تهران تا سئول
از تهران تا سئول راهی نیست اگر راه را بلد باشی!

بررسی راهکار های خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی

0 35

بهترین راهکارهای خرید و فروش تجهیزات ساختمانی

متخصصین ملکیتا در این مقاله به بررسی شیوه های خرید و فروش تجهیزات ساختمانی پرداخته اند. به طور کلی تجهیزات ساختمانی به هر ماده ای اطلاق می گردد که برای ساخت و ساز و احداث بنا مورد استفاده قرار می گیرد. مصالح ساختمانی، چوب، سنگ، سیمان، فلزات، بتن، آجرها، خاک و … از پرکاربردترین انواع تجهیزات ساختمانی مورد استفاده در ساخت بنا به شمار می رود. بدون تردید اقدام نمودن در مورد پروژه های ساختمانی مستلزم داشتن اطلاعات کافی از انواع تجهیزات ساختمانی و شیوه های مناسب برای خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی است.

انواع تجهیزات ساختمانی به دو گروه طبیعی و غیر طبیعی تقسیم بندی می شوند. منظور از مصالح طبیعی آن دسته از مواد و ابزاری است که به طور طبیعی وجود دارد. برای مثال سنگ، شن، ماسه، چوب، برگ و … از تجهیزات طبیعی قابل استفاده در ساختمان سازی به شمار می روند. در مقابل تجهیزات غیر طبیعی توسط انسان طراحی و تولید شده اند. از جمله رایج ترین تجهیزات مصنوعی ساختمان سازی می توان به انواع آجرها، تاسیسات گرمایشی و سرمایشی، تاسیسات تهویه هوا و تصفیه فاضلاب و … اشاره کرد. در بسیاری از کشورهای توسعه یافته ساخت مصالح و تجهیزات ساختمانی به عنوان یک صنعت تولیدی مستقل شناخته می شود. در نوشتار پیش رو ضمن بررسی برخی از پرکاربردترین تجهیزات ساختمانی، راهکارهای مناسب و قانونی برای خرید و فروش تجهیزات ساختمانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بررسی انواع تجهیزات ساختمان سازی

برخی از پرکاربردترین انواع تجهیزات ساختمان سازی عبارت از موارد زیر است:

سیمان؛ این ماده به عنوان یکی از پرکاربردترین مصالح و تجهیزات ساختمانی به شمار می رود. استحکام سیمان پس از سفت شدن بسیار بالا می رود و نقش چسب را در ساختمان سازی ایفاء می کند. در واقع می توان گفت امروزه ساختمان سازی بدون استفاده از سیمان ممکن نیست. تولید سیمان با استفاده از مواد اولیه ای مانند سیلیسیم یا آلومینیوم صورت می گیرد. سیمان به شکل پودری بسیار نرم است و اغلب در بسته بندی های کیسه ای عرضه می شوند. سیمان ها انواع مختلفی دارند که از هرکدام برای مکان های خاص استفاده می شود. از انواعی مثل سیمان سفید معمولاً برای بندکشی استفاده می شود، چرا که به سرامیک و کاشی نیز آسیبی وارد نمی سازد.

  • میلگرد؛ این محصول فلزی جمله پرکاربردترین مصالح قابل استفاده در ساخت و احداث بنا به شمار می رود. میلگرد معمولاً از آلیاژ فولادهای ساختمانی با کیفیت بالا تولید می شود. از این محصولات معمولاً در زیربنای ساختمان، ستون، سقف و در برخی از دیوارها استفاده می شود. میلگردها نیز دارای انواع گوناگونی هستند که با توجه به ویژگی های آنها از هر کدام در محل های خاصی استفاده می شود. برخی از انواع میلگرد از ترکیب آهن و فولاد تولید می شوند. برخی دیگر از انواع میلگرد نیز از آلومینیوم و آهن ساخته می شوند. میلگردهای آلومینیومی نسبتاً انعطاف پذیرند و کاربردهای مختلفی در احداث بنا دارند. یکی از آسیب هایی که ممکن است در مورد میلگردها بروز کند، خوردگی می باشد. خوردگی باعث از بین رفتن مقاومت میلگرد و فروریزی ساختمان می شود.

آجر؛ انواع آجر نیز به عنوان یکی مصالح و تجهیزات کاربردی در ساخت و ساز شناخته می شود. آجرها اغلب با خاک رس تولید می شوند. آجرها از سالیان دور به عنوان یکی از مصالح اصلی برای احداث بنا به شمار می روند.

برخی دیگر از تجهیزات ساختمانی مورد استفاده

سنگ؛ انواع سنگ ها به عنوان یکی از پرمصرف ترین مصالح و تجهیزات ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرند. در بسیاری از موارد از سنگ ها در نمای ساختمان و ستون ها استفاده می شود. سنگ ها از نظر جنس بسیار متراکم و مقاوم هستند. همچنین برای استحکام بنا در برخی از ساختمان ها علاوه بر بتن از سنگ ریزه نیز استفاده می شود تا مقاومت بنا افزایش یابد. به علاوه در بسیاری از موارد از پودر سنگ برای افزایش استحکام بنا استفاده می شود. برخی از رایج ترین و کاربردی ترین سنگ ها در صنعت ساختمان سازی عبارتند از: سنگ مرمر، گرانیت، آهک، بادبر، مالون، گیوتین و فیروزه.

لوله؛ برای آبرسانی، گازرسانی، فاضلاب، سیستم های گرمایشی و … در ساختمان از لوله ها استفاده می شود. لوله ها در اجناس گوناگونی مثل پلاستیک، آهن، آلومینیوم و … تولید می شوند. از نظر فنی می بایست مقررات ایمنی متعددی را در جاسازی لوله ها رعایت کرد. چرا که در صورت عدم رعایت مقررات مذکور ممکن است لوله ها آسیب دیده و نشتی پیدا کنند. نشت یابی و رفع عیب نسبت به انواع لوله هایی که در ساختمان جاسازی می شود کاری دشوار و هزینه بر است.

شیشه؛ برای سالیان سال است که استفاده از انواع ترکیبات شیشه در ساختمان سازی رواج دارد. انواع گوناگون شیشه معمولاً در درب و پنجره های بنا به کار می رود. علاوه بر این از لوسترها و سایر تجهیزات شیشه ای برای ظریف کاری و زیباسازی ساختمان استفاده می شود. علاوه بر این امروزه شیشه های سکوریت یا مقاوم در برابر ضربه محبوبیت زیادی برای استفاده به جای درب و پنجره های چوبی و فلزی پیدا کرده اند.

نتیجه گیری

استفاده از مصالح و تجهیزات ساختمانی متعدد در فرایند احداث بنا از ملزومات ساخت و ساز می باشد. سیمان، سنگ، چوب، شیشه و فلز از جمله پرکاربردترین مواد مورد نیاز برای ساخت و ساز به شمار می روند. برای سهولت در خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی، دسته بندی های گوناگونی نسبت به این مواد صورت گرفته است. قیمت مصالح و تجهیزات ساختمانی معمولاً وابسته به قیمت حامل های انرژی و نرخ ارز تعیین می شود. برخی از مصالح ساختمانی مورد استفاده در ساختمان در بورس اوراق بهادار قابل معامله می باشد. در پایان برخی از مناسب ترین راهکارهای خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی را مورد بررسی قرار خواهیم داد.

بررسی مناسبترین راهکارهای خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی

در حال حاضر راهکارهای متعددی برای خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی وجود دارد. به طور کلی به دو شیوه حضوری و غیر حضوری می توان انواع تجهیزات و مصالح ساختمانی را مورد خرید و فروش قرارداد. شیوه حضوری خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی مستلزم مراجعه حضوری به فروشگاه های تجهیزات ساختمانی یا تولیدی های این مواد است. طبعاً برای خرید و فروش مصالح ساختمانی به شیوه حضوری می بایست در زمان های مشخصی و معمولاً در طول روز نسبت به خرید و فروش این مواد اقدام نمود.

در مقابل با شیوه غیر حضوری خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی می توان بدون نیاز به خروج از منزل و مراجعه حضوری به محلی خاص، نسبت به خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی اقدام کرد. برای خرید و فروش مصالح ساختمانی به شیوه غیر حضوری کافی است به اینترنت دسترسی داشته باشید. با مراجعه به سایت های تولید و عرضه تجهیزات ساختمانی می توانید از تنوع رنگ، طرح و جنس بیشتری نسبت به شیوه حضوری برخوردار شوید.

به طور کلی شیوه غیر حضوری خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی نسبت به شیوه حضوری مزایا و برتری هایی دارد. برای خرید انواع تجهیزات و  مصالح به شیوه غیر حضوری در هر ساعت از شبانه روز و هفت روز هفته می توانید اقدام نمایید. برای این کار کافی است به اینترنت دسترسی داشته و به سامانه اینترنتی ملکیتا به نشانی www.melkita.com وارد شوید. برای  خرید و فروش انواع تجهیزات ساختمانی به شیوه غیر حضوری می توانید با متخصصین ساخت و ساز در ملکیتا مشاوره رایگان داشته باشید.

تبلیغات

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

از نظر شما متشکریم!