و کوچک را خلق کرد.

ون (Van):

ون نماینده ارمی ها و محافظ کهکشان وَن (Van) شخصیتی است که توسط طراحان LINE Friends طراحی و ساخته شده است. ون یک ربات فضایی است که از سیاره BT21 در کهکشان محافظت می کند و گفته می شود که نماینده و سمبل آرمی‌ها (ARMY) است. این شخصیت محافظه گر از مصاحبه با بی تی اس در مورد آرمی‌ها و اینکه چه نوع شخصیت هایی را می خواهند با همکاری کمپانی LINE خلق کنند الهام گرفته شده است.


اعضای خانواده و دوستان BT21:

چتی (Chatty):

جوجه کوچک

چتی (Chatty)، جوجه‌ای کوچک که دوست کویا است و برگ‌های خوشمزه اکالیپتوس را با کویا تقسیم می‌کند.

بلوط‌های کوچک:

بلوط های کوچک

دو بلوط کوچک که از دوستان کویا هستند و در جنگل اکالیپتوس باهم و در کنار هم زندگی می‌کنند.

برگ اکالیپتوس:

برگ اکالیپتوس

یک برگ اکالیپتوس دوست داشتنی که می‌تواند صحبت کند.

مویا (Moya):

مویا

مویا (Moya)، کسی که شبیه به کویا است و کویا او را دوست خود می‌داند ولی او، کویا را تنها به عنوان رقیب خود می‌شناسد و تلاش می‌کند تا او را در نبرد هوش و خرد شکست دهد.

آر-ای (Ra):

آر-ای

آر-اِی (Ra)، پدر آر-جی، کسی که همه کاری برای خانواده خود و حفظ موهایش می‌کند.

آر- (Rㄱ):

مادر آر-جی

آر- (Rㄱ)، مادر آر-جی، کسی که سلیقه عالی در استایل و مد داشته و عاشق خانواده خود است. البته او آشپز عالی هم هست.

آر-کی (RK):

آر-کی

آر-کی (RK)، برادر آر-جی، کسی که چشمان معصوم و دوست داشتنی داشته و می‌تواند همه را عاشق خود کند.

دی-جی (Dj):

دی-جی

دی-جی (DJ)، شخصیت و هویت جایگزین آر-جی در زمان‌هایی ظاهر می‌شود که آر-جِی کثیف، حساس و بداخلاق است.

موستاشو (Mustashu):

پدربزرگ موستاشو

پدربزرگ موستاشو (Mustashu)، کسی که به شوکی و CRUNCHY SQUAD زندگی بخشید. او بعد از خوردن شیر ترشیده، دیگر قادر به پختن و نانوایی نیست.

خانواده کرانچی (CRUNCHY SQUAD):

خانواده کرانچی

خانواده کرانچی (CRUNCHY SQUAD)، شیرینی‌هایی شبیه شوکی هستند که همیشه از شوکی پیروی می‌کنند و او را دوست دارند. شوکی به آن‌ها CRUNCHY SQUAD می‌گوید.

شرور فر:

شرور فر

شرور اجاق گاز، شیرینی سوخته‌ای است که تنها در فر باقی مانده است.

کان (Conn):

کان

کان (Conn)، مربی رقص مانگ، بهترین رقصنده دنیا است که آرزوی رسیدن به عشق را دارد.

گوانگ (GWANG):

گوانگ

گوانگ (GWANG)، یکی از دوستان رقاص مانگ که به شدت به مانگ حسادت می‌کند، چون مانگ رقاص بهتری است.

چیِف (Chief):

چیف

چیِف (Chief)، یکی از هم باشگاهی های چیمی است که دقیقا استعداد و شخصیتی مخالف چیمی دارد. او با حرف‌های رک و بی‌ادبانه خود دیگران را همیشه آزار می‌دهد.

کوچولوهای کاوشگر:

کوچولوهای کاوشگر

کوچولوهایی که از دوستان چیمی بوده و شب و روز در حال گردش و گشت و گذار هستند. آن‌ها همیشه مشغول صحبت و کاوش در محله و زندگی همسایه‌هایشان هستند.

پادشاه سیاره بی تی (BT):

پادشاه سیاره تاتا

پدر تاتا، پادشاه سیاره بی تی (BT)، مردی جدی و باوقار است.

توتو (TUTU):

توتو

توتو (TUTU)، برادر تاتا، شخصیتی کاملا برعکس تاتا داشته و چندان دوستانه و صمیمی رفتار نمی‌کند.

تی‌تی (TITI):

تی‌تی

تی‌تی (TITI)، خواهر تاتا، یک شاهزاده خانم شجاع و دوست داشتنی است که دنیای خودش را دارد. او باهوش است و در اغلب اوقات از برادران خود پیشی می‌گیرد.

سی-گال (C-GUL):

سی-گال

سی-گال (C-GUL)، پدر کوکی، یک بوکسور قوی و جسور است.

جوکی (Jooky):

جوکی

جوکی (Jooky)، یکی از دوستان صمیمی کوکی است که با همديگر بوکس را یاد گرفتند.

ایان (Ian):

ایان

ایان (Ian)، کاراکتری شبیه به کوکی بوده و کسی است که قبلا دوست نزدیک و صمیمی کوکی و جوکی بوده است. او یک روز بعد از دعوایی که با جوکی میکند بطور ناگهانی ناپدید می‌شود.


داستان دنیای BT21:

عروسک های BT21

کاراکترهای BT21 در دنیای خیالی به نام Universtar BT21 به همراه اعضای خانواده و دوستانشان زندگی می‌کنند. ماجرا از آنجایی شروع می‌شود که:

پرنس تاتا از سیاره BT21 که در حال سفر کردن و گشت و گذار با ون بود ناگهان به روی سیاره زمین سقوط می‌کند. برای گسترش عشق و محبت بر روی زمین، تاتا تلاش می‌کند که یه ستاره محبوب شود. در طی این ماجرا، 6 عضو جذاب گروه یعنی، کویا، آر-جِی، شوکی، مانگ، چیمی و کوکی را ملاقات کرده و تیم BT21 را می‌سازد و همگی آنها آرزوی تبدیل شدن به مشهورترین ستاره‌ها در سیاره Universtar را دارند و به این ترتیب سفر آن‌ها شروع می‌شود.


فکت های جالب درباره BT21:

عروسک های BT21

– ایده اولیه دنیای BT21 توسط بنگ شی هیوک، موسس کمپانی موسیقی هایب، برای اولین بار در اِرای Love Yourself: Her مطرح شد.

– شخصیت‌های BT21 برخلاف باورها جنسیتی ندارند و یک کاراکتر بدون جنسیت محسوب می‌شوند.

– جالب است بدانید که این گروه خیالی هم فندوم خاص خود را دارد و اسم فندوم BT21، یونی اِستار (UNISTAR) است.

– گروه BT21 بازی مخصوص به خود را برای گوشی‌های هوشمند دارد که Puzzle Star BT21 نام دارد.


قسمتی از انیمیشن BT21:

این ویدیو از یوتیوب می‌باشد، برای تماشای آن لطفا فیلترشکن خود را روشن کنید.


آرمیییییی، نظرتون راجع به این کاراکترهای دوست داشتنی BT21 چیه؟ کدوم شون کاراکتر مورد علاقه شماست و بیشتر از همه دوستش دارید؟ توی بخش کامنتا منتظر نظرات تون هستیم ^-^

تبلیغات

1 نظر
  1. آواتار هومان نمکی زاده اصفهانی
    هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

    خسته نباشی فائزه جان.
    پست جذابی بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از نظر شما متشکریم!