داستان عشق 1500 ساله بین پرنس ایرانی و پرنسس کره ای!

داستان عشق 1500 ساله بین یک پرنس ایرانی و یک پرنسس کره ای که می تواند تاریخ را بازنویسی کند!

 

بیش از هزار سال قبل از رسیدن اولین کاشف اروپایی به سواحل کره، امپراتوری ایران مشغول نوشتن داستان های عاشقانه درباره شاهزاده خانم‌های کره‌ای بود.

این یک داستان کمتر شناخته شده است که می تواند دیدگاه ما را تغییر دهد. اخیراً، مورخان با نگاهی دوباره به یک حماسه قدیمی ایرانی که در حدود سال 500 پس از میلاد نوشته شده بود، دریافتند که در مرکز داستان، داستان غیرعادی ازدواج یک شاهزاده ایرانی با یک شاهزاده خانم کره ای قرار دارد!

این یک کشف باورنکردنی است! تا همین اواخر، ما مطمئن نبودیم که حتی در آن زمان ایرانیان کره را بشناسند!این افشاگری جدید نشان می دهد که ایران فقط با کره ارتباط نداشته است بلکه این کشورها ارتباط نزدیکی داشته‌اند و ممکن است نیاز به بازنویسی کامل تاریخ داشته باشد.

کوشنامه: حماسه 1500 ساله ایرانی درباره کره

این داستان کوشنامه نام دارد و به خودی خود کشف جدیدی نیست. این داستان یکی از محبوب‌ترین داستان‌هایی است که از امپراتوری ایران بیرون آمده است، داستانی که در 1500 سال از زمان نوشتنش بارها گفته و بازگو شده است.

کشمانه شعری عظیم و حماسی درباره موجودی خبیث با عاج فیل به نام کوس است که خانواده ایرانی را در طول نسل ها به وحشت می اندازد. کل داستان صدها سال و هزاران بیت شعر را در بر می گیرد اما بخش واقعاً جالب آن جایی در وسط است. نویسنده در آنجا نشست و 1000 بیت شعر شاعرانه را به شرح زندگی در کره در زمان سلسله سیلا اختصاص داد.

 

پادشاه و ملکه سیلا. کره جنوبی، موزه ملی فولکلور سئول – لباس‌های کره‌ای سنتی پادشاهی سیلا (57 قبل از میلاد – 935 پس از میلاد)

نامه ای عاشقانه به کره جنوبی

کره جنوبی زمانی وارد بازی می شود که داستان شروع به تمرکز بر شاهزاده جوان و نجیب ایرانی به نام آبتین می کند. آبتین برای تمام زندگی خود مجبور بوده است در جنگل زندگی کند و از شر کوس تاسکد پنهان شود. او فقط یک چیز دارد که او را در امان نگه دارد: یک کتاب جادویی که آینده اش را به او می گوید.

تقریباً مانند شکستن دیوار چهارم است. آبتین یک نسخه از کتابی که ما در حال خواندن آن هستیم دارد، و او بالا نیست که چند صفحه را جلوتر ورق بزند تا ببیند همه چیز چگونه به پایان می رسد.در واقع، این همان کاری است که او انجام می دهد. او فصل بعدی را می خواند و متوجه می شود که قرار است به پادشاهی سیلا کره برود و پس از مدت کوتاهی گیج شدن و رفتن به چین با آغوش باز مورد استقبال پادشاه سیلا قرار می گیرد.

از اینجا، داستان فقط صفحه به صفحه توصیفات مجلل از زیبایی کره است. مسلماً، برخی از آنها کمی بیش از حد به نظر می رسند. مثلاً می‌گوید کره آنقدر مملو از طلا است که حتی سگ‌ها را با بند طلایی نگه می‌دارند. اما در کل، توصیف آنقدر دقیق است که مورخان مدرن مطمئن هستند که نویسنده باید خودش از آن بازدید کرده باشد.

آبتین مجذوب زیبایی این کشور و کمی بعد زیبایی شاهزاده خانم فرانگ شده است. او دیوانه وار عاشق شاهزاده خانم کره ای می شود،برای ازدواجش از پادشاه التماس می کند. و او به زودی همسر او و مادر پسر اولش می شود.

 

ازدواج آبتین و فرانگ

 

داستان یک قهرمان کره ای

البته بعید است که هیچ یک از اینها واقعاً اتفاق افتاده باشد و افسانه نباشد. برای یک چیز، شواهد محدودی وجود دارد مبنی بر اینکه ایران 1500 سال را در وحشت هیولایی جاودانه با عاج فیل سپری کرده است، و حتی کمتر از این که شاهزاده های اولیه ایرانی کتاب های جادویی داشته اند که می تواند آینده را به آنها بگوید.

اما نماد پناه بردن شاهزاده ایرانی به کره و عاشق شدن شاهزاده خانم کره ای غیرقابل انکار است. این دلیل محکمی است که نشان می‌دهد ایرانی‌ها ۱۵۰۰ سال پیش در مورد کره می‌دانستند.
با این حال، آنچه بعد اتفاق می افتد، چیزی است که آن را واقعاً بزرگ می کند. پسر فرانگ فقط یک شخصیت فرعی نیست.
تولد او نقطه عطفی در کل داستان است.

شاهزاده ایرانی تمام زندگی خود را در مخفیگاه می گذراند و هنگامی که سرانجام به وطن خود باز می گردد، در نهایت توسط مردان کوس کشته می شود. اما این پسر دو رگه ایرانی-کره ای اوست که اوضاع را تغییر می دهد.

فرانگ و پسر آبتین در نهایت ارتش تشکیل می دهند و شورش علیه کوس را رهبری می کنند. برای قرن ها، در این داستان، ایران توسط یک هیولای شیطانی و عاج عذاب می گیرد. تنها تحت فرمان این پسر و مادرش است که ایران سرانجام آزادی خود را به دست می آورد.

امپراتوری در مرگ: بقایای گسترده تخت جمشید

 

این نقاشی ایرانی قرن چهاردهمی صحنه‌ای از کوشنامه را به تصویر می‌کشد که به عقیده محققان
می‌تواند نامزدی شاهزاده آبتین (زانو زده) و سیلا شاهزاده فرانگ (نشسته) باشد. (موزه دانشگاه هانیانگ)

رازی پنهان در دید ساده

برای 1500 سال، مردم بدون اینکه بدانند به چه چیزی نگاه می کنند، این داستان را می خوانند. برای مدت طولانی، ما تصور می کردیم که داستان فقط در مورد چین است.

در داستان، پادشاهی کره ای سیلا به عنوان “چین” نامیده می شود، نامی که می تواند به چین یا کره اشاره کند. در واقع این حتی یک نقطه داستان در داستان است. در ابتدا، آبتین، مانند بسیاری از مورخان، «چین» را در کتاب آینده‌گوی جادویی‌اش اشتباه می‌خواند و فکر می‌کند که قرار است به چین برود. و درست مانند مورخان مدرن، سال‌ها طول می‌کشد تا متوجه شود که در واقع درباره چین صحبت می‌کند.

با این حال، اخیراً، مورخان دوباره به این توصیفات نگاهی انداخته‌اند و متوجه شده‌اند که واقعاً چقدر با کره مطابقت دارند. توصیفات این کتاب به هیچ وجه شبیه چین نیست، اما توصیف کامل و واضحی از کره قرن ششم است – جایی که، باور کنید یا نه، آنها واقعا سگ های خود را با بند طلای خالص نگه داشته‌اند.

بازنویسی کامل تاریخ

این واقعاً ممکن است نحوه نگاه ما به تاریخ را کاملاً تغییر دهد.
برای مدت طولانی، کره مکانی منزوی و دور از دنیای غرب به نظر می رسید. اما این داستان حاکی از آن است که شرق و غرب ممکن است به هر حال چندان از هم جدا نبوده باشند.

تا سال 1653 طول کشید تا اولین کاشف اروپایی به کره برسد (این بیش از 1100 سال پس از نگارش کوشناما است)

ما همیشه می دانستیم که ایران به نوعی با کره ارتباط داشت. آنها هر دو بخشی از جاده ابریشم بودند و مدتی است که می دانیم کالاهای ایرانی به نوعی به کره ختم شده است. با این حال، به طور کلی، فرض بر این بود که آنها فقط بخشی از یک شبکه تجاری بزرگتر هستند.

با این حال، در این داستان، کره یک شریک تجاری نیست. آنها یک متحد قابل اعتماد هستند، و آنقدر برای ایرانی ها مهم هستند که تا زمانی که به رهبری یک شاهزاده نیمه کره ای و نیمه پارس اعتماد نکنند، نمی توانند بر شر غلبه کنند. این یک ازدواج نمادین باورنکردنی از فرهنگ ها است که سایر آثار را نیز تحت نور جدیدی قرار می دهد.

به عنوان مثال، در یک مقبره باستانی در Gyeong-Ju، یک بنای یادبود قدیمی از یک قهرمان جنگ کره ای وجود دارد که بسیار بیشتر شبیه یک سرباز ایرانی است تا یک سرباز کره ای،اکنون، برخی از مردم شروع به تعجب کرده‌اند که آیا این واقعاً ممکن است بنای یادبود یک قهرمان فراموش شده ایرانی باشد که برای کره جنگید.

نمی توان گفت که این داستان تا کجا می تواند پیش برود،می‌تواند همه چیز را در مورد نحوه نگاه ما به تاریخ این کشورها تغییر دهد.
به هر حال، این داستان بسیار بیشتر از یک داستان عاشقانه بین دو نفر است.

این یک داستان عاشقانه بین دو ملت است.

ممکن است شما دوست داشته باشید
ارسال یک پاسخ
10 نظرات
 1. هومان نمکی زاده اصفهانی می گوید

  مرسی از پست خوبت نرگس. جالب بود برام

  1. نرجس حسینعلی پور می گوید

   خواهش می کنم،ممنون از شما😍❤️

 2. سارا موحدی می گوید

  چه پست جذاب و جالبی مرسی :)))))

  1. نرجس حسینعلی پور می گوید

   خواهش می کنم😍❤️

 3. بهاره کرموند می گوید

  خیلی زیبا بود😍ممنون نرجس عزیز

  1. نرجس حسینعلی پور می گوید

   ممنون و خواهش می کنم😍❤️

 4. ملیکا حکیم می گوید

  خیلی جالب بود خسته نباشی👏🏻💜

 5. زری می گوید

  چقد دوس داشتنیییییی.. پستات عالیهههه💜💜💜💜💜💜

 6. کوثر سلیمانی می گوید

  چقدر جالب و جذاب..
  پست بسیار خوبی بود

 7. Dream 13 می گوید

  خیلی جالب و جذاب و متأثر کننده بود. حالا دلیل این علاقه ی نهادینه شده در وجودم نسبت به کشور کره جنوبی رو پیدا کردم. ما در اصل از زمان های بسیار دور دوستان قابل اعتماد و عزیز یکدیگر بوده ایم و در عین دوری به هم پیوند خورده و متصل شده بودیم.
  خسته نباشید بابت این پست بسیار بسیار جالب تون☺️